Nadomestni avto

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ne razumem, kaj sploh hočeš povedat s tem in kaj vlačiš moje zadeve noter, ki s tem nimajo veze.
Avtomobile z ''obšlesano'' barvo se pač ne barva po tovarniški kodi barve, temveč se vzame del karoserije in se zmeša barvo točno po tem. Odstopanje je potem minimalno, vsekakor pa običajno ni vidno laiku že na daleč. Obstajajo pa izjeme, ki so izredno zahtevne, npr. pearl white barva, ki je res svinjska za jo ujet, saj mora biti tudi smer barvanja, itd. 100%. Vem za primer blatnika s tako barvo, ko so 3x barvali, da so približno ujeli.

In ja, ko spoliraš avto z obšlesano barvo zato, da se ''ujame'' s pobarvanim delom, je to kratkoročno. Takrat res morda ne bo razlike.
Ampak, ko poliranje na nebarvanih delih ''popusti'', bo razlika ista.
grims-1.gif

Slikovni primer, ki to potrjuje, je pa tukaj:
http://www.mtl.si/sl/blog/item...steno-ceno.html
Ugani, kakšen je bil ta avto čez pol leta...

PS: K meni lahko pripelješ avto, ampak ne vem, če boš zadovoljen z mojim barvanjem
hysterical-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Nadomestno vozilo koristiš iz svojega kaska

Nadomestno vozilo, ti po pogojih zavarovalnica pripada, če traja popravilo po e-tax normativu več kot 8 ur in sicer za vsakih 8 ur 1 dan
Verjeto je menjava in barvanje odbijača po normativu manj kot 8 ur, zato ti komplicirajo pri nadomestim vozilu...

Obvezno vztrajaj na menjavi odbijača in ne na popravilu...

Sicer v tem primeru je "vseeno" ker sta oba Triglav...ampak zavarovalnice se trudijo, da stranke pozabijo na to, da se nadomestno vozilo lahko koristi tudi iz AO-ja povzročitelja!
Moraš pa konkretno potečnarit...

V Motoreviji, julij-avgust 2016 je bil članek na to temu in tudi navedene sodne prakse...
grims-1.gif

A tako? Potem so me lani fino nategnili ravno triglavci, ker sem "moral" nadomestno vozilo uveljavljati iz svojega kaska (zav. imam pri drugi zavarovalnici), kar mi itak ni bilo logično, a ker mi je kolega zav. agent rekel da je to običajno, sem pristal.
evil.gif


Nisi nič kriv, vseeno pa imaš zaznamek "škoda" pri svojem kasku.
bonk.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.843
113
pri taščici
Kot vem,AO krije vso škodo ki je bila povzročena na drugi lastnini. In v to škodo jaz smatram tudi uporabo avta katerega imaš razbitega. Tako dolgo dokler ni pripravljen. Če je najem predrag, naj kupijo enakovredni avto in naj ga rentajo tistih ki se več mesecev popravlja avto. Ali pa naj se z renta službami zmenijo za "primeren" popust. Kar itak najbrž imajo.
Še pa strinjam da Zavarovalnica najde tisoč in en izgovor da ne plača (sploh če so različne zavarovlanice vpletene) vsaj dela škode. Ali da za to dobi vsaj odbitno fransizo, -3PR....
 
Nazadnje urejeno:

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Kako je pa v primeru da je to v petek popoldne.Cenilec ne pride pred ponedeljkom, avto oceni kot totalko.
Nič kriv, ostaneš brez avtomobila in denar pride čez mesec dva.

Na kratko lahko že v petek zahtevaš nadomestni avto ali čakaš cenilca, oz. kako je če je ocenjen totalka.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Ce zelis nadomestno vozilo iz AO povzrocitelja ali svoje kasko delne kombinacije potrebujes cenitev...
Tako da pravicno ali nepravicno, najbolj ziher igra je, da imas sklenjeno asistenco in iz tega naslova dobis "takoj"...