Novo pri Telemachu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Ma gre za to, da je prej bilo od tušmobila omrežje povprečno in je bilo veliko kritik, da prekinja, ne deluje itd. Zato niso hotli združit s takšnim omrežjem. Zdaj so nadgradili in verjetno bo kmalu tudi nova ponudba, ker je mičkeno res čudno, da ne dajo enih četvorčkov ven...
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
Šizofrena situacija. S Telemahom sem načeloma zadovoljen, najbolj ok mi je, da nimajo IP televizije. Manj z internetom, predvsem ko mi na amazonu javi da izdelka ni mogoče dostaviti v Srbijo. Alo? Me pa firbec mantra kaj bodo dali ven, kako se bodo pozicionirali.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
No, strinjal se bos da ene 100 krat boljsega od Tusmobila. Pa ne govorim zase ampak za splosno netehnicno podkovano publiko, ki zajema glavnino strank.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Lucijan pravi:
Šizofrena situacija. S Telemahom sem načeloma zadovoljen, najbolj ok mi je, da nimajo IP televizije. Manj z internetom, predvsem ko mi na amazonu javi da izdelka ni mogoče dostaviti v Srbijo. Alo? Me pa firbec mantra kaj bodo dali ven, kako se bodo pozicionirali.

Kaj točno ima Telemach s tem, da ti Amazon narobe prepozna lokacijo? Predvidevam, da si želel to povedat ali je kak drug problem? Jaz s tem nimam težav (na Amazonu sem sicer zlogiran, tako da lokacije tako ali tako ne rabi ugibat, sicer mi pa tudi različne geolokacijske storitve vsaj državo kažejo pravilno).
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

to ni njegov problem, ampak od telemacha. ocitno je pri njih neka fora tole z srbijo. to sem videl ze pri parih uporabnikih telemahovih storitev (na razlicnih napravah). in ne, ne kaze samo pri amazonu
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
V splošnem ne obstaja neka avtoritativna baza v svetovnem spletu, ki bi ti povedala, kje se posamezen naslov IP ali blok naslovov nahaja, in tudi ISPji tega podatka običajno ne objavljajo. Ponudniki storitev ala Google in Amazon lahko tako samo ugibajo na podlagi javno dostopnih informacij o lastništvu naslovov, na podlagi nastavitev v brskalniku, itd in se pri tem tudi zmotijo.

Sem prepričan, da je tudi Telemachu v interesu, da za njihove naslove ponudniki pravilno prepoznajo vsaj državo, ampak težko pa rečeš, da je njihova storitev slaba (ali pa storitev neke drugega ISPja), če tebi Amazon narobe prepozna tvojo lokacijo. Tako kot ni problem Telemacha (ali pa T-2/Telekoma/vstavi poljubno), če je partis down, pa tudi v takih primerih ljudje kličejo svojega ponudnika interneta (sem slišal že od ljudi v podpori pri različnih slovenskih ISPjih) in se razburajajo v stilu "to ni moj problem".
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

ne bom komentiral "slabosti" telemacha. nisem njihov uporabnik. tako, da to ne bi bilo posteno oz bi nabijal nekaj na pamet. lahko samo napisem, kaj se dogaja posameznikom. to kar so mi dejansko pojamrali in sem sam videl na svoje oci.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.