Nenavadne vibracije pri Simobilovem Androidu 5.1.1

robbus

Pripravnik
17. feb 2010
224
0
16
Pred par dnevi sem pri Simobilu kupil Samsung Galaxy S6 in Android nadgradil na verzijo 5.1.1. Takoj sem ugotovil, da se nenadoma vibracija ob pritisku na specifične tipke odziva drugače kot prej. Torej, pritisk na tipki levo in desno od tipke HOME se odzove z močnejšo vibracijo, prav tako to velja za tipke SPACE, BACKSPACE itd. pri pisanju SMS sporočila. Mislil sem, da je kaj narobe s telefonom, sploh zato, ker pri sodelavcih, ki imajo isti telefon in isto verzijo Androida, teh razlik v vibracijskih udarcih ni bilo. Na servisu Emonagram so mi povedali, da je različnost vibracijskih odzivov specifična lastnost Simobilove nadgradnje (kot tudi recimo bolj okrogle ikone aplikacij).

Mene tale različna odzivnost vibracije zelo moti, saj si želim, da bi se vse tipke odzivale enako močno. Ko tipkam SMS, recimo tipka SPACE udari tako močno, da se zavibrira ves telefon in me to konstantno moti.

Vem, da se verzije Androida ne da spremeniti na staro, zato me zanima, kaj lahko storim? Kako lahko povrnem telefon v prejšnje stanje, ko tega ni bilo? Oz. a mi lahko Simobil pomaga pri tem?

Ima kdo od vas podobno situacijo?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Zakaj sploh rabiš vibriranje za vsak dotik? Da ne omenjam koliko baterije to pokuri...
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Si.mobil ti pri tem ne more pomagat... obrni se na Samsung Slovenija mogoč oni ti lahko pomagajo kar pa dvomimi..

Izklopi vibracije in je stvar rešena..
wink-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
V nastavitvah zvoka imaš na voljo tudi intenziteto vibracij. Haptic feedback nastavi na nižjo vrednost.
 

robbus

Pripravnik
17. feb 2010
224
0
16
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
V nastavitvah zvoka imaš na voljo tudi intenziteto vibracij. Haptic feedback nastavi na nižjo vrednost.

Bizil vem, da se da nastavit intenziteta, ampak to ne pomaga nič, mene moti to, da je intenziteta razlicna pri razlicnih tipkah. Torej, ko tipkam črke pri smsu udarja normalno, ko pa pritisnem dolgo tipko ali backspace, pa udari ekstra mocno.

Vibracij nocem izklopit, ker mi dajejo filing, da pritisnem na dejansko tipko.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če na servisu pravijo, da je za to kriv simobil oz njegov updejt, potem si lahko namestiš drugi rom (telekomov ali pa iz tujine). Je legalno in še vedno obdržiš garancijo (samo predno ga neseš na servis, moreš spremenit nazaj na simobilovga)...
http://www.sammobile.com/firmwares/

jst recimo na note 4 uporabljam polski rom. So hitrejši updejti kot pri slovenskih...