Nadomestni avto

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.921
819
113
Kaj lahko storim v tem primeru?
En se mi zaleti v rit, napiševa evropsko poročilo, on pokliče tudi policaje (ker je s službenim avtom).

Grem na njegovo zavarovalnico, vse popišejo, predlagajo servis.
Grem na ta servis, pogledajo škodo, naročijo dele, njim prepustim vse dogovarjanje z zavarovalnico.
Na servisu mi obljubijo nadomestni avto za 2 dni, na zavarovalnici (povzročiteljevi) nafehtam avto še za 3 dni.

Če dva tedna odpeljem avto na servis, vzamem nadomestnega, pa mi serviser reče, da zavarovalnica še ni uredila vseh papirjev, da še nima izjave od povzročitelja, in da če do konca teda ne bo papirjev, mi ne vrne avta nazaj.
Izjave od povzročitelja ne bo, ker je še en teden v tujini, zapisnika od policije ne bo v nalenjih nekaj dneh, založiti tistih 3000€ ne morem.

Avto potrebujm zaradi boljše polovice, ker jo vozim na preglede, ker je v 39. tednu.

S kakšnimi argumenti dobiti nadomestni avto še za nekaj dni?
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
Kaj lahko storim v tem primeru?
En se mi zaleti v rit, napiševa evropsko poročilo, on pokliče tudi policaje (ker je s službenim avtom).

Grem na njegovo zavarovalnico, vse popišejo, predlagajo servis.
Grem na ta servis, pogledajo škodo, naročijo dele, njim prepustim vse dogovarjanje z zavarovalnico.
Na servisu mi obljubijo nadomestni avto za 2 dni, na zavarovalnici (povzročiteljevi) nafehtam avto še za 3 dni.

Če dva tedna odpeljem avto na servis, vzamem nadomestnega, pa mi serviser reče, da zavarovalnica še ni uredila vseh papirjev, da še nima izjave od povzročitelja, in da če do konca teda ne bo papirjev, mi ne vrne avta nazaj.
Izjave od povzročitelja ne bo, ker je še en teden v tujini, zapisnika od policije ne bo v nalenjih nekaj dneh, založiti tistih 3000€ ne morem.

Avto potrebujm zaradi boljše polovice, ker jo vozim na preglede, ker je v 39. tednu.

S kakšnimi argumenti dobiti nadomestni avto še za nekaj dni?

probaj malo gnjavit serviserja naj ti nadomestni avto se malo pusti v uporabi.
drugic pa raje pocakaj da dobis izjavo od povrocitelja, ponavadi jo posljejo po posti. Vsaj meni so jo do sedaj poslali
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Če imaš tudi ti kasko zavarovanje potem ga uporabi da se tvoj avto popravi. Tvoja zavarovalnica pa se bo potem refundirala iz povzročiteljeve... Če imaš odbitno franšizo jo boš sicer moral plačati, a ko se bo tvoja zavarovalnica poplačala ti bo nakazala tudi odbitno franšizo...
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.921
819
113
Če se lotim tega, bo trajalo vsaj kak teden-dva, da se iz ene zavarovalnice pošljejo papirji na drugo.
Tako da s tem nič ne pridobim.

Kaj vse pa lahko potegnem iz povzročiteljevega obveznega zavarovanja?
Poleg samega popravila avta?
Sem upravičen še do povračila kakšnih drugih stroškov (pustimo poškodbe oseb)?
Recimo kakšni taxi prevozi ko nimam avta, izgubljen čas na zavarovalnici,
še kakšne neprijetnosti povezane s tem?