Garmin Fenix 3

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Smajo, prek wifi in bluetootha ni bilo nič. Aktivnosti ni bilo in tut na pamet mi ni palo, da bi kar koli zalaufal. Resetiral sem. Jah, brez alterja ne bo šlo
tongue-1.gif
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Vprašanje: kaj mi troši baterijo oziroma, kaj naj imam sam prižgano, ko mosim uro kot uro. V 12-ih urah se je izpraznila skoraj na 50%. Imel sem jo samo za čas gledat.
 

ozaz

Pripravnik
5. mar 2010
113
2
18
Pri meni se je občasno zelo hitro spraznila po novem updatu. Naslednje polnjenje pa je bilo ok. Drugače pa mi drži z redno prižganim bluetoothom tudi po teden, če ni dodatnih aktivnosti z vklopljenim gps.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Bluetooth ni bil prižgan, sem jo pa par dni nazaj resetiral v tretje se mi zdi. Enkrat, ker nisem vedel kaj je narobe. Hvala primosu za informacije. Jutri mam mal gibanja tako da bo GPS delal, pol bomo videl.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Kateri FW imaš? Tole je znan problem, ko se BT obesi in išče telefon, čeprav je v bližini, medtem pa požre ogromno baterije. V nastavitvah BTja skoz kaže "Connecting", pomaga pa, da restartaš uro. Na novem v6.55 tega problema nisem več zasledil.

Edit:
Včasih zna pa tudi kateri od Watchfacov bit požrešen, sploh če je slabo spisan.
 
Nazadnje urejeno:

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik Lateral pravi:
Včasih zna pa tudi kateri od Watchfacov bit požrešen, sploh če je slabo spisan.

Res je, nekateri Watchfaces so res požrešni (za nekatere to celo piše v opisih, za večino pa ne).

Se pa jaz držim pravila: karkoli že na F3 prenastavljam, nalagam, odstranjujem, priklapljam preko USB na PC, spreminjam ekranske prikaze v aktivnostih, nadgrajujem FW, ... , vedno po koncu naredim OFF naprave, počakam 20 sekund in nato naredim ON naprave, pa nimam (morda prav zaradi tega?) z F3 nobenih težav, pa imam čisto prvo serijo.

Predvsem pa je zelo koristno pred nalaganjem kakršnekoli stvari iz CIQ, na katerem od forumov ali na FB, prebrati komentarje.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Na moji je samo Dialer Widget. No, zanimivo, da se je baterija ustavila na 50%. Očitno ji neki ne odgovarja
grin1.gif
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Včeraj sem naredil pohod na Lisco. Štaratal na Bregu, do vrha in nazaj po isti poti. Malo sem bil presenečen nad natančnostjo ure. Ni ravno natančna. Čas ja, sled ne. Višinomer sem tudi ročno nastavil spodaj, zgoraj je strigel za cca 10 m. To je bila moja prva mal daljša tura v hrib s to uro, drugače sem krožil malo po vinskih goricah okoli doma, sam nisem se ravno poglabljal v natančnost. No, pot se mi je zdela kar točna. Kar se tiče višinske, me niti ni ganilo, ker niti nisem pričakoval geodetske natančnosti, pot bi pa vendarle lahko bolj točna. Marsikje je bilo vek kot +- 100 metrov levo desno in več. Glonass je bil prižgan.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Včeraj sem naredil pohod na Lisco. Štaratal na Bregu, do vrha in nazaj po isti poti. Malo sem bil presenečen nad natančnostjo ure. Ni ravno natančna. Čas ja, sled ne. Višinomer sem tudi ročno nastavil spodaj, zgoraj je strigel za cca 10 m. To je bila moja prva mal daljša tura v hrib s to uro, drugače sem krožil malo po vinskih goricah okoli doma, sam nisem se ravno poglabljal v natančnost. No, pot se mi je zdela kar točna. Kar se tiče višinske, me niti ni ganilo, ker niti nisem pričakoval geodetske natančnosti, pot bi pa vendarle lahko bolj točna. Marsikje je bilo vek kot +- 100 metrov levo desno in več. Glonass je bil prižgan.

Zato imam jaz suunto
grin1.gif
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Včeraj sem naredil pohod na Lisco. Štaratal na Bregu, do vrha in nazaj po isti poti. Malo sem bil presenečen nad natančnostjo ure. Ni ravno natančna. Čas ja, sled ne. Višinomer sem tudi ročno nastavil spodaj, zgoraj je strigel za cca 10 m. To je bila moja prva mal daljša tura v hrib s to uro, drugače sem krožil malo po vinskih goricah okoli doma, sam nisem se ravno poglabljal v natančnost. No, pot se mi je zdela kar točna. Kar se tiče višinske, me niti ni ganilo, ker niti nisem pričakoval geodetske natančnosti, pot bi pa vendarle lahko bolj točna. Marsikje je bilo vek kot +- 100 metrov levo desno in več. Glonass je bil prižgan.

Zato imam jaz suunto
grin1.gif

Jaz imam pa oba, Suunto A2 in Garmin F3, pa glede GPS natančnosti ne vidim bistvenih razlik: ko imam istočasno enega na levi in drugega na desni roki, je rezultat ponavadi izenačen, včasih pa je natančnejši eden, drugič pa drugi, ampak gre za malenkosti. A2 se mi je pa že tudi popolnoma "izgubil".

Je pa seveda bistvena razlika pri vsem ostalem kjer F3 zmaga na celi črti in to z ogromno prednostjo!
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Razen te je ne natančnosti, je ura zame še vedno oh in sploh. Dejstvo je, da sem pričakoval boljšo natančnost, resnica pa je tudi, da če mi pokaže, da sem šel 300 metrov ob cesti, me tut ne uniči dneva. Sem poor rekreativc, sedaj, ko je še mrzlo, sem na nogah, potem kolo in pohodi, mogoče kak tek.
Rad pa vidim približno natančnost. Mal me je zasvojila ta fenix, ker prej nisem v prostem času nosil ur, sedaj jo.
Ok, dost pljuvanja. Kako naštimam stopnice, ker sedaj takoj priden do cilja
grin1.gif
. V službi imam 3 štuke. V ponedeljek sem se 60+ krat povzpel in naredil v celem dnevu dobrih 12 jurčkov korakov. Mal veliko se mi zdi, za cel dan. Sedaj to kako kalibrirat?
Opravičujem se za butaste vprašanje in komentarje, žal ne znam drugače pridet do podatkov.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Za višinomer je dobro imeti vključeno stalno kalibracijo. Glede natančnosti GPS sem jaz zelo zadovoljen, nikjer mi ne skače levo in desno po poti. Če je preveč nenatančen GPS bi reklamiral, ker na Garmin forumu so potem dobili zamenjave z normalno natančnim GPSom.

Tole je recimo primer sobotnega planinarjenja, kjer je vmesni odsek potekal po dokaj gostem gozdu.
https://connect.garmin.com/modern/activity/1016889307

Stopnic se zaenkrat še ne da nastavljat, ker je zadeva še v fazi testiranja. Kalibrirat zaznavanja korakov ne gre, gre pa nastavit dnevni cilj.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Danes, zdele sem posodobil na 6.80, če je dobro to, bomo videli. Sem pa zatrokiral na mehanskem delu
grin1.gif
. Kje, razen lepega se delat, bi bil uporaben kovinski pašček? Namreč, dones dobim od kitajca napravo za ven metat štifte. Zdele sem si prilagodil kovinski pašček in gotovil, da mi lepo sede na roko a to je tudi to. Ko pohajkuješ in laufaš zunaj, jo maš preko jakne. Ko kolesariš, preko balabce. Vse to pa ne gre s kovinskim.
Ga kdo kupi, nastavim velikost paščka zastonj
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Res je težek ali, prej sem imel dobrih 10 let Festino in sem navajen železja na zapestji. Uporabnost ga tepe, bi mogel bit razdvojen, pol pa ja. Bom raje kak barvni, gumjast še nabavil.
 
Nazadnje urejeno:

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Razen te je ne natančnosti, je ura zame še vedno oh in sploh. Dejstvo je, da sem pričakoval boljšo natančnost, resnica pa je tudi, da če mi pokaže, da sem šel 300 metrov ob cesti, me tut ne uniči dneva. Sem poor rekreativc, sedaj, ko je še mrzlo, sem na nogah, potem kolo in pohodi, mogoče kak tek.
Rad pa vidim približno natančnost. Mal me je zasvojila ta fenix, ker prej nisem v prostem času nosil ur, sedaj jo.
Ok, dost pljuvanja. Kako naštimam stopnice, ker sedaj takoj priden do cilja
grin1.gif
. V službi imam 3 štuke. V ponedeljek sem se 60+ krat povzpel in naredil v celem dnevu dobrih 12 jurčkov korakov. Mal veliko se mi zdi, za cel dan. Sedaj to kako kalibrirat?
Opravičujem se za butaste vprašanje in komentarje, žal ne znam drugače pridet do podatkov.

Nastavite dolžine koraka. Greš v garmin connect na telefonu, poišči povezano napravo, klikni nanjo, uporabniške nastavitve, čisto spodaj imaš dolžino koraka po meri.
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
435
11
18
Zanima me zakaj se ura ne sinhronizira z garmin connect na telefonu ter zakaj ne prikazuje obvestil (SMS, klici), kakšen nasvet?

Vse je delovalo dokler nisem enkrat vmes zaradi pomankanja baterije izklopil povezavo bluetooth, WiFi (ne vem ali je to vplivalo).

Obvestila so vključena prav tako bluetooth.

Kar se tiče sinhronizacije in prenosa podatkov v connect pa je v telefonu vidno, da sta telefon in ura povezana. Prav tako javi, da je sinhronizacija uspešna vendar se podatki npr. tek ne prenesejo in je naveden datum zadnje sinhronizacije pretekli mesec.

V uri so aktivnosti pod zgodovino vidne in shranjene.