Vibracije na volanu pri 150kmh

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Kaj bi lahko povzročalo vibracije na volanu (rahlo do srednje močno tresenje) pri hitrostih nekje med 140-160kmh? Pravzaprav se ne čuti samo na volanu ampak pomoje po celem avtu.
Gume so zamenjane, platišča centrirana, torej to ni to.

Diski so malenkost krivi, ampak ne pretirano, to tut ne vem če bi bil lahko ravno razlog ker je to tresenje pri vožnji, ne zaviranju. Bi lahko bilo še kaj drugega razlog?
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Popolnoma tak problem pri takih hitrosti sem imel letos. Letne gume in original 17" platišča. Dal ponovno na centriranje, enak rezultat. Na podvozju nikjer nobene zračnosti. Prejšnji teden sem pa montiral zimske gume (16" jeklena platišča) in problema ni več. Ne vem pa kaj bo spomladi:) Malo sumim same gume, ker sta bili dve izredno obrabljeni.

btw, kateri avto?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz sem imel pri prejšnjem avtu podobno situacijo: gume stare dve leti, avto je tresel. Peljal k lokalnemu vulkanizerju, scentriral in je še vedno treslo. Ko sem šel nazaj k vulkanizerju, je rekel da je verjetno kriva feltna (ena je bila na boku močneje opraskana), zato sem avto peljal nekam, kjer popravljajo feltne. Tam so dali feltno gor in rekli da gre za estetsko napako (kar me ni motilo in nisem dal popravit) in da zaradi tega ne bi smelo tresti. Gumo so samo scentrirali (tokrat očitno prav) in tresenje je izginilo.

K vulkanizerju (tistemu prvotnemu) ne grem več.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.323
5.843
113
pri taščici
Najceneje je da dobis na posojo drug kpl gum in platisc.
Ce bodo ok, potem je narobe nekaj s krivimi diski , ali cudno vijacenje oziroma stik platisce pesto, brali smo tudi ze o krivih polosovinah....
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.144
113
Citat:
Uporabnik Oakey pravi:
Gume so zamenjane, platišča centrirana, torej to ni to.

točno to je to.
Al maš gume hin ali pa niso vredu sentrirane.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Sem imel isti problem slabo centrirane gume. In to nove od vulkanizerja sem se samo nazaj na reklamacijo zapeljal
smile-1.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.799
4.302
113
Diski so običajno krivi za vibracije/tresenje ob zaviranju, ne pa samo ob vožnji.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
edina prava preverba centriranja je obremenitev z valjem, kot na primer s HUNTER mašino, ki tak valj ima

neštetokrat sem že videl primere, ko na treh različnih klasičnih centrirkah ni nič pomagalo, pa je bilo vse 0:0
posebej nagnjene k temu so pnevmatike slabše kakovosti in kopije platišč
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Gume so čisto druge kot so bile prej, torej težko verjetno, da bi bil razlog v gumah, pa še na novo centrirana so.
Dopuščam možnost, da so kriva platišča. Hecno je to, da bi v obeh primerih treslo enako.

Platišča so navadna železna, 15 col, original od VW.


OK, skratka po vašem večinskem mnenju se vzrok verjetno še vedno vrti na gumah ali slabem centriranju. Ali pa morda res diski.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.144
113
Lahko tudi diske menjaš sploh ni problema, bo mehanik vesel.
Lahko tudi iščeš vzroke na podvozju. Menjaj za ziher še polosi in roke.
Pol na koncu, ko bo še vedno treslo se pa ne preveč jezit ko boš pogruntal da so krive gume/felne
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
edina prava preverba centriranja je obremenitev z valjem, kot na primer s HUNTER mašino, ki tak valj ima

neštetokrat sem že videl primere, ko na treh različnih klasičnih centrirkah ni nič pomagalo, pa je bilo vse 0:0
posebej nagnjene k temu so pnevmatike slabše kakovosti in kopije platišč

Točno to, jaz imam na te vibracije alergijo in odkar mi na taki mašini centirajo je bilo do zdaj vedno ok. Je pa seveda odvisno od gum, če je guma defektna(nova ali stara) ti nobena centrirka ne pomaga
tongue-1.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: martin

iskalec

Pripravnik
30. avg 2007
78
1
8
Pri meni se je še vedno izkazalo, da je za take probleme krivo nenatančno centriranje. Se pojavi na vsakih nekaj let po sezonski menjavi. Reklamacija dela čudeže ...
 

Sniper

Fizikalc
24. jul 2007
169
34
28
Meni se je to dogajalo samo na Goodyear EfficientGrip Performance gumah. Dva kompleta pa oba sta bila problematična za centriranje, na različnih centrirkah pri domnevno dobrem vulkanizerju na gorenjskem. Pri zadnjem kompletu, ki sem ga kupil pri njem sem ga peljal trikrat nazaj pa ni bilo dobro. Zanimivo da mi je na koncu oba kompleta scentriral tako kot je treba en, ki ima pralnico in vulkanizerstvo bolj za zraven. Baje ena fora na kateri strani je konus na mašini. Feltne so bile ravne.
Se je pa to dogajalo samo na goodyearkah. Toyo proxes c1s, ki sem jih imel prej in Falken Ziex ZE-914 ki jih imam zdaj pa brez težav, pa še peljejo se bolje. Tako da goodyear je pri meni zaključil.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Oakey pravi:
Ali pa morda res diski.

Diski nimajo veze stem.

Sploh pa ves kaj si glihkar zamenjal in so se vibracije pojavile in ti sumis druge stvari ki so ostale iste
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Da malo obudim temo...

Kje na štajerskem (MB in okolica) imajo omenjeno napravo za centriranje Hunter, ki doda tudi obremenitev? Googlam pa bliže od Zagorja ob Savi nič ne najdem.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Meni se je to dogajalo ko sem priletel v eno luknjo in zvil feltno, ter tudi poškodoval(čeprav nevidno) gumo. Ko sem feltno poravnal so vse naprave kazale da je stvar scentrirana tipi topi, a treslo je vseeno. K sreči je bil tisti set gum že bolj proti koncu življenjske dobe in z naslednjim setom težav ni bilo več.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Isti set gum in platišč pri enih trese, pri drugih pa ne. Tadrugi pravijo, da se je včasih treba malo pozabavat s centriranjem in je potem ok.