IP camera (Hofer - Maginon)ne dela wifi

lukajan

Zelenc'
30. avg 2014
12
0
1
Jaz pa iščem enega genija, ki bi mi odgovoril na to. Imam 2 IP kameri Maginon ( Hofer ) za znotraj že drugo leto. Imam pa jih zunaj montirane spredaj in zadaj na strop balkona...torej obrnjene kontra dol na glavo...vse je super in cool, z ono odzadaj nimam problemov z to od spredaj pa mi včasih nagaja wifi povezava ker je bolj oddaljena od routerja. Problem je ta , da se mi ta kamera spredaj skoraj vsak dan sama obrne navzgor proti stropu balkona ( ali dol kakor hočete, ker je kontra obrnjena ) in to včasih večkrat na dan...Pa so vse nastavitve obeh kamer v wiew in settings identične...???Imam statični IP nisem pa siguren , če imajo tudi kamere tako ali imam občutek, da spreminjajo IP.?Tako , da sem že čisto obupal...zelo srečen bi bil za odgovore in pomoč...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik lukajan pravi:
Imam statični IP nisem pa siguren , če imajo tudi kamere tako ali imam občutek, da spreminjajo IP.?Tako , da sem že čisto obupal...zelo srečen bi bil za odgovore in pomoč...

Staticni IP imas lanko samo enega... Torej navzven (routerjev zunanji IP)... Vse ostale naprave, ki so prikljucene za routerjem, pa imajo interne IPje... Ki so lahko staticni ali dinamicni... Odvisno od tega, kako imas nastavljen router in DHCP streznik v routerju...
 

cypena

Zelenc'
28. nov 2014
9
0
1
Lep pozdrav. Imam to ip kamero, vendar pri nakupu nisem dobil priloženega cdja s programjem... Zanima me, če mi ga lahko kdo nekam naloži, da bi ga potem jaz lahko snel iz spleta?
Sem ga že precej iskal pa ga nisem našel...
Hvala za pomoč
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Mam jst teh CDjev kar nekaj, komot ti kakšnega pošljem, trenutno pa na net ne morem dat swja, ker moj CDROM nekaj štrajka :]
 

Flikca

Pripravnik
12. mar 2013
306
6
18
Škofja Loka
Jaz sem danes v Hoferju nabavil to kamero. Vse sem nastavil. Nastane pa problem, ko hočem kamero nastaviti, da bi delala preko wifi. Naredim postopek, kot je v navodilih vendar mi ne odpre nastavitve nadzorne kamere. Moral bi se odpreti okenček za prijavo, odpre pa se okenček za pošlji. in pošiljam in nič se ne naredi. Vse sem že probal. Sem resetiral, še enkrat naložil, klical servis, je rekel da bi moralo delati. Tko da ne vem kaj sedaj. Ima kdo isti problem?
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik Flikca pravi:
Jaz sem danes v Hoferju nabavil to kamero. Vse sem nastavil. Nastane pa problem, ko hočem kamero nastaviti, da bi delala preko wifi. Naredim postopek, kot je v navodilih vendar mi ne odpre nastavitve nadzorne kamere. Moral bi se odpreti okenček za prijavo, odpre pa se okenček za pošlji. in pošiljam in nič se ne naredi. Vse sem že probal. Sem resetiral, še enkrat naložil, klical servis, je rekel da bi moralo delati. Tko da ne vem kaj sedaj. Ima kdo isti problem?

če se kamero upravlja preko brskalnika uporabi drugega (npr. IE namesto FF ali chorma).... Morda samo okence slabo prikaže
 

Flikca

Pripravnik
12. mar 2013
306
6
18
Škofja Loka
Sem ugotovil problem. Na stacionarnem računalniku mi ne dela, na prenosnem pa dela normalno, tako kot bi moralo. Razlika je v tem, da imam na prenosniku orginal windowse na stacionarnem pa ne. Sicer ne vem, zakaj naj ne bi delal na neorginalnih windowsih.
 

Strozi

Zelenc'
12. maj 2015
1
0
1
Po dolgem času bi rad ponovno odpru problem z maginon kamerami.
Pred pol leta sem v Hoferju nabavil 5X MAGINON IPC-100AC, ker sem imel podobne kamere že prej sem jih brez problema vse nastavil, montirane so bile po več prostorih, vse je delalo, BP.
Problem se je začel namreč pri spremembi varnostnih nastavitev v routerju WIFI. Vse lepo in prav, spremeniš nastavitve še v vseh kamerah in zadeva bi morala delovati, ampak tukaj se zaplete. Namreč program, ki ga dobiš na CDju zraven kamere "supra IPCam Config" najde kamero, ki je priklučena direktno na mrežno kartico v računalniku, ampak ko pritisnem na browser oz ko sam vpišem ip naslov v brskalnik (IE,Chrome,Firefox) naslova ne najde (ping naslova nedosegljiv), v programu ko pritisneš na "Setup" se odpre okno uporabniško ime in geslo in zadeva melje in ponovno odpre okno up.ime in geslo, kot da je geslo napačno.
Ker sem mislil da je mogoče kdo res spremenil geslo, kar je bilo nemogoče, samo jaz sem vedel za prvotne nastavitve, no razen če ne izključim raznih hekerjev, dobro resetiral sem kamero, ponastavil vse nastavitve, da je kamera kot nova iz škatle in tako vpišem up.ime admin in geslo pustimo prazno tako kot piše v navodilih in zadeva se ponovi. Ne spusti me v nastavitve, ponovno in ponovno se odpira okno z up.imen in geslom, čeprav vpisujem kot piše v navodilih, tudi po resetu se ne odpre spletna stran.
Poiskusil sem na 4ih računalnik, brez antivirusnega programa in požarnega zidu, vendar zadeva ne deluje,
Je mogoče imel kdo od vas podobno težavo? Ima kdo kakšen nasvet ?
Hvala.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
S programom na cdju nastavi kameri fiksni ip naslov in ne dhcp. Recimo: ip 192.168.1.50, privzeti prehod 192.168.1.1, maska je 255.255.255.0. Prav tako nastavi mrežno kartico na podoben, ne isti ip recimo 192.168.1.51 ostalo isto kot pri kameri. Ne vem zakaj, ampak pri seriji 100ac sem jaz samo tako lahko prišel na kamero, drugače pa ne. Prejšjih serij sem jih nastavil že petnajst pa ni blo problema. Aja, še to. Ko to narediš in resetiraš kamere da majo fiksni ip mrežno kartico daj nazaj na dhcp, da dobiš net in v programu ko daš iskanje kamer in ti jih najde naredi obe posodobitvi, spletni vmesnik in programsko opremo ...
 

enakaty

Zelenc'
12. okt 2012
2
0
1
Postavljen,
A mi zna kdo povedati, kako naštimam alarm, da dobim na email sporočilo,ko kamera zazna premikanje. Sem probala po navodilih, vendar mi napiše da povezave ni mogoče vzpostaviti, ko želim testirati nastavitve.
 

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
Kupil sem to kamero IPC-25 HDC.
Iščem program za windows 7, da jo spremljam ka se dogaja na računalniku. Na tablici dela aplikacija Maginon ipc-Viewer.

hvala
Staher
 

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
Pozdravljeni.
Ja brskalnik, kaj pa kakšen programček.
Brskalnik mi nekam ne leži za te namene, prve ocene kamere, pa so tako tako ni vredna tega denarja. Če jo spremljam preko wifi-ja (aplikacija IPC - VIEWER) zamuja cca 7-10 sekund groza, če priklopiš direktno na njo je bolje malo cuka sliko, po temi na 10m tema.
Ima še kdo kako rešitev ali je to to?
 
Nazadnje urejeno: