Z Letalom iz Maribora v Split in Dubrovnik

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Predvidevam, da ne gre za tipičnega slovenskega idiota, ki misli, da je edini na cesti. Drugače pa ja, provide so kar aktivne.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Luka je iz Sl. Bistrice, če se ne motim in ima do Splita 5 ur, pa če se na glavo postavi. S prazno mejo in ac, Ptuj - Biograd dobre 3,5 ure pa je bilo večinoma 20-30% čez omejitve, včasih tudi +50%.
wink-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
vozil sem vedno 150 tempomat in v praksi lepo enakomerno z večino prometa na levem pasu. Priznam nisem MTL. Tuneli pa kolko je pač omejitev. Zdaj če sem slučajno prehitel Davidoffa in ogrožal njegovo družino se mu opravičujem. Pač bil sem nespameten.
Od doma do Ptuja do ac pa tudi peljem konstantno lahko 100 ker je sama ravnina. Plačam z mstercardom in grem mimo kolon na cestninski. Tudi na meji ni blo nikoli gužve. Nikoli nisem vozil v največjih gužvah ampak zvečer ali ponoči. in če nimaš 500km prevoženih v 4h si lahko samo MTL ali pa stal na vsaki pumpi na kavici. Ker konec koncev 90% si na avtocesti.
Če se prav spomnim je bil štart ob pol treh zjutraj in sem vedno vletel glih na trajekt nekaj čez 7. Ajde enkrat sem ga zamudil.
@Davidof. letalo leti iz MB in ne LJ. torej me ne zanima koliko je iz LJ do splita ampak iz MB. Ker po tem takem prišteješ še pot lj-mb v časovnico. In lahko dodaš eno uro
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
vozil sem vedno 150 tempomat in v praksi lepo enakomerno z večino prometa na levem pasu. Priznam nisem MTL. Tuneli pa kolko je pač omejitev. Zdaj če sem slučajno prehitel Davidoffa in ogrožal njegovo družino se mu opravičujem. Pač bil sem nespameten.
Od doma do Ptuja do ac pa tudi peljem konstantno lahko 100 ker je sama ravnina. Plačam z mstercardom in grem mimo kolon na cestninski. Tudi na meji ni blo nikoli gužve. Nikoli nisem vozil v največjih gužvah ampak zvečer ali ponoči. in če nimaš 500km prevoženih v 4h si lahko samo MTL ali pa stal na vsaki pumpi na kavici. Ker konec koncev 90% si na avtocesti.
Če se prav spomnim je bil štart ob pol treh zjutraj in sem vedno vletel glih na trajekt nekaj čez 7. Ajde enkrat sem ga zamudil.
@Davidof. letalo leti iz MB in ne LJ. torej me ne zanima koliko je iz LJ do splita ampak iz MB. Ker po tem takem prišteješ še pot lj-mb v časovnico. In lahko dodaš eno uro

125km/h (500km v 4h) povprečna (realna ne po števcu) z mejo, tuneli, cestninskimi in še nekaj regionalke/mesta je že kar lepa povprečna. Je pa res, da v 500km ne rabiš tankat, vseeno pa moraš met kar srečo na meji in s prometom na sploh. Pa seveda po omejitvah ni šans, da prideš skozi. Če praviš, da greš ob pol treh zjutraj od doma, je recimo, da doable tudi s 150 na tempomatu, čez dan pa težko (bi moral precej več vozit, kjer bi bilo možno... pa ne da imam problem s tem...).

Letos sem imel recimo na poti v Grčijo do Beograda povprečno 120km/h (po BCju), pa ni bilo gužve, je pa res, da s surfi in trugo na strehi nisem vozil več kot realnih 145km/h. No potem pa je treba že počasi tankat, pa kaj pojest, na meji hitro mine vsaj pol ure mine, pa kaka gužva in povprečna hitro pade. Čim pa ni več AC pa itak. Iz Lefkade do doma smo meli na koncu 17h (16h brez postankov) pa 1550km, kar znese dobrih 90km/h, pa smo bli kar hitri brez pretirane gužve na mejah.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
Dober si da si šel v vass z avtom. Tistih par ur dodaš za trajekt pa lahko že prvi dan furaš doli in zadnji dan do večera
smile-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sej do zdaj smo vedno hodili z ladjo (na začetku iz Benetk, vmes iz Trsta, nazadnje iz Ancone). Letos smo šli v precej okrnjeni zasedbi in smo se odločili, da sprobamo še to opcijo. Želja je bila tudi en dan ostati v Beogradu.

Za tja ni bilo panike, ker smo šli prvi dan tako samo do Beograda in potem dalje. Smo prišli zvečer v Vass in takoj naslednji dan furali na polno (30+ kts, prej pa baje 5dni skoraj nič).

Nazaj smo pa kr potegnili celo furo. Sva dva vozila, če bi bila sila, je bil še tretji voznik v avtu. Je pa vseeno kar dolga fura že ker si toliko časa v avtu, predvsem pa zaradi stanja cest tam od Niša naprej proti Makedoniji, pa en del po Makedoniji in delno tudi v Grčiji. Še tam kjer je AC samo gledaš (oči na pecljih in 110% koncentracija) in vijugaš, da ne nabašeš kakšne diletacije ali jame (dobesedno manjka asfalt), drugače garant prebiješ gumo, če že kaj ne odleti. Na srečo je vsaj nekih 200km AC po Grčiji čisto nove in se pelješ skoraj kot na Nemškem autobahnu, pa še kakih 100km dokaj lepih. Potem pa spet nekaj bolj ali manj zjahane regionalke do cilja.

Za probat je bilo čisto OK, bo pa naslednje leto vrjetno spet ladja v igri. Je dosti bolj na izi in manj verjetnosti, da se kaj zgodi.

Uff sedaj pa res dovolj offtopica
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.365
6.548
113
Btw, za prihodnje pazite, srbi so baje začeli merit povprečne hitrosti na AC pa še omejitve majo 120?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.438
113
Ja bo na cestninskih postajah en stražil.
Mene so že iskali samo jih je leta 2014 zjeban golf 7 karavan.
Drugi milicajac je videl Passat a .
LOL
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Luka ma kar prav kar se casa tice - ker ce se peljes tako kot on pise (zvecer ali ponoci) se da kar hitro priti do Splita in se dalje. Sam sem sel tale petek ob ca. 22h iz Ploc in malenkost ce 4h zjutraj prisel v MB. Tempomat na 150 km/h, prometa ni bilo dosti, pa se to kar je bilo se je vecinoma vozilo med 110 in 130 km/h. Najvec ti pomaga to,da ni nobenih pocasnel na prehitevalnem pasu in tempomat sem izklopil samo cez tunele. Tako,da se nabere kar visoka povpreca, kljub temu,da ga ne tereas do onemoglosti. 150 km/h po stevcu je na ojem avti ene 142/143 km/h realno kar spet ni neko zganje do onemoglosti. Vedno izbiram taksne zame "pametne" ure za odhod in sem vedno dokaj hitro doli ali pa nazaj domov.
Bilo je seveda se par padalcev, ki so krepko hitreje letili mimo (svicarske tablice) - ampak ti me ne motijo. Cestninske postaje gres tam ko placas s kartico, prakticno nic cakanja - preckanje meje cez Gruskovje pa mi je vzelo max. 15 min. Imeli smo en 20 minutni postanek za tankanje in WC na Croduxu ca. 40 km izven Zadra, to pa je vse. Juniorka je prespala skoraj celo pot, zeno pa je vzdrzala poglobljene debate z mano
wink-1.gif
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Jp, trofil v nulo. Se jih da poblize videt na zadnji cestniski postaji, pa hitro pogruntas da niso najbolj kleni svicarji
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.365
6.548
113
Ja ponoči pa se res fajn pelat, da si zjeban potem naslednji dan al pa še dlje...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.018
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Ne nakladaj. Sem šel ob osmih zvečer, prišel ob sedmih zjutraj, potem pa še cel dan ogleda mesta in obisk prijateljev, pa ni nobenemu nič manjkalo. Pa sam sem vozil. Za nazaj pa ob osmih zjutraj, prišli pa ob pol polnoči, pa tudi ni bilo hudo, nikjer nismo čakali več kot pet minut, saj so gužve bile kontra. Al pa ko sem peljal v enem dnevu 16 ur, tja smo šli ob dveh zjutraj, domov pa prišli ob pol desetih.
Nismo vsi copate in brezjajčniki.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.018
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Tisti letalci z Švicarskimi tablicami so Šiptarji ali pa Albanci

Kot da to ni isto.

Ni isto majster eni so z Kosova eni pa iz Albanije.
To bi pa lahko že ti vedel.
Ne hecam se, uradno se Albanija imenuje šiptarija oziroma po njihovem se malenkost drugače napiše.Vsi so šiptarji, samo eni so kosovski, drugi makedonski in tretji albanski.