kasko in uveljavitev vec stvari hkrati

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Imam 97letnik civica. Zadnje 2 leti pa ga zavarujem kar kasko s 5% odbitno fransizo od skode.
Nimam zavarovanih dodatnih kombinacij,saj nisem clovek,ki bi za vsako prasko tezil na zavarovalnici.

Vseeno pa se je v teh 2 letih nabralo kar nekaj poskodb. Najbolj jo je skupila streha in prednja havba od toce. Cisto mozno je,da vakuumsko popravilo ne bo dovolj,saj so ponekod udrtine kar velike. Poleg tega imam pocen tudi zadnji odbijac,ker mi ga je nekdo nasadil od zadaj. Prednji je tudi zamaknjen in sem ga za silo sam porihtal. Avto je tudi po bokih zbuskan in podrsan.

Zdaj pa me zanima,ali sploh lahko toliko prijavim naenkrat? Cisto mozno je,da mi celo totalko ocenijo. Ze ce bi bilo potrebno barvati streho in havbo dosti nanese. Kje je se ostalo...
Avto je po eurotaxu vreden bore malo. Trzno ceno pa ima zelo visoko. Vsaj tako mehansko ohranjen in vzdrzevan kot moj.

A je napaka,da sem toliko cakal? Je bolje,ce bi kar vsak mesec vozil avto tja?
In ker tega se nikoli nisem pocel,a mi lahko eden samo na hitro razlozi postopek kako sploh prijavit/uveljavit skodo?

Zavarovano pa imam pri triglavu.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Za škodo od toče ni odbitne franšize tako, da ti bodo popravili v celoti brezplačno. Je pa avto že precej star in bo hitro totalka. Zmeni se da ti dajo denar ti pa potem popravi, kar se ti zdi potrebno.
Drugače pa za vsako popravilo poškodbe plačaš soudeležbo 5% ostalo pa zavarovalnica, vendar boš tudi pri vsaki prijavi škode letel 3 PR dol in se ti ne splača, itak je pa tolk star avto hitro v totalki.
No, jaz bi naredil tako, kot sem že zgoraj omenil, poberi čim več denarja in sam zrihtaj.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.090
3.574
113
Marlbor
Torej bo zdaj celo ugovovil, da je čisto po nepotrbnem imel kasko zavarovan avto. Koliko bo dobil za totalko? 300€?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Daj no... Na LAnosu 1.6 SX letnik 8/98 sem uveljavljal točo (je bil kar precej potolčen po strehi, sprednji in zadnji havbi). Dobil sem poravnavo v višini 754 EUR.
Če bi prodal avto bi bil še v plusu (na avtonetu so taki avti med 800 in 1000 EUR...)
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Kdaj pa lahko dobiš poravnavo? Na mojmu je cenilec naštel kar nekaj udrtin, pa zaradi gužve ne vem ali bi dal sploh popravljati. Ter koliko % približno od potencialnega računa servisa, kolikor bi stalo Triglav, če bi se popravljalo, ti oni poravnajo v poravnavi?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Citat:

Kdaj pa lahko dobiš poravnavo?
Jaz sem jo dobil zelo hitro (in nehote). Sem se zmenil za popravilo na servisu, cenilec je čez par dni pri njih preverjal kako in kaj, oseba na servisu ni našla mojega "primera" in je cenilec očitno sklepal, da ne bom popravljal. Čez teden dni me je na moje presenečenje v nabiralniku čakala poravnava, samo TRR so še želeli.

Citat:
Ter koliko % približno od potencialnega računa servisa, kolikor bi stalo Triglav, če bi se popravljalo, ti oni poravnajo v poravnavi?
Po spominu cirka -30%, šlo pa je ravno za primer toče.