Ujel me je stacionarni radar. Pritožba?

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Vem, da je že ne vem kolikokrat izpeta zgodba.

Skratka, stacionrni radar, slika od zadaj. Vidi se pol avtomobila. 67 km/h na omejitev 50 km/h. 250€, 3 kazenske. Nisem vozil jaz. Nimam dokaza za to.

Kako moram napisati pritožbo, da nisem vozil jaz in dodati izjavo družinskega člana, da je on vozil. Ali je to lahko prosto po Prešernu ali mora biti v kakšnem zahtevnem pravnem jeziku? Katere podatke je potrebno predložiti? Ali je potrebno overiti podpis pod izjavo (prevzemom krivde)?

Hvala za odgovore.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Ne rabis pisat pritozbo. Ce se druzinski clan oz voznik strinja, da je on kriv oz. da je vozil takrat, se samo napise priznjanje. Bolj natancno bo, ce poklices policijsko postajo, katera ti je izdala poloznico.
Ce druzinski clan, ne prizna oz ne strinja, pa se ti ne splaca pisat pritozbo.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.426
4.412
113
49
Na sončni strani ALP
Kako dobro znaš lagati?



Citat:


Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP-UPB2)

8. člen
(odgovornost lastnika vozila)

(1) Če je prekršek zoper varnost cestnega prometa storjen z vozilom, pa ni mogoče ugotoviti, kdo je storilec, se kaznuje za prekršek lastnik ali imetnik pravice uporabe vozila, razen če dokaže, da tega prekrška ni storil.

(2) Če je lastnik ali imetnik pravice uporabe vozila, s katerim je storjen prekršek iz prejšnjega odstavka, pravna oseba, državni organ ali samoupravna lokalna skupnost, se kaznuje za prekršek njihova odgovorna oseba.

(3) Lastnik, imetnik pravice uporabe vozila oziroma voznik, kateremu je bilo tako vozilo zaupano za vožnjo, ne sme omogočiti, dopustiti ali dovoliti vožnjo vozila osebi, ki kaže znake nezanesljivega ravnanja ali osebi, ki ne sme voziti tega vozila.

Uradni list RS, št. 109/2010 z dne 30. 12. 2010: 8. člen ZPrCP
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.426
4.412
113
49
Na sončni strani ALP
Pa še glede družinskih članov

Citat:

Zakon o prekrških (ZP-1-NPB18); čistopis

Postopek pred prekrškovnim organom

55. člen

(1) Prekrškovni organ po uradni dolžnosti brez odlašanja, hitro in enostavno ugotovi tista dejstva in zbere tiste dokaze, ki so potrebni za odločitev o prekršku.

(2) Prekrškovni organ ob ugotovitvi oziroma obravnavanju prekrška in še pred izdajo odločbe o prekršku (56. člen) kršitelja obvesti o prekršku in pouči:

- da se lahko izjavi o dejstvih oziroma okoliščinah prekrška, da pa tega ni dolžan storiti niti odgovarjati na vprašanja, če se bo izjavil ali odgovarjal, pa ni dolžan izpovedovati zoper sebe ali svoje bližnje,

- da mora navesti vsa dejstva in dokaze v svojo korist, ker jih sicer v postopku ne bo več mogel uveljavljati.

(3) Pouk iz prejšnjega odstavka in izjavo kršitelja prekrškovni organ vnese v zapisnik ali uradni zaznamek. Vsebina zapisnika oziroma uradnega zaznamka se kršitelju prebere in se mu vroči prepis, kar kršitelj potrdi s svojim podpisom. Če kršitelj vročitve noče potrditi s podpisom, se to zaznamuje na zapisniku oziroma uradnem zaznamku.

(4) Če se kršitelj ni mogel osebno izjaviti o prekršku ali mu ni bilo mogoče dati obvestila in pouka po določbah drugega odstavka tega člena , mora prekrškovni organ pred izdajo odločbe o prekršku kršitelja pisno obvestiti o prekršku in ga poučiti o pravicah iz drugega odstavka tega člena ter da se lahko pisno izjavi o dejstvih oziroma okoliščinah prekrška v petih dneh od vročitve obvestila.

(5) Odločba o prekršku se ne more opirati na izjavo kršitelja, če ta ni bil poučen o pravicah iz drugega odstavka tega člena ali če dani pouk ni vpisan v zapisnik ali v uradni zaznamek oziroma v pisno obvestilo iz prejšnjega odstavka.
 

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
@Zgaga;

Ni fora v zakonih (beri teoriji). Problem je v sodni praksi. Nimam volje in cajta se za 125€ jebat. Če bi hotel dokazovat to, da nisem bil za volanom, potrebujem resne dokaze. Jih nimam. Ni papirja. Lažnih prič pa tud ne bom iskal.

Je res, da se mi zdi trapaso lovit ljudi v hrbet. To me edino boli. Naj nas strelajo z radarjem v obraz. Ne pa v hrbet. Sploh pa ne 50 m pred koncem naselja.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.426
4.412
113
49
Na sončni strani ALP
Emmm?! Men nič več jasno...
17758-icon_confused.gif


Najprej sprašuješ kako napisat pritožbo, potem pa napišeš, da se nimaš cajta jebat za 125€.
rolleyes-1.gif


Sicer pa, tvoj dnar, tvoje pike.

Drugič pa ne piši kaj narediti, če tega itaq nimaš namena narediti.

Si pa vesolnem alterju povedal, da si cepec ker divjaš po naseljih...
stupid-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.276
4.783
113
Citat:
Uporabnik FireMan pravi:Je res, da se mi zdi trapaso lovit ljudi v hrbet. To me edino boli. Naj nas strelajo z radarjem v obraz. Ne pa v hrbet. Sploh pa ne 50 m pred koncem naselja.
Meritev v obraz: potem ne dobiš nobenega motorja, ker imajo ti tablice zadaj. Vsaj predvidevam, da je zato bolj uporabna meritev zadnje strani vozila.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.384
697
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Emmm?! Men nič več jasno...
17758-icon_confused.gif


Najprej sprašuješ kako napisat pritožbo, potem pa napišeš, da se nimaš cajta jebat za 125€.
rolleyes-1.gif


Sicer pa, tvoj dnar, tvoje pike.

Drugič pa ne piši kaj narediti, če tega itaq nimaš namena narediti.

Si pa vesolnem alterju povedal, da si cepec ker divjaš po naseljih...
stupid-1.gif

Saj je lepo napisal v prvem sporocilu... da ga zanima postopek, kako bi se pritozil, ker ni on vozil in hkrati navedel, kdo je vozil ... Je pac eden izmed redkih, ki ne sprasuje, kako se izognit placilu kazni ampak sprasuje, kako prenesti kazen na tistega, ki je dejansko vozil njegov avto ...

In ko ga ze ravno zmerjas s cepcem... Jaz bi prej rekel, da to velja za tistega, ki povrsno prebere trditve in obtozi nekoga, da divja po naseljih, ceprav je napisal nekaj cisto drugega
grims-1.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.426
4.412
113
49
Na sončni strani ALP
S citati iz zakonov se da razbrati, da se ne rabi izpovedati zober svojega bližnjega.
Če pa dobi izjavo kršitelja, pa naj jo pošlje v ugovoru. Ampak avtorju se ne da jebat za 125€...

Še vedno pa je cepec, ker divja po naselju.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.384
697
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
S citati iz zakonov se da razbrati, da se ne rabi izpovedati zober svojega bližnjega.
Če pa dobi izjavo kršitelja, pa naj jo pošlje v ugovoru. Ampak avtorju se ne da jebat za 125€...

Ali je kje spraseval o tem, kako se naj izogne placilu kazni? In tudi tega ni spraseval ali mora navesti, kdo je vozil...



Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:Še vedno pa je cepec, ker divja po naselju.

Pa saj je napisal, da on ni vozil????? Nevem zakaj je potem ponovno pisati zaljivke ...
rolleyes-1.gif
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.510
1.164
113
Tole merjenje v rit je res hinavsko. Ko si v naselju in že mimo vseh hiš, šol, vrtcev, ipd.... vendar je tabla za konec naselja postavljena 200m nižje, ti že lepo pospešuješ ker ne ogrožaš nikogar več potem pa slikca v rit. Ja itak da v 200m prideš na 10-20km/h prehitro " v naselju".... vse za varnost.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.443
96
48
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:

Še vedno pa je cepec, ker divja po naselju.

Saj ni on divjal, pac pa druzinski clan.


Pa saj ni vedno naselje, če je omejotev 50. Pri nas je kar nekaj nesmiselno postavljenih omejitev. Na skoraj ravni, pregledni in normalno široki secti postavljena omejitev 40. Že od pamtiveka. Zakaj? Nihče nima pojma. Pa tudi in cestni inšpektorji niso nič naredili.
LP
 

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Emmm?! Men nič več jasno...
17758-icon_confused.gif


Najprej sprašuješ kako napisat pritožbo, potem pa napišeš, da se nimaš cajta jebat za 125€.
rolleyes-1.gif


Sicer pa, tvoj dnar, tvoje pike.

Drugič pa ne piši kaj narediti, če tega itaq nimaš namena narediti.

Si pa vesolnem alterju povedal, da si cepec ker divjaš po naseljih...
stupid-1.gif

Ne bom komentiral kaj si mislim o forumskih vsevedih...

1. Nočem se izogniti plačilu kazni.
2. Kdo je rekel, da sem divjal po naselju? Če bi dobro prebral post, potem bi razumel, da nisem jaz vozil avta. Kazen za prekoračitev omejitve 50 km/h lahko dobiš tudi tam kjer ni naselja. Me pa zanima, če bi mi v obraz upal reči cepec. Forumi so čisto prepolni osebkov, ki živijo virtualni svet kjer si upajo povedati vse vsakemu. V realnem življenju so pa prpe. Tega nisem napisal za tebe. To pišem tako, generalno. Preden me spet napadeš.
3. Tvoje navajanje zakonov je teorija. Dokaži mi primer v praksi. Po možnosti tvojega. Aja, ti seveda ne delaš prekrškov, ker nisi cepec.

Vsakokrat ko kaj napišem na forumih, se najde kdo, ki mi vzame voljo do kakršnega koli pisanja. Tako, da se sedaj umikam ven iz te teme. Se ne bom več spuščal na tak nivo.

Vsem ostalim hvala za nasvete.
Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:
Ne rabis pisat pritozbo. Ce se druzinski clan oz voznik strinja, da je on kriv oz. da je vozil takrat, se samo napise priznjanje. Bolj natancno bo, ce poklices policijsko postajo, katera ti je izdala poloznico.
Ce druzinski clan, ne prizna oz ne strinja, pa se ti ne splaca pisat pritozbo.

Sem poklical in se prijazno pogovoril. Jutri pošljem dokumente na pošto.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Ja ce on ni vozil,zakaj se more pol on jebat s tem? Sej ve kdo je vozil pa nej tist al takoj stegne 125 evrov al pa se gre pofockat da je on vozil. Najprej obsojat v drugi temi norenje po naselju...tuki.bi mu pa vsi pomagal kako se izognt placilu. Funny shit.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.484
9.994
113
kod Džej-Zija
Si nepismen ali samo funkcionalno nepismen?
stupid-1.gif
Noben nikomur ne pomaga pri izogibanju plačilu, ampak pri preusmeritvi kazni na storilca.

Gleda na tvoje in Zgagovo sporočilo je dobro vprašanje, če tu gor sploh kdo kaj prebere in RAZUME, preden komentira.
bonk.gif
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Zakaj se mora on jebat ?
Ker je vrjetno lastnik vozila in pokasira kazen + pike. Tudi, če plača polovičko, še vedno dobi kazen ?
Daj mi tvoj avto, ti nabijem kazen za 18 pik, pa me zanima, če mi boš rekel samo, nej ti dam 500€ za kazen, pike boš pa ti prevzel ?
Zakaj bi jih ?

In zakaj potem nebi izkoristil zakona in lepo predložil, da avta nisi vozil ti (on), in ti kazen odpade (če želi, lahko pove, kdo točno je vozil, vendar mu zakon dovoljuje, da v primeru družinskih članov, zamolči voznika). Simple as that.


Sj bi ti narisal, pa... Nisem tolk dobr v risanju
redface-1.gif
 

KKK

Pripravnik
18. maj 2009
897
0
16
dokazati moraš, da nisi ti vozil.

To lahko na različne načine, bodisi da prineseš potrdilo, da si bil takrat v bolnišnici, na sodišču, v službi, kjer si bil evidentiran, nastopal na televiziji, na Mladivih in podobno. V tem primeru ti ni treba povedati, kdo je vozil, če je tvoj bližnji.

Če pa ne moreš tako dokazat, pa moraš povedat, kdo je vozil.