Robotski sesalci

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Prvo poročilo: iRobot je iznajdljiv, zelo uspešno krmili med ovirami, slalomira med nogami miz in stolov, pleza na preproge, ...
Nekaj dela ima s tem, da se osvobodi copata, na katerega je zapeljal. Zna se namreč dvigniti na oviro, a to ni dovolj za Ikein naslanjač, oz. njegovo podnožje (slika na http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/S79825065) - tam je 2x uspešno nasedel in pričel (dobesedno) klicati na pomoč.
wink-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik naliM pravi:
Prvo poročilo: iRobot je iznajdljiv, zelo uspešno krmili med ovirami, slalomira med nogami miz in stolov, pleza na preproge, ...
Nekaj dela ima s tem, da se osvobodi copata, na katerega je zapeljal. Zna se namreč dvigniti na oviro, a to ni dovolj za Ikein naslanjač, oz. njegovo podnožje (slika na http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/S79825065) - tam je 2x uspešno nasedel in pričel (dobesedno) klicati na pomoč.
wink-1.gif

kaj pa vpije??? help. help??? al obstaja kaka balkanska verzija, k 'jebe' vse po spisku?
confused-1.gif
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Malo piska, malo govori kaj mu moraš delat.
smile-1.gif
Na izbiro je 14 jezikov, slovenščine ni med njimi.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
link do ikeje ne dela.

ali znajo te rombe preplezat razliko med podi. V enem prostoru so ploščice, v drugem pa laminat, ki je za cca 1cm višji od ploščic. Zna romba v tem primeri it iz prostora v prostor?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
še en queščen:)

Če štarta iz sobe 3, bo znal vse sobe sam posesat? Vrjetno bi potreboval model, ki se zna it sam polnit?

 

rdr1000

Pripravnik
14. okt 2010
46
4
8
Bo znal, seveda. Vsaka roomba se vrne na polnilno postajo, tako da s tem ni težav, večje vprašanje je, kako ga boš sprožil še enkrat (verjetno boš rabil model s časovnikom) in kako boš preprečil, da ne bo šel še enkrat sesat sob, ki jih je že obdelal (nimam odgovora). Po mojih izkušnjah je bolje, da z enim polnjenjem obdela kakšnih 50 kvadratov, drugače natančnost sesanja pade.

Lahko pa da ima kdo drug boljši predlog.
 

rdr1000

Pripravnik
14. okt 2010
46
4
8
Citat:
Uporabnik superbejba pravi:
A kdo kaj ve o tem sesalcu, ki se zdele oglašuje na TV Irobot?... a je cool?

Imam ga dve leti, vse krasno, napravica gara kot pri norcih. Vsak dan stresem iz nje za dlan prahu. Za sabo ima kakšnih 500 čiščenj. Crknila je baterija, odlomil se je krak robne vrteče krtače. Skupni stroški obratovanja torej niso majhni, a zadovoljstva nad vedno posesanim stanovanjem se ne da enostavno meriti v evrih.
 
Nazadnje urejeno:

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
ali znajo te rombe preplezat razliko med podi. V enem prostoru so ploščice, v drugem pa laminat, ki je za cca 1cm višji od ploščic. Zna romba v tem primeri it iz prostora v prostor?

Do 2 cm višine pri meni relativno normalno premaga.

Kombinacijo štirih prostorov tudi posesa, a bolj naključno, kot ne. Za kaj več bo treba kupiti model, ki ma svetilnike - ti pomagajo pri orientaciji in prehajanju iz prostora v prostor.
 

lady27

Zelenc'
26. okt 2007
24
0
1
@naliM: a ti maš tega s petrola? in kolk sob naenkrat posesaš? mi mamo hodnik, dnevno in kuhinjo povezano, pa ne vem a bi morala kupit model s svetilnikom ali ne. timerja pa itak ne rabim,
 

rdr1000

Pripravnik
14. okt 2010
46
4
8
Po mojem mnenju so svetilniki nepotrebni. Tudi pri nas naenkrat sesamo kuhinjo+jedilnico+dnevno sobo+ponavadi še prvi hodnik, preprečim pa mu vstop v spalni del, ki ga večinoma sesa sobo za sobo. Kakšnih petdeset, šestdeset kvadratov naenkrat ni nobena težava. Prava težava so vrata, za katera se robot priplazi, jih počasi zapre in si onemogoči izhod. Nekaj časa sem se trudil z blokadami vrat, potem pa sem se vdal, in nekatere sobe, kot rečeno, sesam eno za drugo. Skratka, vsaj pri meni so svetilniki in časovnik stran vržen denar.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
Mene pa zanima, če mogoče kdo ve, ali ta Petrolov model ima tudi "sesalno" funkcijo, ali le pometa? Nekje sem namreč prebral, da te PET serije samo pometajo?

In pa še, v tem paketu verjetno ni virtualnih zidov a ne? Torej gre za čisto klasičen osnovni model?

Kaj pa je ta slabši od npr 555 serije? Je to še vedno "best buy" od roombe za 300€?
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik lady27 pravi:
@naliM: a ti maš tega s petrola? in kolk sob naenkrat posesaš? mi mamo hodnik, dnevno in kuhinjo povezano, pa ne vem a bi morala kupit model s svetilnikom ali ne. timerja pa itak ne rabim,

Ja imam 534, živi v dnevni sobi (L oblike), katera je povezana z jedilnico, jedilnica pa še s kuhinjo. Vrat vmes ni, najožji prehod med kuhinjo in jedilnico ima okoli 1,5m, bruto kvadratura vsega okoli 90m2, katero obdela v dobri uri in pol. Tudi jaz (no bolj žena
smile-1.gif
) sem se sprijaznil, da je bolj ekonomično tu in tam sesalec z bazo poslati na izlet na hodnik in v spalni del hiše, kjer opravi svoje.

Največ časa tako izgubi z umikanjem preprekam, kot so stoli, mize, igrače, ...

Če ne drugega, je Roomba izgovor, da otroke na hitro 'prepričaš', da je treba igrače pospravit.
evil.gif


Tudi sam bi po eni strani raje imel 580/581, a za skoraj 2x več denarja potem raje kupim še enega 534.