Kindle

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.422
113
Ena izmed ocen uporabnika Kindla na Mimovrste:

V bistvu sem pričakoval malo več, glede na to, da Kindle velja za najboljši bralnik. Zaslon je majhen in rob okoli zaslona je večji, kot sem navajen z drugih elektronskih naprav. Je lahek in tanek, tak da je vsaj tukaj malo popravil vtis. Zaslon ima res dobro resolucijo in sploh ne vidiš posameznih pixlov, čeprav to niti ni tako pomembno pri navadnem branju knjige. Torej, kar se tiče tehničnega stališča, je kar soliden. Ampak kar se pa tiče uporabniške izkušnje je pa čisto zanič. Najprej je zahteval, da se povežem na wifi omrežje in se prijavim v svoj Amazon račun, brez tega se ga sploh ne da brat. Mislim res, ne morem brat knjig brez Amazon računa?! Druga stvar je, da ne podpira epub, kar je čisto neumno, saj je epub odprt format in ga podpirajo vsi drugi bralniki. Tretja stvar pa je, da ima cel kup nekih funkcij, ki jih knjige, ki jih dobimo na spletu sploh ne podpirajo. Imam ga kakšen mesec in imam občutek, kot da imam iPhone ali kak drug Apple produkt. Če hočem dobro izkušnjo, moram zmetat v napravo cel kup denarja, če pa nočem plačat, pa naj mi bo na voljo čimmanj funkcij, do te mere, da bom na koncu zaradi frustracije začel plačevati. Ne vem, če bi imel možnost prej preizkusit, ga zagotovo ne bi izbral. Ga pa priporočam ljudem, ki jim ni problem dati 50€-70€ na mesec za knjige.... Ostali so lahko malo olajšate življenje s programom Calibre.

Take zadeve človeka zmedejo. Je tukaj potem nogoče res boljši Kobo Aura?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Tip kar nekaj nabija. Nikamor ga ni treba registrirat, lahko samo začneš metat stvari preko usb gor in akcija.

Osvetlitev ni slaba stvar, prej sem imel navadnega kindla, po ene 5 letih je crknil (lahko bi sami kupil novo baterijo, pa nisem) pa je tole super.

Kupi in začni uživati. Za razne formate obstajajo pretvorniki, kar snameš z neta itak ni zaščiteno.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Je vidna razlika med 212ppi (paperwhite) in 300ppi (voyage), to človeško oko sploh zazna?
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Tole je eno navadno nabijanje.

Sicer sem pa že enkrat nekje napisal. Kdor tudi sicer ni navajen redno brati knjig iz knjižnice ali kupljenih, bo kmalu ugotovil, da je Kindle še en nepotreben gadget. Folk si kupi Kindle, naloži en kup knjig s Partisa gor, pol pa jim obleži, ker ne berejo. Jaz ga imam že ena štiri leta pa je dnevno v uporabi. Dobi se kar nekaj kvalitetnih knjig, ki so zastonj ali smešno poceni. Da se ti ni treba ukvarjati z raznimi Calibri in drugimi formati ali zaščitami.
Ne ga primerjat s tablico ker to ni.

Sicer pa če si res želiš brati so paperback knjige tako poceni, da si jih jaz poleg Kindla vsak mesec nekaj nabavim. Predvsem kako strokovno literaturo in priročnike.

Torej moj predlog je, da štartaš z izhodišča: Koliko knjig sedaj preberem na teden, mesec, leto. Če je številka zelo majhna (npr. samo na dopustu) ne kupuj bralnika, ker ti bo ležal v predalu. Oziroma lahko ga, če imaš denar in rad zbiraš gadgete.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jasno je, da če nekdo sicer ne bere, tudi s kindlom ne bo. Jaz namesto paperbackov, ki sem jih imel že cel kup zdaj kupujem za kindle, pa je super.
Sploh je fajn, če že itak bereš v angleščini, čtiva ne zmanjka. Tisti ki pa še ne berejo v angleščini, pa jo obvladajo, naj pa probajo, ne pa da se išče čtivo v materinščini, kar se ravno kdo usmili prevesti.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.422
113
Verjetno bo res tako in to me osebno najbolj skrbi. Nekaj kupim in naložim polno knjig, potem pa ne berem. Ravno tako sem naredil s Samusng Galaxy Tab. Naložil polno knjig, berem pa nič. Enako z ostalimi programi. Tablico uporabljam samo občasno za gledanje kakšnega filma, nadaljevank. Za vse ostalo se mi zdi brez veze, saj imam računalnik. Ko želim uporabljati internet na tablici, ne dela v WC-ju itd...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.422
113
Sem se odločil da kupim Kindle paper white, samo še najbolj ugodnega ponudnika moram najti.
smile-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Tukaj niso nevem kako pohvalil... kindle ima še zmeraj boljši ekran. Drugo me pa skoraj briga....

To ne bo čisto držalo. Kindle Paperwhite ima 212 dpi, Kobo Aura HD pa 265 dpi. Kod drugo pa Kindle ne podpira najbolj razširjenega formata epub. Res so pretvorbe možne, niso pa nikoli tako dobre, kot je original. DRM zaščita se res lahko odstrani, ni pa to legalno.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Jest mam navadnega že lep čas in je super. Knjigo plačam in je v naslednjem momentu na Kindlu. S piratskimi pa tudi ni težav. Težava je v tem, da mi primanjkuje časa za branje
smile-1.gif

Sem se moral pa lepo navadit angleščine in ko si enkrat nehaš prevajat in bereš šiba. prvo knjigo sem se malo lovil, zdaj pa gre.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.422
113
Lahko prilepite kakšen link do knjig za Kindle v srbskem ali hrvaškem jeziku, oziroma karkoli uporabnega in berljivega.
V angleškem jeziku jih je malo morje.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.422
113
Zadnjič sem šel v Avstrijo v Mediamarkt z namenom, da bi kupil Kindle Paperwhite in ko sem ga prijel v roke, sem bil precej razočaran in ga nisem kupil. Mislil sem, da je zadeva večja in si skoraj ne morem predstavljati kako bi lahko bral. Pa še razstavni eksponat je bil defekten, vsaj tako mi je povedal prodajalec. Trenutno gledam Kobo Aura HD, zdi se mi malo večji, ampak tudi dražji. Si kdo lasti Kobo GLO, ki je cenejši in ima prav tako osvetlitev?
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Paperwhite je drgac velikosti paperbAck knjige, tko da ne vem kje je problem...
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Pa sej lahko crke povecas? To je preveliko, glih prednost kindla je v tem, da je majhen in lahek in ga imas lahko povsod s sabo...