Novo pri bobu IV.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Ojla, pokliči v klicni center in naj ti blokirajo samo prejemanje s te komercialne številke,..ponudniki žal random pošiljajo zadeve, lahko pa da je v preteklosti ta številka bila naročena na vsebine in ponudnik tega nikoli ni odjavil, čeprav bi mroal,..

lpb
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če prav razumem, ste dodelili novemu uporabniku "staro" številko, brez da bi jo "popucali"?
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Ne ne razumeš,.. mi smo jo že spucali, ni jo pa spucal ponudnik,.. dokler je bila številka neaktivna je smsje šponal v prazno, ko pa je postala aktivna so padli na plodna tla,..
lpb
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Se pravi, da ga lahko tudi ljubica od bivšega lastnika kliče.

koliko časa imate številko "na hladnem" preden jo daste naprej?
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
lahko jo je imel prej v uporabi tudi lastnik sex shopa ali zvodnik
evil.gif

o podrobnostih pa nebi,..
lpb
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tako teoretično imate slab milijon kombinacij na BOBovi klicni številki 068, recimo da jih pol milijona nikoli ne uporabite, lahko z ostalimi futrate trg skoraj 10 let, če se vam vsako leto večina zamenja (v lanskem letu je BOB dosegel 50.000 uporabnikov).
wink-1.gif


Torej ni nobene resne potrebe, da nekomu daste "staro" že rabljeno številko.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
teorija je eno, praksa je drugo,..
- upoštevaj zapadle prepaide
- pripejde, kiso na lagerju
- menjave številke pri mnp
- rezervirani bloki številk

ni vse tako enostavno kot morda izgleda,..je pa to tema za našo logistiko in ne za javni forum,..
b
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vse večkratno upoštevano v pol milijona številk.
wink-1.gif


V glavnem se meni to zdi šalabajzersko, je pa vaša praksa že več kot deset let. Sem imel enako številko kot na Mobitelu še v Simobilu, samo druga klicna, ker prenosi še niso bili mogoči. Ko sem ugotovil, da totalno brez veze plačujem dve naročnini sem skenslal številko z 040 klicno. Čez eno leto me je spet prijelo, pa je že bila zasedena.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Postopka, ki je ok se ne menja...številka gre po uporabi za določen čas v karanteno potem pa se vrne v obtok... Izmisljevanje je bilo včasih bolj tolerirano...ker pa si zdaj že vsak zmišljuje so se izjeme ukinile. Lahko ti grem na roke in pogledam če je zdaj številka na voljo...
B
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hvala ni treba. Odkar je zapovedan prenos med operaterji nimam več teh težav - furam št.: 610xxx iz prvega nabora pri Mobitelu, le iz 0609 sem do 041 dogural.
wink-1.gif
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38

http://www.bob.si/pomoc-in-vprasanja/pomoc-in-vprasanja, vse o bob računu

kakšen bo prvi izdani bob račun, po prenosu vaše telefonske številke iz drugega operaterja?

prvi izdani račun bo zbirni račun za opravljene storitve za začasno bob številko in tvojo preneseno številko. zato boš prejeli račun in 2 specifikaciji. v prihodnje pa boš prejemal samo še račun.
račun lahko prejemaš v tiskani ali elektronski obliki:

- tiskani račun
je račun v fizični obliki, ki ga prejmeš na naslov, ki si ga navedel ob prijavi.

- elektronski račun
e-račun pomeni, da lahko namesto tiskanega računa prejmeš račun v elektronski obliki. e-račun boš kot priponko (XML in PDF oblika) prejel na izbrani e-naslov, ki ga navedeš ob prijavi. izgled e-računa je identičen tiskanemu računu, le specifikacija klicev je preglednejša in vizualno prilagojena elektronski obliki. e-račun ti omogoča boljši pregled opravljenih storitev. ob vklopu e-računa prejmeš na izbrani e-naslov tudi potrditveni e-mail. šele ko ga potrdiš se aktivira prejem e-računa namesto tiskanega. storitev e-račun je brezplačna.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Aha v tej alineji je to. Jst sem gledal na Placevanje racunov.
Ker mialim sem e-racun v spletno banko. Kar upam, da je tudi v tej postavki e-racun na mejl vkljuceno.
Pa se: a bob narocnik se tudi steje za si.mobilovega za Amis?
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Aha v tej alineji je to. Jst sem gledal na Placevanje racunov.
Ker mialim sem e-racun v spletno banko. Kar upam, da je tudi v tej postavki e-racun na mejl vkljuceno.
Pa se: a bob narocnik se tudi steje za si.mobilovega za Amis?
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
medo10,
račun v spletno banko ne bo šel, ker ga nimaš med opcijami,.. ostane tako le klasičen e rčaun po mailu,..
glede boba in Amisa pa nisem prepričan,.. po logiki bi rekel da popust za bob stranke ni predviden,..
b
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Ja med opcijami ga ni. V spletni banki pa lahko izberem Simobil, Z istim TRR kot je na poloznici boba. Bom poskusil pa bomo vidli ;-)
Skoda, da ne bo Amis tudi za bobovce....
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.