POPRAVILO nedelujočega nuvija

matejgaga

Pripravnik
23. okt 2012
40
0
6
Imam nuvija 205w. Ker sem pobrisal vse na notranjem pomnilniku bi prosil nekoga, če mi pošlje kompletni beckup.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.272
113
2595 ne deluje
na garminu brisal poti in mi razmrznil. ostal - ali zbišem pot
ko sem ga resetiral - tipka vklop cca 8 ces - se mi ne prižge več.
je na sliko garmin in txt nalagam zamljevide. 2 h
pozikusil reset cca 20 sec in ne vem kaj še.
pri priklopu na pc ostane na logo garmin, izven pc stoji na - nalagam zemljevide.
kladu ni rešitev. kaj pa kaj drugega?
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Prenesi si paket iz prve strani za nuvije 25x5 in ga razpakiraj na namizje
Naloži Garmin usb gonilnike iz garminove strani
Odpri updater in potem priklopi nuvija na pc in daj prst v levi zgornji kot ekrana in ti ga bo updater zaznal ( časa imaš okrog 5-10 sekund), da stisneš gumb OK.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.272
113
nuvi 2595
preneseni gonilniki

iz navodil:
?katero mapo odpret "za popravit"?
updater.exe - webupdater?. ta sploh nima nobene pijice pred USB!?

sam sem naredil takole
potegnil in instal USB gonilnike.
zagnal web ubdate.
priklopil garmina in držal levo zgoraj vogal.
webubtate izpiše info o nuvuju. še zmerom držim.
pokaže se mi bel ekram z križem in pilo v levem spodnjem vogali in txt TOUCH DOT
ne pritisne/pritisne pika. pokaze se mi logo garmin in stcar stoji.
in potem je vsega konec
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kaj ne najdeš?
Za popravit nuvi 24x5 in 25x5 to je ta paket, ki ga rabiš za popravilo tvoje naprave.

Glede na zgoraj opisano ( napisal si tako polomljeno, da sem komaj razbral zakaj se gre ) pa je prišlo do napake med prenosom zemljevidov.

Priporočam ti, da ko boš imel dostop do naprave, da narediš backup kar ti bo pustilo in nato formatiraš s programom, ki je na voljo na prvi strani.

Daš potem backup nazaj ( brez kart seveda ) in obvezno flešaš še z vsebino mape Original in nato zaženeš webupdater in posodobiš.
Potem preneseš ponovno karto in bo delal kot mora.

p.s.
Če me občutek ne vara si pa za prenos karte uporabil Garmin express program, ki dela več problemov kot pa koristi.
 

mihouca

Pripravnik
17. apr 2012
65
0
6
Kaj bi bilo lahko narobe.
Garmin se ne prižge, tudi če je priklopljen na elektriko.
Gre za nuvija 265w.

Baterija ali matična?
Kam ga lahko nesem da mi postavijo diagnozo?
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če bi rad imel pravo diagnozo potem v USA, drugače pa v Šenčur, kjer rečejo za vsak nuvi neglede na napako, da se ga ne da več popravit
evil.gif


Probaj 10 sekund držat gumb za vklop, potem ga izpusti.
Probaj 60 sekund držat gumb za vklop ( nuvi mora bit priklopljen na Pc)
Probaj nuvija vklopit na avtopolnilec.

p.s.
Glede na to, da nisi napisal kaj si delal pred tem z nuvijem in če je bila baterija polna, lahko samo ugibam kaj je napaka.
Sem pa 99% da ti je neslo flash čip.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.272
113
ja popotnik si res prvi na katerega se je potrebno obrniti za pomoč.
ampak to je tudi vse! ker verjamem, da ne sprejmeš kritike, bi z njo počakal.
stvar je sledeča, da garmina vidim v explorerju. iz navodil: naredi back up. tega mam iz prvega dne naprave. sedaj tudi pravkar oživljenega.
ko praviš format - soft, mislič napravo (!) celotno(?) z extra programon - povezava pri txt klik na prvi strani?

back up nazaj? copy tistega back up-a, ki ga omenjaš, ko dobim ponoven dostop do farmina? (ali pa seveda tistega starega)

ja tu se zopet ustavi. flešanje v mapi ORIGINAL? saj ne morem vedeti vsega.

web update. ja to razumem.
če prav razumem si mnenja da je ta boljši kot pa garmin expres? ne bom pa te vpraša, če naredi isto kot expres.

potem pa še copy kart ''.img
OK

po tem, kako ti uspe rešiti probleme pri drugih si stručko. vendar vedi, kot si že sam ugotovil, so nekateri iskalci pomoči malce trši.
in tu jaz dvignem roko za sebe. vsaj na tem področju. mislim glede trdote.

torej malce me je strah formatirat celega garmina, in kaj/kako je to flasch mape original
 

mihouca

Pripravnik
17. apr 2012
65
0
6
Če 10 sekund držiš se nič ne zgodi.
Priklopa za komp nimam pri sebi tako, da ne moram trenutno sprobati.
Imel sem že težave z baterijo najbrž. Učasih si ga moral priklopiti na napajanje da je sploh deloval, drugače se ga ni dalo prižgati.
Če se ga priklopi na avtopolnilec ni nič(sem ga pustil priklopljenega kako uro in še vednio nič.

En dan je deloval normalno, drugo jutro sem ga želel uporabiti in se ni več prižgal.
Baterija domnevam da je bila polna saj sem ga imel več ali manj vedno na napajanju.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@brane_new

Glede na to, da imaš nuvija vidnega v explorer-ju bova nadaljevala od tu naprej
smile-1.gif


Preneseš in naložiš na Pc ta program Klik

zraven imaš priloženo slikovno navodilo in tako nastavi in ti bo nuvija sformatiralo ( brez panike, to je preverjeno da dela kot mora )

Ko je formatiranje končano je najboljše da daš gor datoteke iz backupa, ki ga imaš od prvega dne ( ta je sigurno OK )
( upam, da si prvi dan naredil backup s tehniko kopiraj/prilepi in da nisi za backup uporabil programa garmin express)

Sedaj moraš odpret mapo Original in v njej odpreš updater in nuvija izklopiš in ponovno vklopiš, daš prst v levi zgornji kot ekrana, da ti ga updater prepozna v pre boot in klikneš OK in ti ga bo flešalo.

Namreč ko flešaš z mapo za popravit spremeniš nuvija tako, da se obnaša kot navaden usb ključek, da bo pa nuvi postal nazaj navigacijska naprava pa moraš flešat z vsebino mape Original, če tega ne boš naredil bo nuvi stal v nedogled na začetnem zaslonu.

Ko boš flešal z updaterjem iz mape Original se ti bo nuvi normalno vklopil in delal tako kot je delal ko si ga kupil

Sedaj pa greva na posodabljanje kart:

Garmin express je znan po tem da vsake toliko ne dela kot bi moral in pride do težav pri prenosu kart.
Lahko probaš še enkrat prenest karte z garmin express in bo po vsej verjetnosti tokrat šlo skozi kot mora, drugače nas pa večina še vedno uporablja program mapupdater za posodabljanje kart.

Če ti še kaj ni razumljivo samo vprašaj pa ti bom razložil.

p.s.
Tudi za tiste malo " trše " imamo rešitev
smile-1.gif

Do sedaj, če kljub obširnim navodilom komu ni šlo popravit smo zadevo rešili tako, da so si ti uporabniki naložili program Team viewer, mi na ZS ali mail poslali ID in geslo in sem se povezal na njihov PC in smo zadevo uredili.
Ta program ima tudi možnost dopisovanja in tako lahko preko tega uporabniku napišem kaj mora v določenem trenutku storiti.
Če ti kljub zgornjim navodilom ne bo razumljivo kako zadevo izpeljat in če si za pomoč preko Team viewer mi javi in bova zadevo uredila.

p.s.2
Če bi me rad skritiziral imaš prosto pot, ne bom ti nič zameril
smile-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@mihouca

Javi kakšna bo situacija, ko boš nuvija priklopil na PC.
Sedaj, če je kriva baterija lahko zadevo sprobaš na sledeč način:
Pod nalepko na spodnji strani sta skrita dva torx vijaka, ki jih je potrebno odstranit
nuvija odpreš in izklopiš baterijo, ko je izklopljena baterija ga povežeš na Pc ( namreč nuvi se mora normalno vklopit tudi brez baterije, ko je priklopljen na napajanje)

Če se ti nuvi ne vklopi lahko probaš še tole:

Z alkoholom ščisti kontakte na nuviju tam kjer se priklopi usb, probaš zamenjat kabel, ki ga imaš sedaj za povezovanje oziroma napajanje.
Lahko da je nuvi prazen, ker nima stika preko usb, lahko je crknil čip, ki uravnava napetost na nuviju, lahko je pa crknil flaš čip, možnosti napak je kar nekaj, vendar se v večini primerov nuvi vklopi, ko se mu sščistijo kontakti.

Če se nuvi kljub vsemu temu ne bo vklopil je pa edino, da ga neseč v Šenčur kjer ti bodo po vsej verjetnosti rekli, da se ne da nič naredit in ti bodo dali dobropis za tega nedelujočega in boš na podlagi tega lahko kupil novega nuvija ceneje.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.272
113
še zmerom težave
garmin dela!
ne vidim pa na njemu vseh datotek.npr- .System, čeprav na back up je. (kje hudiča pobere zemljevid?)
ko dam na garmin expres (?!) posodobitev zemljevidov, pravi, da je vse ok čeprav imam v mapsource višjo verzijo pridobljeno z garminom in LMT-jem.
s starim poi loaderjem ne morem več loadati poi, saj ne najde garmina. novi da !?
ko hočem shraniti iz mapsource v garmina datoteko gpx, se ne prikaže garmin - kot lokacija v explorer-ju
sedaj vidim, da tudi ura ne dela. kaže manj in če izberem somodejno, se mi postavi na en x čas - manj.
škoda, da bi imel leteči garmin za 200€
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Za prikaz skrite mape .System moraš omogočit prikaz skritih map in pod MTP settings nastavit na mass storage.
Kako se to naredi najdeš slikovna navodila v Wiki
Ko boš imel nastavljeno na mass storage bi moral garmin express zaznat novo karto in tudi posodobitve za zvoke in ostalo bi ti moralo ponudit.
Ko boš šel ven, da ti najde satelite pa se bo tudi ura samodejno nastavila.
 

mihouca

Pripravnik
17. apr 2012
65
0
6
Evo sem ga razstavil in je bil samo slab kontakt med baterijo in osnovno ploščo, tako da zdaj dela.
Hvala popotnik!
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.272
113
nuv8 2595
ja so vse tele nastavitve - prikaz map (za WIN) in MAS (za garmina)
z garmina sem pobral. System, samo na njega mi ne pusti.
pokaže mi da imam zemljevid (od kod le) zunaj še nisem bil
pognal garmina expres - bile tri posodobitve - kopirana osnava pri popravilu je bila stara 1 leto
pri zemljevidu ponudi višjo verzijo, pa jo ne posodobi (sem pustil celo noč prižgano) lahko za to, ker ni .System dir.
mislim, da je le v tem problem.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Torej za WIN si nastavil:

1.) Prikaz skritih map
2.) odstranil kljukico pri skrij zaščitene datoteke operacijskega sistema

Če v backupu vidiš mapo .system potem jo moraš videt tudi na nuviju, če pa nisi naredil backup mape .System ko si prvič delal backup potem je pa nimaš.

Če mape .System nimaš na nuviju ti jo samodejno prenese ko zaženeš webupdater, saj ti ponudi posodobitve za trafficprovider.xml in še nekaj drugih datotek.

Citat:
z garmina sem pobral. System, samo na njega mi ne pusti.

Tega stavka pa niti približno ne razumem.
Iz garmina ti pusti vzet .System samo na njega ti ne pusti
confused-1.gif


p.s.
Si formatiral nuvija včeraj ali ga nisi?
Če je možno naredi print screen nastavitev pogleda map ( tako kot je tista prva slika v wiki ) in če je možno naredi print screen pogona nuvija ( ko priklopiš nuvija na Pc in ko zagledaš mape text, keyboard.... )
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.272
113
nuvi 2595
zadnja diagnoza
B.P.

pravkar sem se vrnil iz francije 3 tedne. vse na garminu, voda, hrana, skret, pocen bencin, vino roze. peščene plaže, zanimivosti.
ja ni da ni. ma sem odvisnik od garmina.
in seveda ko stver ne dela P A N I K A.
tako kot sedaj. površnost, malomarnost, nenatančnost, strah kaj bom brez garmina. saj brez kebaba že ampak brez garmina.

Z NAJVEČJIM SPOŠTOVANJEM POPOTNIK! HVALA
 
Nazadnje urejeno: