Kindle

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Kompliciraš na polno.. malce več je listanja, zato imaš pa majhno napravo, ki gre v zadnji žep na kavbojkah, v žep od jakne in ti roka ti ne odpade po nekaj urah branja.
Ne si kupovati velike opeke, ki ne bo mobilna in ne praktična.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kindle je z razlogom v velikosti paperback knjige, saj je to optimalen format/velikost za branje. Recimo časopisi so večji format, ampak to kompenzirajo z večstolpičnim besedilom.

Tipografija je cela znanost, zato zaupaj strokovnjakom in množici študij na to temo
wink-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Tocno tako. Ni 6" kar tako pac ampak je optimalno za nase oci. Iz enakega razloga je tudi vecina knjig v takem podobnem formatu. A4 knjige se nisem bral
smile-1.gif

Kot ze omenjeno, tipografija je umetnost
smile-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.631
6.434
113
Se pri uporabi Calibre upub knjige brez problema pretvorijo v mobi format? Kvaliteta je OK?
Do sedaj sem Calibre uporabljal samo pri pretvarjanju Pdf v epub za Galaxy Tab. Določene knjige v Pdf mi ni uspelo pretvoriti v epub, ali pa je bila kvaliteta nikakva.

Lp
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Pretvarjanje PDFjev je loterija. Pri meni v večini primerov ni uspelo in je zgledalo obupno.
Čisto druga zgodba pa je pri pretvarjanju med e-book formati. Tam še do zdaj nisem imel problemov. Da ne omenjam da je na pašnikih zelo dosti e-knjig v .mobi (kindle) formatu.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Zadnjič sem šel v Avstrijo v Mediamarkt z namenom, da bi kupil Kindle Paperwhite in ko sem ga prijel v roke, sem bil precej razočaran in ga nisem kupil. Mislil sem, da je zadeva večja in si skoraj ne morem predstavljati kako bi lahko bral. Pa še razstavni eksponat je bil defekten, vsaj tako mi je povedal prodajalec. Trenutno gledam Kobo Aura HD, zdi se mi malo večji, ampak tudi dražji. Si kdo lasti Kobo GLO, ki je cenejši in ima prav tako osvetlitev?

Imam Kobo Glo in Kobo Aura HD. Glo je odličen, če imaš še zdrave oči in lahko bereš črke take velikostoi, kot so navadno v knjigah. Aura HD je pa boljša za tiste, ki potrebujejo za branje večje črke.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.631
6.434
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Zadnjič sem šel v Avstrijo v Mediamarkt z namenom, da bi kupil Kindle Paperwhite in ko sem ga prijel v roke, sem bil precej razočaran in ga nisem kupil. Mislil sem, da je zadeva večja in si skoraj ne morem predstavljati kako bi lahko bral. Pa še razstavni eksponat je bil defekten, vsaj tako mi je povedal prodajalec. Trenutno gledam Kobo Aura HD, zdi se mi malo večji, ampak tudi dražji. Si kdo lasti Kobo GLO, ki je cenejši in ima prav tako osvetlitev?

Imam Kobo Glo in Kobo Aura HD. Glo je odličen, če imaš še zdrave oči in lahko bereš črke take velikostoi, kot so navadno v knjigah. Aura HD je pa boljša za tiste, ki potrebujejo za branje večje črke.

Oči imam zdrave, res pa je da sem si prejšnji teden kupil očala za branje in jih sedaj kar redno uporabljam pri računalniku in branju, Jbg, nisem več rosno mlad.
smile-1.gif
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Jaz imam nook simpletouch with glowlight se pravi ima že vgrajeno osvetlitev zaslona za branje po temi. Je 6" tako kot kindle. Ima zaslon na dotik, teče na Androidu in ga lahko po potrebi rootaš in naložiš dodatne programe ampak meni v navezi s programom Calibre deluje super in ga imam v original stanju. Je pa zadeva poceni, v tujini je cenejši kot Kindle in za moje pojme ponuja več. Jaz sem kakšno leto nazaj za novega skupaj s poštnino iz UK sal 70€.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Se lahko na Kindle paperwhite 2014 model knjige naloži preko računalnika (usb). Kako je, če naložiš knjige, ki jih nisi kupil na Amazonu. Ali Amazon kaj spremlja kaj je naloženo?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.549
2.410
113
WiFI izklopiš in potem pomoje ne morejo nič šnofat.

Tko al tko, si en X email naredi za registracijo. Brezveze se sekiraš.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
In kako bo amazon vedu da nisi knjig kupu brez drmja in jih pretvoru v mobi? dejte nehat no. Pa kdo se bo z enim slovenckom jebu za par knjig
smile-1.gif
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Lahko se nalaga knjige preko USBja. Sprejme format .mobi ali .azw. Če imaš knjigo v drugem formatu pretvoriš s programom Calibre. Jest mislim da Amazon ne gleda katere knjige si dal preko USB gor, morda samo tiste ki so naložene preko Cloud ali s Send to Kindle by E-mail. Jest se za to ne sekiram.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz sem tako naložil že na stotine knjig in nič.. brez problema.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ko se je Amazon pred leti skregal z nekim pisateljem zaradi avtorskih pravic, je kupcem te knjige remote zbrisal z bralnikov.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.549
2.410
113
Moj je bil mogoče prvi dan online (da sem pa zastonjskih knjig dol potegnu, oz. da sem vidu kako je ko jo "kupiš kupiš".... potem pa res nisem videl potrebe.

Pa še baterijo ti extra kuri.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Ko se je Amazon pred leti skregal z nekim pisateljem zaradi avtorskih pravic, je kupcem te knjige remote zbrisal z bralnikov.

nisem kindla povezal z internetom že 3 leta, niti ne vidim potrebe, calibre zrihta vse in še več
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
jst mam paperwhitea skos priklopljenega ker vse knjige vlecem iz kindle unlimited.