Xiaomi Mi Band 1S

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Odlično. Je pa problem, da tega appa (še) ni za ios?! Je pa zapestnica natančna pri korakih in merjenju utripa, koliko sem videl teste v primerji z microsoft band in garmin gps uro s pasom.
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Kako da ni appa za iOS?? Poišči aplikacijo Mi Fit meni dela BP

Zapestnica je zakon, meni baterija drži približno en mesec, res pa da nimam vključenega srčnega utripa ponoči. Za ta denar je več kot odlična - mogoče manjka samo še kakšen ekran za obvestila o klicih ali SMS
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Mi Fit app je, pa slabo ocenjen obenem. Ni pa appa Mi Band notify&Fitness. Če gre s prvim tudi konstantno merit utrip, potem nima veze. Lahko prosim preveriš?

Sem pa našel 1S na ebay/italija za 22eur. Na gearbest pa je res znižana na 15 eur, samo je nimajo v eu skladišču. Všeč pa mi je izbira jeklenih paščkov, ko guma pač ne gre k obleki lol
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Imaš pa aplikacijo MI Heart rate continuous ampak je plačljiva 0,99€
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Med opisom tega appa sem videl: You can use MI Band 1S in fitness apps like Endomondo, Strava, Runtastic, Runkeeper and others.

Je to res? Pol bi bla zmaga
smile-1.gif
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Sem zgleda že pokuril tistih 10 brezplačnih minut in ne morem testirat.

Tako ali tako pa nimam telefona s seboj ko grem laufat - potem sinhroniziram, ko pridem nazaj.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Vseeno pa lahko preveriš, če ti zapestnico kateri od naštetih trackerje prepozna in doda?! Jaz mam pri teku telefon s sabo, že zaradi glasbe in spremljanje tempa. Pri kaki košarki, odbojki in podobnem pa telefona glih ne moreš met s sabo, pa bo zapestnica lepo beležla.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Mi Fit app je, pa slabo ocenjen obenem. Ni pa appa Mi Band notify&Fitness. Če gre s prvim tudi konstantno merit utrip, potem nima veze. Lahko prosim preveriš?

Sem pa našel 1S na ebay/italija za 22eur. Na gearbest pa je res znižana na 15 eur, samo je nimajo v eu skladišču. Všeč pa mi je izbira jeklenih paščkov, ko guma pač ne gre k obleki lol

Na Gearbest iz EU skladišca 19€... http://www.gearbest.com/smart-wristband/pp_263275.html?wid=3
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Ja na gearbest še nisem kupoval. Sem pa videl, da si vzamejo od 3-7 dni, da sploh odpošljejo. Tokrat se je bolj splačalo nabavit na ebay, ker bo hitreje pri meni. Sem pa dobil S1 za 21eur s poštnino vred iz Italije.

Za neprekinjeno merjenje utripa pa je nujen app MI Heart rate continuous, nato pa lahko uporabimo katerikoli sport tracker, ki omogoča spremljanje utripa
smile-1.gif
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.464
1.249
113
Iskajoč brata
Jaz sem jo po dveh mesecih uporabe izgubil v hribih. Se je iztaknila iz zapestnice. Opazil, ko sem prišel domov. Tako da pazljivo.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
ne najdem nikjer na netu... je možno kje nastavit, da ti zmeri utrip nekajkrat na uro? Pa ne zdej, da bi moral tapkat po njej ves čas, ampak avtomatika, toliko da imaš nek vzorec na voljo v aplikaciji?

p.s.: kako tesno jo je nosit?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik kajn pravi:
Jaz sem jo po dveh mesecih uporabe izgubil v hribih. Se je iztaknila iz zapestnice. Opazil, ko sem prišel domov. Tako da pazljivo.

Si zgubil 1s? Sem videl na reddit in xiaomi forumu da jih je precej izgubilo "jedro" navadne 1ke. Mam naročen že drug pas, ki bi naj bil boljši glede tega in še boljše zgleda imo. Problem zna bit, ko se jedro vstavlja z zgornje strani, namesto s spodnje kot je pravilno. So pa še druge opcije, da jo oblepiš s selotejpom, daš preko o-ring, jaz pa bom probal z obojestranskim lepilnim trakom na robu, če bo treba.

Našel na aliexpress za dobre 3 eur

fd961513_o.png


Z aplikacijo https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.zdenekhorak.mibandtools&hl=sl se da nastavit intervalno merjenje utripa in še marsikaj drugega. Čakam, da bo kaj podobnega za ios, pomembno pa mi je, da je glavna funkcija neprekinjeno merjenje utripa podprta. Drugače ne bi niti nabavljal 1S, ampak kaj drugega. Letos pride kar nekaj (kitajskih/generičnih) zapestnih merilcev utripa na trg.
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
ne najdem nikjer na netu... je možno kje nastavit, da ti zmeri utrip nekajkrat na uro? Pa ne zdej, da bi moral tapkat po njej ves čas, ampak avtomatika, toliko da imaš nek vzorec na voljo v aplikaciji?

p.s.: kako tesno jo je nosit?

Ja, s prej omenjeno aplikacijo Mi Band Notify & Fitness
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
1
18
A te lahko prosim za link na Aliju za tole zapestnico. A ima kdo kovinsko zapestnico, kako se ta obnese? Zgleda da se tale "fila" s spodnje strani.
2016012311052923586.jpg


Btw, na gearbest imate trenutno akcijo Mi Bnad 1s za 15,5USD.
 
Nazadnje urejeno:

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Za 5-10 eur več jo dobiš iz Eu. Meni se ni splačalo šparat, je pa res da jo že 1 teden čakam iz Italije.
jezen.gif


fd961513_o.png

Aliexpress

Nima opcije doplačila za hitrejšo pošto. Je pa vseeno pripisal tracking številko in v 1 dnevu od naročila poslal
smile-1.gif