NAS strežnik z dvema diskoma

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Ne. RAID 1 je miroring. Delata oba diska istočasno enake stvari. Ločene shrambe lahko imaš samo če odklopiš RAID. Tako imam jaz v svojem Abaku in mi je eden disk kazal težave, zato sem ga začasno odklopil do nabave novega.
 

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.155
3
38
Maribor
Jaz ravno želim spraviti iz RAIDa, pa me malo bega kako to sploh narediti.
Sedaj nekaj preizkušam, pa še ne vem, kak bo rezultat.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Vsekakor je fajn, če podatke najprej skopiraš drugam. Potem lahko pobrišeš Volume in narediš novega oziroma dva.

Iz interfacea se uradno ne da spremenit iz Raid 1 v non-Raid konfiguracijo (v obratni smeri gre). Obstaja sicer unsupported varjanta iz CLIja, vendar je v vsakem primeru fino imet backup podatkov.
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Malo sem se pozanimal na internetu in bom verjetno nabavil Synology DS-215j. NASa še nisem imel in zgleda da je počasi čas za to. Ali lahko dam not dva diska in na enem laufam torrente, drugi je pa za vse ostalo? Torej brez RAIDa.

No je pa še ena boljša verzija...

Budžet isto okoli 200 evrov. Torej... Računalnik za windowse ali kaj podobnega. Čim manjša poraba, recimo 24/7 delovanje, 1 Gb mreža (da tudi dela približno tako, ne samo v imenu) za torrente, backup... Dodatno bi še dodal predvajanje na TVju tudi formata H.265 (4K priporočljivo, ni pa trenutno obvezno), za gledanje na TVju vsaj podpora daljinca (imam harmonyja). Torej gledam malo v prihodnost, ker Xtreamer Pro, ki ga imam, tega kodeka ne podpira, tudi 6 MB prenosa preko mreže je moteče... Obstaja kaj takšnega?
 
Nazadnje urejeno:

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Glavni strošek ti bo še vedno diskovje.
Jaz imam doma enega rabljenega Netgear Readynas DUO RND 2000 V1 viška, ker mu bo najbrž odpovedal disk. Kupil sem že novega, na starem pa laufajo torrenti 24/7.
Največji možen disk je 2TB. Ima pa prostor za 2 diska. Mrežna je že 1Gbit. ČE rabiš sporoči!
Prodam ga za 90€.
Jaz sem filme z NAS-a predvajal z Raspberryjem, daljinec pa deluje kar od TV (Philips) preko HDMI.
 
Nazadnje urejeno:

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Diskov mam več kot dovolj
smile-1.gif
. Napravo, ki bo pokrila moje želje iščem...
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Oprosti ampak res ne razumem zakaj bi kupil raje mini pc za 190€ http://goo.gl/IPvM2g
Čisto zares me zanimajo prednosti PCja, ker jaz sem nabavil NAS ravno zato, ker se mi ni dalo več ukvarjati s približki...
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Razlogov je veliko. Kot je tudi stvari, ki jih lahko počneš z računalnikom. NAS pa dela par stvari. In mene je pri vseh najbolj privlačila nizka poraba. Drugih nisem niti pogrešal do sedaj. Ta računalnik ima poleg nizke porabe še vse ostale funkcije. In meni se zdi škoda dati par deset evrov manj za napravo, ki je zelo omejena...
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
To še bom ugotovil kaj je najboljše. Nekaj bo 'na daljavo'. Zdaj druge računalnike upravljam na daljavo s teamviewerjem... Ker imam na glavnem računalniku dva monitorja se lahko igram s tem. Ima kdo kaj iskušenj s tem? Ker bo pa poleg glavnega TVja v dnevni sobi bom ga probal še sparit z daljincem... Dosti različnih možnosti je...
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.125
934
113
Emona / Carnium
To, kar potrebuješ ti, ne paše ravno v temo o NAS-ih. NAS je za strežbo podatkov in v osnovi ni naprava za streamanje (ali backup). Torej, nič narobe, če ga uporabiš za download torrentov (v RAID0) in z ustrezno napravo (smart TV, multimedijski predvajalnik, računalnik...), z njega bereš multimedijske vsebine.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
jaz imam na predvajalniku naložen Kodibuntu linux, tako da ga lahko z glavnega računalnika upravljam preko terminalskega dostopa.
za upravljanje Kodi predvajalnika z daljincem od TV pa potrebuješ kaj takega:
http://www.pulse-eight.com/store/products/104-usb-hdmi-cec-adapter.aspx
ni ravno poceni rešitev, je pa zelo elegantna, saj lahko potem v Kodiju poljubnim tipkam na daljincu prirediš poljubne funkcije.
dodatno lahko Kodi upravljam (virtualna tipkovnica) preko aplikacije na tablici ali vtičnika v firefoxu/chromu.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
Malina je ena (zelo) redkih naprav, ki podpira dvosmerno komunikacijo preko HDMI (HDMI CEC). Res mi je čudno, da v poplavi androidnih predvajalnikov praktično nihče tega nima.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Jaz imam zaenkrat WD my cloud mirror, zaenkrat dela bp. Sta bila pa notri že dva wd-jeva diska, imaš kar nekaj opcij Raid0,1,JBOD, spanning, 2x usb 3.0, torrenti.

Gor imam priklopljen še en WD je dis, pa mi pol določene folderje še tja dela...kot backup.