Zavorni diski ploščice

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Bistveno je da so visoko karbonizirani in zaščiteni z lakom ali cinkani , da niso v enem tednu kup zarjavetega železa.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
So mi priporočili ATE power disc in sem tudi potem vzel, vključno s keramičnimi oblogami.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Mel sem ATE, Textar, zdaj pa nove TRW pa bi kupil ATE če bi še enkrat. Malo mi zacvilijo ko parkiram ali pa pač premikam avto sem pa tja ravno predno se ustavi. Pa tudi zaščita je boljša na ATE in diski nekaj let zgledajo v odličnem stanju po cca. 3 letih se pa tudi tam začne rja nabirat vendar počasi. Pri TRW se mi tudi delajo črte na diskih, najbolj na eni strani, kar mi tudi ni ravno všeč, mogoče ravno to povzroča malo zvoka ob ustavljanju.

Če bi še enkrat menjal bi preizkusil še Textar High carbon diske pa pro+ oznako, da so obdelani kot ATE. kar se tiče površinske zaščite.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Ja, vsi hvalijo ATE, textar imam pa mešane občutke, se mi zdi, da nenormalno prašijo.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ne, tam kjer ploščice nalegajo se takoj zbrusi stran, tako da ga tam nikoli več nimaš po 100km.

Samo tam je jasno "nemogoče", tako da je vse ostalo ok.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pri autodoc je potrebno najprej preveriti, če jih 100% imajo. Meni se je že 2x zgodilo, da so poslali nekaj drugega kot sem naročil. Prvič je šlo za en filter, drugič pa je šlo za zavorne ploščice, kjer pa sem zahteval refund. Naročil TRW ploščice, poslali pa neke noname. Tak da jim ne zaupam več.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Zaenkrat še nikoli nisem dobil kaj drugega. Pri enem kosu za znanca so me takoj kontaktirali, da je problem z dobavo in bodo poiskali enakovreden kos, pa je na koncu prišel celo od izbranega proizvajalca.

Mislim da ni šans, da naročiš ATE in dobiš nekaj random, enostavno to ne gre. Mogoče pri kakih drugih kosih je pa res to kar izmenljivo in je v kočni fazi vseeno, ker se lahko obnese celo bolje kot naročeni.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Sorry ne verjamem.
smile-1.gif
V petek je bilo 23% popusta.

Sem kupil v Slo ATE komplet zadaj in dobil 40% popusta kar je zneslo 140€. V tujini je bil komplet 100€ pz Autodoc 105€. Ležaj ATE sem dobil v bartogu 35% popusta, mogoče je bilo 30, ležaj sem še vedno "preplačal" 20% glede na autodoc. Bi pa moral tam plačat še poštnino za en ležaj pač in potem je bilo samo še 5 ali 6 eur razlike.

Verjamem, da ma marsikdo še veliko večji popust pri teh prodajalcih vendar...
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.816
504
113
Samo primer

Prihajajo stranke k vam s svojim materialom? Tega ne dovolim. Zakaj? Ne zdi se mi prav, da lahko vsak kupi material s popustom, tako kot mi mehaniki, ki ne živimo le od dela, ampak tudi rabata. S tem si kupimo tudi orodje in vse ostale stvari. Vsaki stranki pojasnim, zakaj nočem delati s tujim materialom. Potem se dogaja, da kupijo material, ki ni pravi, jaz pa imam na dvigalu razdrto vozilo in je treba menjati material, pri tem gre denar in čas.

Več na: www.zurnal24.si
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Citat:
Uporabnik nacek pravi:
Potem se dogaja, da kupijo material, ki ni pravi, jaz pa imam na dvigalu razdrto vozilo in je treba menjati material, pri tem gre denar in čas.

To je itak najlepše. Sploh ko menjuješ vztrajnik ali kaj podobnega.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pri čemer pri setviserjih zgleda tako, da najprej razdre avto, odšraufa stare dele in gre z njimi do trgovine, da nabavi druge. Tip je navadni nabijač, servis pa sicer tudi na slabem glasu kot pooblaščenec za Renault. Me res zanima na podlagi česa je to lovoriko dobil ...