POPRAVILO nedelujočega nuvija

Papser

Zelenc'
3. okt 2013
3
0
1
Pozdravljeni, imam težavo z nuvijem 1350, pred nekaj dnevi sem hotel naložiti na novo zemljevide in seveda mi ni uspelo ravno tako kot sem pričakoval. Naredil sem format in seveda prej nisem naredil backupa...(vem katastrofa da nisem pomislil na to) potem je sledilo še nekaj....ob nalaganju mi je javilo napako in sedaj ga PC ne zazna. Poskušal sem s postopkom za popravit 13xx in 14xx, naložil sem driverje ter zagnal updater.exe ampak se nič ne zgodi, javi mi napako in sicer <There is a problem with this GARMIN application>.

Kaj storiti, če se spolh kaj da?
Hvala za odgovore
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Preveri da je nuvi izklopljen in nato povezi nuvi in pc.
Odpri updater, ko zagledas na nuviju logo sliko takoj pritisni in drzi levi zgornji. Kot ekrana in updater ti ga bo prepoznal.
Ko imas dostop do njega naredi na njem mapo garmin in nato flesaj z vsebino mape original .
Ko si to naredil zazeni webupdater.
 

Papser

Zelenc'
3. okt 2013
3
0
1
Naredil sem že prej tako ampak brez uspeha. Garmina zazna le za trenutek, ko držim prst v levem zgornjem kotu, nato napiše loader loading nato pa na hitro loader in na updaterju javi to (mi ne rata naložiti slike upam pa da bo to odprlo) flickr
Tako da sploh nemorem v mapo ker nimam dostopa...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Prvo odpri updater v mapi za popravit, potem pa ko povezes nuvi in pc drzi prst cel cas v zgornjem levem kotu.
Ce delas na win 7 ali 8 nalozi gonilnike kot administrator in potem zazeni updater kot administrator.
Lahko tudi probas nastavit kompatibilnost z xp sp3 ce pa imas moznost pa probaj izvest postopek na pc z xp.
Ce vseeno ne bo slo mi javi in bova probala nekaj drugega, upam da imas kako SD kartico pri roki.
 

Papser

Zelenc'
3. okt 2013
3
0
1
Vse sem naredil tako ampak še vedno nič....xp-jev nimam. Še vedno javi isto, edino kar sem opazil je, da ko na nuvij piše loader mi zazna napravo za dalj časa v DEVICE MANAGER in tam kao da so vsi dravjerji posodobljeni, ne pokaže mi pa mape za dostop do podatkov. Tako da če imaš še kakšno idejo :D.....SD kartico imam (je sicer majhane kapacitete ma predvidevam da nima veze).
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Nuvi od @Papser porihtan
wink-1.gif
 

Ales

Pripravnik
7. avg 2007
403
3
18
Lichtenwald
Bom pa še jaz zaprosil za pomoč. Danes sem preko myGarmin posodobil firmware na mojem 1390T. Brez težav se je naložilo vse in brez težav se je tudi ponovno zagnal. Ko sem ga nato ugasnil in priklopil na računalnik, je pa obstal na logu od Garmina. Ne pomagajo nobene rešitve iz interneta (pritiski v zgornji levi oz spodnji desni kot), prav tako ga računalnik ne prepozna. Kakšna ideja kaj bi lahko bilo narobe?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Si naložil garmin usb gonilnike iz linka na prvi strani te teme?

V mapi za popravit zaženeš updater in daš piko pred USB in nato daš prst v levi zgornji kot zaslona in povežeš napravo s Pc.
Takoj, ko ti updater vidi napravo klikneš gumb OK in prst še vedno držiš na zaslonu in počakaš, da se postopek konča.

p.s.
Da se ti nuvi ne zažene več po posodobitvi, je pa ponavadi krivec za to kakšna poškodovana datoteka med prenosom ali med samim nalaganjem na napravo.
 

Ales

Pripravnik
7. avg 2007
403
3
18
Lichtenwald
Super, hvala! Trenutno se kopirajo stvari iz Nuvija, da ga lahko formatiram. Bom sporočil kako je šlo. Hvala še enkrat
cheer.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ne pozabi naredit backup mape .System.
Torej daj prikaz skritih datotek in pa skritih sistemskih datotek in nato boš videl mapo .System, in ostale skrite datoteke
wink-1.gif


Ko boš dajal nazaj na nuvija backup pa pazi, da ne boš dal tistih datotek, ki si jih danes posodabljal, ker drugače ti bo zopet zaštekalo vse skupaj.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Včasih se po posodobitvi naprave zgodi, da pride do napake in vam izgine model naprave.
Recimo pri nuviju 3790 izpiše po napaki 37xx in se potem zgodi, da bluetooth več ne deluje in tudi karte v večini primerov ne zazna več in izpiše, da so zaklenjene oz ne zna več prenest karte iz mygarmin, čeprav imate LMT.

Za to težavo obstaja rešitev, ki pa se ne da izvest na daljavo, ampak je potrebno dostavit napravo do mene.

Več info na ZS.
 

scania

Pripravnik
27. jan 2008
350
5
18
ACTROS 1851
kmalu boš lahko popravljal še iz šenčurja garmine, saj tam za kako malenkost, že ponudi drugega garmina z hecnim doplačilom, kaj le počnejo z unimi starimi, najbrž so na surovini veseli
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
To zadevo sem enkrat preverjal in ugotovil, da te naprave pošljejo v USA, kjer jih popravijo in jih potem prodajajo po nižji ceni kot nove z oznako refurbished, veliko takih najdeš na ebay.

p.s.
Odkar sem si naredil skupaj za popravljanje številk modelov, je prišlo že kar nekaj nuvijev v moje roke, večina je predelanih iz 3790 v 34xx in seveda želja, da jim piše na zaslonu 3490 namesto 3790
smile-1.gif