Novo pri bobu IV.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
99% pojma nima kako si to lahko nastavi, večina nas pa sploh nima takih telefonov, da bi si to sploh lahko nastavili.

Normalne firme, ki jim je kaj mar za svoje naročnike in imajo pošten odnos do njih, lepo pregledno izdajajo račune od prvega do zadnjega v mesecu.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Zadnje kar me moti, so pa obračunski cikli.... Pa da si maček brusi kremplje ob fikus...
hysterical-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Glej mene pa moti vsaka malenkost
smirk-1.gif
-še posebej pa take, ki zmanjšujejo preglednost porabe in medsebojno primerjavo zaradi različnih obračunskih ciklov.

Maček si je samo enkrat poskusil nabrusiti kremplje pa ga je preveč zbodlo in se me zdaj raje na daleč izogne
cheer.gif
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Nevem kje to tebi da ne moreš oz. ni preglednosti porabe...

Če maš cikle obračuna od 27.11.do 28.12 in to je 1 mesec tko da tudi porabo vidiš na Moj Si.mobil in brez težav lahko primerjaš porabo z tisto ki se obračuna od 1 do 30 itn..

Zato ne kompliciraj ki ni treba
grims-1.gif
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
A bob je od Simobila? Nisem vedel.
bonk.gif
Vseeno sta to dva "ločena" operaterja. Če bi bil bob samo "paket" od Simobila bi lahko položnice plačal na Simobilovih centrih. Pa ne morem. Tako da je malo mimo, da imajo na Simobilu bazo uporabnikov enotno za Simobil in bob. Sicer pa zakaj so mi potem rekli, da je prišlo do "pomote"? Zakaj niso rekli, da sem itak uporabnik od Simobila?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To nima nobene veze s pravno osebo.

Pogodbo imaš s simobilom, kaj in kako je vse v pogodbi.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Zame niti slučajno ni isto, če je lep logičen obračun za cel mesec ali pa če je obračunski dan kar nekje sredi meseca.

Tudi za porabo enot je lažje računati koliko se še lahko porabi do konca meseca kot pa do konca obračunskega obdobja(75% uporabnikov sem prepričan, da niti ne ve kateri dan točno je obračunski dan.
Enako za plačila z Moneto, če kupim nekaj prvega v mesecu sekundo čez polnoč vem, da bom to plačal šele čez dober mesec in pol, pri Simobilovih čudnih obračunskih ciklih pa 100% nisem bil nikoli).

Take malenkosti pri meni veliko štejejo.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Zame niti slučajno ni isto, če je lep logičen obračun za cel mesec ali pa če je obračunski dan kar nekje sredi meseca.

Tudi za porabo enot je lažje računati koliko se še lahko porabi do konca meseca kot pa do konca obračunskega obdobja(75% uporabnikov sem prepričan, da niti ne ve kateri dan točno je obračunski dan.
Enako za plačila z Moneto, če kupim nekaj prvega v mesecu sekundo čez polnoč vem, da bom to plačal šele čez dober mesec in pol, pri Simobilovih čudnih obračunskih ciklih pa 100% nisem bil nikoli).

Take malenkosti pri meni veliko štejejo.

Kaj ti znaš komplicirat
hysterical-1.gif
Če danes uporabim moneto bom znesek imel na nasledni položnici to pomeni ko pride v Januarju simpl ko pasulj...

Čisti primer... sam mam obračunski cikel 27 v mesecu to pomeni da v 28 je že nov mesec obračuna po polnoči.. če pa uporabim moneto pa mi znesek za plačilo pokaže tako pri stanju tako da vem da bo pri nasledni položnici tudi uporaba monete zraven...

A kar se tiče obračunskega cikla vsak uporabnik ve ker je zapisano na pogodbi ob sklenitvi vse odvisno kdaj si v tekočem mesecu sklenil naročnino tako tudi v padeš v določen cikel..itn.. Ti pa vem da rad na polno kompliciraš znan si potem
evil.gif


Sam taki kot ti bolje da nimaš naročnine sploh
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Vse je Si.mobil, le da sta 2 blagovni znamki.

Z bobom pač višajo cene na glavni blagovni znamki. Za moje pojme je to oviranje konkurence (z nedovoljenimi praksami uničujejo MVNO operaterja) ter umetno višanje cen mobilne telefonije.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Ja,.. števec kaže proabo,.. resetiral se bo ob naslednji izdaji računa,.. račun bo ok,..
b

Če ne bo tko, kot obljubljaš, bodo letela jajca ... pa ne kurja
evil.gif
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Vem! Zakaj ni potem tip na drugi strani rekel, veste gospod, vse je Simobil, vi ste sicer na bobu, ampak to je blagovna od Simobila? Zakaj je takoj rekel, da je prišlo do pomote in se opravičil?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Pač mešanje megle.

Je v interesu, da se boba ne povezuje s Si.mobilom

Tudi Si.mobil/Telekom sta leta 2009 govorila, da ne moreta več nižati cen, ker bosta propadla. Ob koncu leta sta še vedno mela čez 30 mio eur dobička. Lapaš lahko karkoli, kaj je resnica je pa druga
smile-1.gif
 
2. okt 2007
3.596
2.037
113

Pa sploh kdaj pogledate položnico, pa saj tam lepo piše SiMobil.... ali ne veste komu plačujete?

bob je samo blagovna znamka, račun pa vam še vedno izda SiMobil
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Dobiček ni samo po sebi umeven kot se nekaterim zdi,.. je treba kar veliko migat, da prideš do željeneg/zahtevanega dobička,.sploh takrat ko ti sproti še regulirajo poslovanje,..
Sprememb bo še veliko,.. verjetno pa po poti ameriških operaterjev,...
b
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.702
113
@borovnica, eno vprašanje, če boš slučajno vedel. Prehod bob 4 cente -> carski bob je bil 4.11.2015. Na spletni strani kaže paket carski bob. Na zadnjem računu pa so obračunane vse zadnje porabe do 24.11.2015. Ali bo prehod na carski bob šele v novem obračunskem obdobju?
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Pepe,.. menjava paketa se izvede takoj,. na računu imaš obračunane klice po bob4c do menjave paketa, od menjave paketa naprej pa so klici free,..
lpb
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz
v 11 mesecu sem dal iz brutalnega na carski, cez cca 2 tedna sedaj placam racun in je na racunu namesto 11.99 ali vec, 10.xx kaj zdej so mi kr senkal kej ob prehodu ker ni porabljeno ali kaj? Zakaj pa?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.