Sanacija kopalnice

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.183
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Sanacija kopalnice je v polnem teku, čakam samo še na montažo. Danes se me je izvajalec usmilil in mi prišel montirat visečo wc školjko, pisoar, tuš kabino, radiator in kopalniško pohištvo pa bo menda prišel montirat šele pojutrišnjem. Če bo šlo, ker sem danes ob prihodu domov kmalu doživel živčni zlom.
Viseča wc školjka je namreč na višini 35 cm!? Pa kaj hudiča, ne bom celo življenje hodil srat na višino skreta v višini kahle..... Skrbi pa me tudi višina pisoarja, saj če se je mojster zakalkuliral pri wc-ju, se je najbrž tudi pri pisoarju...
Zanimajo me standardi montažne višine in kaj narediti, saj sem 100%, da je wc prenizek. Ali se da višina regulirati na "lep" način ali bo potreben večji poseg? Nekje sem prebral, da naj bi bila višina wc-ja najmanj 39 cm, torej 4 cm, kar je precej. Naj še omenim, da sem visečo školjko kupil tudi zaradi samega čiščenja, da pod njo lahko enostavno pobrišeš, pri meni pa je prostora dovolj ravno za nabiranje svinjarije, cca. 5mm.....
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
školjka je prenizka, standrdna višina s pokrovom bi naj bla okol 42cm (40cm rob školjke), kar pomeni da je zajebu pri vgradnji podometnega kotlička, ker vrjetno ni upošteval končno višino tlaka in ploščic. Ko so enkrat ploščice gor je to to in se ne da več regulirat.... rešitev je razbijanje ploščic itd...
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.183
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Fino!
Torej naj mi spet razbije pol kopalnice, še en teden bom brez wc-ja in v hrupu in prahu, računal pa mi bo dodatna dela.....
uf-1.gif
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.552
-249
83
Višina spodnjega roba pisoarja naj bi bila 650mm. če imaš priklop zgoraj, se da malo zgoljufati pri višini, če je pa zadaj potem pa......
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.183
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Pisoar ima priklop zadaj, ker je s pokrovom. Malo sem na hitro šel pomerit, po mojih izračunih bo pisoar na 600mm višine! Dobro, da ga ima do kolen....
wink-1.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Mislim da se dobijo tudi visje skoljke (visje sedenje, menda za starejse al kaj vem koga), vprasanje pa je kaka je cena. Mimogrede, jaz sem skoljko in desko (mehko zapiranje) nabavil v Baubau, oboje skupaj je bilo cca. 80 evricev. Sem sprobal in dela tocno tisto kar naj bi sekret delal....
BTW, pa kje dobite take genialne izvajalce?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.799
4.302
113
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Fino!
Torej naj mi spet razbije pol kopalnice, še en teden bom brez wc-ja in v hrupu in prahu, računal pa mi bo dodatna dela.....
uf-1.gif

V bistvu ti je naredu uslugo
rolleyes-1.gif


Saj če boš sral pod takim kotom, boš mel manj možnosti za hemoroide
cheer.gif
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Odvisno je tudi od školjke, ki si jo nabavil. Jaz sem se doma tako zaj.... Geberit vgradil na dimenzijo, ki je na načrtu - ko smo pa školjko dali gor, je bila pa prenizka.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Zadevo bo dvignil za 5 cm, upam da brez pretiranega razbijanja...
shocked-1.gif
No ja, razsut je treba celotno luknjo, kamor je montiran podometni kotliček, potem se ga na novo montira 5 cm višje. Odvisno kako imaš narejene odtoke, zna biti da bo treba tudi tam "malo" poštemat, samo toliko da se podaljša cev.
rolleyes-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne vem no, meni je mojster lahko nastavljal za cca 5cm gor dol in smo nastavili na najvišjo varianto, ker je to za "starejše" bolj uporabno. Kotliček je bil definitivno že vgrajen, se pa ne spomnim ali je bil odtok tudi že fix.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Fino!
Torej naj mi spet razbije pol kopalnice, še en teden bom brez wc-ja in v hrupu in prahu, računal pa mi bo dodatna dela.....
uf-1.gif

V bistvu ti je naredu uslugo
rolleyes-1.gif


Saj če boš sral pod takim kotom, boš mel manj možnosti za hemoroide
cheer.gif

Smesno ali ne naj bi to res drzalo, clovek je "zdizajniran" tako da naj bi sral v pocepu.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.676
581
113
Bol kopalnca kot ti poštar, ne zgledaš najbol. Pomoje rabiš čuæavac, da te neujo hemiji hebal.

Mam terapijo prid mim
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.183
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Danes naj bi bilo zadnje dejanje, montaža wc školjke, tuš kabine in še nekaj malenkosti.
Wc školjka dvognjena nekje na 40 cm, potem pa...... tuš kabina ne paše!!!!
uf-1.gif
P...izda, če je naročeno 80x100cm je to to. Sedaj pa ne paše!? Ko mi je mojster začel razlagati kaj in zakaj je šlo narobe, sem se obrnil in šel na pir. Me enostavno ne zanima, na robu živčnega zloma.....