Kuponlandia izkušnje?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.844
113
pri taščici
Tudi jaz dobil (po spominu brez neke prijave na nek email listo ), Zanimivo je celo to, da google tega ni dal med promocijo, kjer v mojem predalu odlezi večino pošte (neprebrane)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Smer pravi:
Danes dobil e-pošto za nakup vinjete. Kar me je takoj zbodlo v oči, je prvi napisani stavek, da se lahko odjavim od novic, čeprav nisem prebral še niti za kaj se sploh gre. Tega nisem še nikjer doživel, pa ponujajo kupone na debelo. Drugo pa, zlato pravilo, zdrave pameti ti pove, da polovična ali nižja cena za prodajni izdelek, samo beži stran od takega nakupa. Ne rečem, da morate vsi to upoštevati, vsak lahko naredi kar želi, saj tako krije strošek iz svojega denarja. Tako, da sam sem se odločil in bom uporabil takoj prvi stavek in pozabil na firmo. Ostali pa pač, kakor želite.

Sem se odjavil pred stirinajstimi dnevi (ni bilo prvic) pa sem vceraj na isti mail spet dobil njihov SPAM... ;(
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Sem se odjavil pred stirinajstimi dnevi (ni bilo prvic) pa sem vceraj na isti mail spet dobil njihov SPAM... ;(
Sedaj se spet odjavi in naredi print screen odjave. To lepo shraniš skupaj z mailom na podlagi katerega si se odjavil in potem pošlješ prijavo, ko naslednjič dobiš njihov spam.
Jaz tudi včeraj dobil, naredil tako kot sem napisal, potem gre pa zadeva v prijavo. Če nas bo več naredilo, ne bo šlo čez brez kazni. Ali pač.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Sem se odjavil pred stirinajstimi dnevi (ni bilo prvic) pa sem vceraj na isti mail spet dobil njihov SPAM... ;(
Sedaj se spet odjavi in naredi print screen odjave. To lepo shraniš skupaj z mailom na podlagi katerega si se odjavil in potem pošlješ prijavo, ko naslednjič dobiš njihov spam.
Jaz tudi včeraj dobil, naredil tako kot sem napisal, potem gre pa zadeva v prijavo. Če nas bo več naredilo, ne bo šlo čez brez kazni. Ali pač.

Glede na to, da zivimo v Sloveniji so take prijave kot kaze brez pomena... Ker te prijave oddajamo ze nekaj let... pa ti spammerji se vedno spamajo ... Ocitno so kazni tako nizke (ali pa jih sploh ni), da se jim to pocetje vseeno splaca ... Je pa tako, da so se mi pri kuponlandiji, kuponkotu in vseh podobnih servisih tako zasrali, da njihove ponudbe ne povoham ze iz principa... Vecina teh strani je itak delo enega cloveka... Imena ne bom napisal, ker je potem se toliko nesramen, da tezi adminom, moderatorjem ali lastnikom forumov, da naj se teme, kjer se pljuva po njem, pobrisejo ...
rolleyes-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Jajc potem. Morda bi bilo pa dobro opomnit kakšnega novinarja, da iz tega naredi zgodbo.
Lahko noter vplete še upoštevanje zakona državnih organov, ki so pristojni za to.
Jaz bom zadevo vseeno prijavil, tako da te prosim za info kam naj prijavim, da ne bom izgubljal časa z iskanjem.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Sem se odjavil pred stirinajstimi dnevi (ni bilo prvic) pa sem vceraj na isti mail spet dobil njihov SPAM... ;(
Sedaj se spet odjavi in naredi print screen odjave. To lepo shraniš skupaj z mailom na podlagi katerega si se odjavil in potem pošlješ prijavo, ko naslednjič dobiš njihov spam.
Jaz tudi včeraj dobil, naredil tako kot sem napisal, potem gre pa zadeva v prijavo. Če nas bo več naredilo, ne bo šlo čez brez kazni. Ali pač.

Been there, done that.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Jajc potem. Morda bi bilo pa dobro opomnit kakšnega novinarja, da iz tega naredi zgodbo.
Lahko noter vplete še upoštevanje zakona državnih organov, ki so pristojni za to.
Jaz bom zadevo vseeno prijavil, tako da te prosim za info kam naj prijavim, da ne bom izgubljal časa z iskanjem.


info.box@akos-rs.si
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.844
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Sem se odjavil pred stirinajstimi dnevi (ni bilo prvic) pa sem vceraj na isti mail spet dobil njihov SPAM... ;(
Sedaj se spet odjavi in naredi print screen odjave. To lepo shraniš skupaj z mailom na podlagi katerega si se odjavil in potem pošlješ prijavo, ko naslednjič dobiš njihov spam.
Jaz tudi včeraj dobil, naredil tako kot sem napisal, potem gre pa zadeva v prijavo. Če nas bo več naredilo, ne bo šlo čez brez kazni. Ali pač.

Glede na to, da zivimo v Sloveniji so take prijave kot kaze brez pomena... Ker te prijave oddajamo ze nekaj let... pa ti spammerji se vedno spamajo ... Ocitno so kazni tako nizke (ali pa jih sploh ni), da se jim to pocetje vseeno splaca ... Je pa tako, da so se mi pri kuponlandiji, kuponkotu in vseh podobnih servisih tako zasrali, da njihove ponudbe ne povoham ze iz principa... Vecina teh strani je itak delo enega cloveka... Imena ne bom napisal, ker je potem se toliko nesramen, da tezi adminom, moderatorjem ali lastnikom forumov, da naj se teme, kjer se pljuva po njem, pobrisejo ...
rolleyes-1.gif

Tole okrog kuponkota in ostalih "kuponkotov" je pa najbrž res.
E-mail zaupas kuponkotu, potem pa čez nekaj časa že od petih dobivaš ponudbe....
bonk.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Sem se odjavil pred stirinajstimi dnevi (ni bilo prvic) pa sem vceraj na isti mail spet dobil njihov SPAM... ;(
Sedaj se spet odjavi in naredi print screen odjave. To lepo shraniš skupaj z mailom na podlagi katerega si se odjavil in potem pošlješ prijavo, ko naslednjič dobiš njihov spam.
Jaz tudi včeraj dobil, naredil tako kot sem napisal, potem gre pa zadeva v prijavo. Če nas bo več naredilo, ne bo šlo čez brez kazni. Ali pač.

Glede na to, da zivimo v Sloveniji so take prijave kot kaze brez pomena... Ker te prijave oddajamo ze nekaj let... pa ti spammerji se vedno spamajo ... Ocitno so kazni tako nizke (ali pa jih sploh ni), da se jim to pocetje vseeno splaca ... Je pa tako, da so se mi pri kuponlandiji, kuponkotu in vseh podobnih servisih tako zasrali, da njihove ponudbe ne povoham ze iz principa... Vecina teh strani je itak delo enega cloveka... Imena ne bom napisal, ker je potem se toliko nesramen, da tezi adminom, moderatorjem ali lastnikom forumov, da naj se teme, kjer se pljuva po njem, pobrisejo ...
rolleyes-1.gif

Tole okrog kuponkota in ostalih "kuponkotov" je pa najbrž res.
E-mail zaupas kuponkotu, potem pa čez nekaj časa že od petih dobivaš ponudbe....
bonk.gif
Največja napaka, ki jo lahko narediš pa je, da se greš odjavljat. S tem jim sporočiš, da je ta tvoj email naslov aktiven in ga uporabljaš, ter celo odpiraš te e-maile. Sem sam že skužil, da ko sem se odjavil od kakšnega spama, sem že naslednji dan dobil vsaj 5 novih spamov za podobno stvar. Bolj sem se odjavljal, več je tega prihajalo.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Največja napaka, ki jo lahko narediš pa je, da se greš odjavljat. S tem jim sporočiš, da je ta tvoj email naslov aktiven in ga uporabljaš, ter celo odpiraš te e-maile. Sem sam že skužil, da ko sem se odjavil od kakšnega spama, sem že naslednji dan dobil vsaj 5 novih spamov za podobno stvar. Bolj sem se odjavljal, več je tega prihajalo.
Jaz kliknem odjavo samo pri zaupanja vrednih firmah, pri slovenski pa zagotovo nobeni, samo daš kot spam in adijo.

Vedno se smejem, ko folk joka, kako klika odjavo, maili pa še kar hodijo. Ja seveda hodijo, če jim pa potrdiš da je mail aktiven in uporabnik bukselj.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.247
113
Citat:
"Sporočamo vam, da je bila podjetju Foxeed d.o.o. izdana upravna odločba s katero je bila ugotovljena uporaba nepoštene, zavajajoče poslovne prakse in posledično tudi izrečena prepoved uporabe takšne prakse. Odločba je bila zavezancu vročena, vendar ker še vedno teče rok za pritožbeni postopek, odločba pa še ni pravnomočna, vam drugih informacij zaenkrat še ne moremo posredovati,"
Citat:
S prodajo vinjet bomo nadaljevali do konca januarja 2017!" je v pisnih odgovorih zapisal Manuel Perviz, direktor in posredni lastnik podjetja.

Perviz še izpostavlja, da iz odločbe »ni mogoče ugotoviti, katero ravnanje ali izjava naj bila po njenem (mnenju inšpektorice, op. a.) za potrošnike zavajajoča /.../ in je tudi ni mogoče izvršiti, saj ni jasno, kaj bi bilo na portalu Kuponlandia oziroma v opisu Premium članstva potrebno spremeniti, da bi bila Premium ponudba vinjet "po okusu" inšpektorice,« ugotavlja Perviz.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Uporabnik bukselj? Valda najprej odjaviš mail, šele potem stisneš spam v kolikor se pokaže, da gre za falirano firmo. Ampak uporabnik je bukselj ane...fak pacienti eni
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Uporabnik bukselj? Valda najprej odjaviš mail, šele potem stisneš spam v kolikor se pokaže, da gre za falirano firmo. Ampak uporabnik je bukselj ane...fak pacienti eni

Potem ko stisneš odjava je že prepozno, torej = bukselj.

Zakaj bi se sploh odjavljal, če so te sami nezaželeno dodali na listo = spam.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Ker je logičen korak, da najprej narediš to ane. Še vedno ti ostane spam če se mail pojavi še enkrat. Ne vem kaj tu ni jasno. Od vseh spam ponudb, ki jih dobim, imam samo nekih 5 na spam listi, ostali so prenehali po odjavi.
 

tea21000

Zelenc'
13. feb 2017
1
0
1
Pozdravljeni!

Želela bi deliti mojo izkušnjo z osebami iz spletne kuponlanije.
V novmbru 2016 so me obvestili na moj mail, da imajo 50 % znižanje vinjet. Tako kot mnogi, sem tudi sama sledila mamljivi ponudbi.
In kaj se mi je zgodilo:
1. plačati sem morala premium članstvo - 20,00 EUR, ki sem jo plačala preko monete
2. kupna ne moreš kupiti, saj "trenutno" ponudba ni na voljo (ne ponoči, ne podnevi.... nisem uspela priti do možnosti naročila kupona)
3. po parih dneh ugotoviš, da je natega - pošlješ mail, da naj ti vrnejo kupnino premium članstva (20,00 eur), pošlješ številko bančenga računa na njihovo zahtevo, čeprav poveš, da si jim plačal preko monete
4. obljubijo, da bodo znesek vrnili na tvoj bančni račun, a po več kot dveh mesecih, še vedno ni razvidno vračilo denarja
5. ponovno jih kontaktiraš, da denarja še vedno ni in ti pošljejo odgovor, da so na tega dne (datum) vrnili denar na moneto.... (???)
6. preverim pri svojem mobilnem uporabniku, denarja ni
7. ponovno pošlješ mail, da denarja ni, da naj pošljejo potrdilo o vračilu
8. čez par dni dobiš odgovor, da želijo potrdilo o tvojem plačilu...????

Zgodba še ni končana. Toplo odsvetujem kakšrno koli poslovanje z njimi.

Delite te informacije tudi ostalim, saj denarja žal ne pobiramo s tal.

Lep pozdrav,
Tea
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.769
262
83
Največja slovenska vas
Citat:
Uporabnik tea21000 pravi:
Pozdravljeni!

Želela bi deliti mojo izkušnjo z osebami iz spletne kuponlanije.
V novmbru 2016 so me obvestili na moj mail, da imajo 50 % znižanje vinjet.

Delite te informacije tudi ostalim, saj denarja žal ne pobiramo s tal.

Lep pozdrav,
Tea

Zgleda ga,ce nasedate na take pocen finte :D.

Ce ga imate viska, poznam nacin kako ga lahko oplemenitite....