Stacionarni radar slikal takrat ko me je....

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Peljem se iz smeri Grosuplje proti Ljubljani. Kot predvidevam da veste je po prvem tunelu (mislim da se imenuje mali vrh) po kaksnem kilometru stacionarni radar, kjer je omejitev hitrosti 130kmh. Ko sem se po voznem pasu pripeljal (jaz vozil z 120kmh) pribljizno vzporedno z radarjem je mimo mene po prehitevalnem pasu pripeljal avto z pribljizno 160kmh in seveda stacionarni radar ga je slikal (videl kako se je prizgala rdeca lucka).
Ali je mozno da dobim tudi jaz kaksno slikco na dom saj bom na sliki sigurno tudi moj avto?
confused-1.gif
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik darlev pravi:
Peljem se iz smeri Grosuplje proti Ljubljani. Kot predvidevam da veste je po prvem tunelu (mislim da se imenuje mali vrh) po kaksnem kilometru stacionarni radar, kjer je omejitev hitrosti 130kmh. Ko sem se po voznem pasu pripeljal (jaz vozil z 120kmh) pribljizno vzporedno z radarjem je mimo mene po prehitevalnem pasu pripeljal avto z pribljizno 160kmh in seveda stacionarni radar ga je slikal (videl kako se je prizgala rdeca lucka).
Ali je mozno da dobim tudi jaz kaksno slikco na dom saj bom na sliki sigurno tudi moj avto?
confused-1.gif

Nihče od vaju je ne bo doil...Tako je to in on je to dobro vedel.
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Upam....
cool-1.gif


Ampak kaj se zgodi ce bi jaz recimo njega prehiteval po voznem pasu??
Kako radar ve kdo je koga prehiteval?
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Sm milsu da boš napisal:
"Stacionarni radar slikal takrat ko me je....

tip fukal od vzadi
 
Nazadnje uredil moderator:

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Citat:
Uporabnik darlev pravi:
Upam....
cool-1.gif


Ampak kaj se zgodi ce bi jaz recimo njega prehiteval po voznem pasu??
Kako radar ve kdo je koga prehiteval?
Radar ne ve. Zato pa, če sta dva avta na sliki, ponavadi nobenmu ne pošljejo - ker se bosta oba izgovarjala, da je dirkal tisti drugi.

Sam naslov teme je pa res dvoumen
grin1.gif
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Pi... sem stoposto da je tam omejitev 130 ker je na koncu ko je tunela konec znak z precrtano 100....... Pa ce je res 100 bi mogu dobit ze par kazni...
cool-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Se ta teden
edit; do petka

direktna primerjava - ZVCP 1- UPB5 (velja do 30.6.2011)

Citat:
32. člen - izvleček
(10) Voznik, ki preseže s prometnim pravilom, ali prometnim znakom omejeno hitrost na avtocesti ali cesti, rezervirani za motorna vozila, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje za prekršek z globo:

a) če prekorači hitrost do vključno 20 km/h, s 50 eurov;

b) če prekorači hitrost nad 20 do vključno 30 km/h, s 100 eurov;

c) če prekorači hitrost nad 30 do vključno 40 km/h, s 150 eurov. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke;

d) če prekorači hitrost nad 40 km/h do vključno 50 km/h, z 200 eurov. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk;

e) če prekorači hitrost za več kot 50 km/h, z najmanj 300 eurov. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila.


ZPrCP - (velja od 1.7.2011)
Citat:
46. člen - izvleček
(7) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom, ali prometnim znakom omejeno hitrost na avtocesti ali hitri cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje za prekršek z globo:

1. 60 eurov, če prekorači hitrost do vključno 20 km/h.

2. 120 eurov, če prekorači hitrost nad 20 do vključno 30 km/h;

3. 200 eurov, če prekorači hitrost nad 30 do vključno 40 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke;

4. 300 eurov, če prekorači hitrost nad 40 km/h do vključno 50 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk;

5. najmanj 400 eurov, če prekorači hitrost za več kot 50 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 9 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila.

Se pravi povečanje od 20% do 33%.