Nuvi 1300 Prikazuje LA in JCV

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Dobiš Tukaj Vendar dobro prečitaj forum.
Vzami verzijo 3.00 ker 3.10 ma neko napako.Tukaj boot.bin ne spreminjaš flashas z takim kot je narejen je za Boot BLK 0827 Če ma kdo drugačnega naj ne probava.
Vsi ki nimate enega izmed teh modelov: 205W-215W-255W-265W HWID-0827 Ne probavajte ,ker je skoraj 80% možnosti,da boste nuvija uničli.
Kot vedno Res dobro prečitajte forum zgoraj in pa ,delate na lastno odgovornost.
Vsi,ki nimate zgoraj omenjenih nuvijev lahko rečem samo to:mogoče vam bo uspelo,mogoče pa ne.Ekran pa mora bit obvezno 4.3
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Vsi ki nimate enega izmed teh modelov: 205W-215W-255W-265W HWID-0827 Ne probavajte ,ker je skoraj 80% možnosti,da boste nuvija uničli.

Teddy nisi dobro prebral
smile-1.gif


Edit:
Zej berem sam se 1x...in zelo mozno da sam nisem prav razumel
bonk.gif


LP

LP
 
Nazadnje urejeno:

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Ja a ne pomeni to, če maš tazga, da lahko probavaš? Vsaj jst sem tako zastopu. A je blo tko napisan popotnik?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Novost za vse uporabnike nuvijev serije 2x5 in 2x5W z logo.bin si lahko omogočite TTS na vaših napravah.
Na ZS mi pošljite številko Boot BLK,Splash,in kateri firmware imate naložen in katerega nuvija imate,da vam naredim skupaj.
Po flashanju logo-ta (ne izgubite funkcij,ki jih imate sedaj)odprete webupdater in vam bo ponudilo TTS govor za prenos.
Na žalost Slovenski ne obstaja.So pa Angleški,Nemški....
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Sem pregledu tist forum popotnik, sam tam se gre v glavnem za omogočiti TTS funkcijo. S 465-ko bi omogočil še LA in nič drugega (JCV ne dela). Ne vem pa tudi, če ti prikazuje omejitev hitrosti, ki jo zdaj prikazuje z originalnim firmwarom. A če bi pa od 1200 nadgrajeval, bi blo zlo narobe? Mislim ta posodobitev, ki je narejena za 12xx modele.
 
Nazadnje urejeno:

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Sem poizkusil flashat se z kitajsim FW in je isto kot z SG/MY. Sem se moral vrniti nazaj na EU.

LP
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@alfist555

Poglej,če imaš v tvoji originalni mapi text malay.gtt in v voice malay.vpm?
Mogoče bi normalno delalo če bi samo te dve datoteki dal v nove mape.
Webupdater ne vidi naprave,ker je napaka v garmindevice.xml.
Lahko probaš recimo,ko si z nuvijem povezan na računalnik premaknit mapo garmindevices.xml nekam drugam in zagnat webupdater,boš videl ti ne bo več našlo naprave,ko pa boš garmin device.xml dal nazaj pa ti bo webupdater ponovno našel nuvija.
Steni je ugotovil,da ni bilo nobenega texta in zvoka za nastavit na sg verziji,zato je bila napaka v garmindevices.xml pri voice in text in od tu naprej ni znal nuvi več čitat kaj ima in zato potem ni nič delovalo saj so taglavne stvari zapisane pod tem.
Tebi je prepoznalo AR steni-ju CN.Očitno prepozna samo gmapsupp.img.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Nimam malay.gtt in malay.vpm datotek, tako da ne morem tega poizkusit. Sem pa pri kitajskem FWju imel nalozeno tudi china.gtt in Taiwan.gtt, ter Chinese.vpm, pa ravno tako ni delalo. (Slovenski voice in text sem na garminu predhodno preimenoval v voice1 in text1)

Citat:
Očitno prepozna samo gmapsupp.img.
Zgleda da res, ker ko drzim prst na baterijo in naredim test, pise pass (oz. steje %) samo na gmapsupp.img.

LP
 

Gogi22

Zelenc'
3. feb 2011
29
0
1
Pozdrav.
Imam nuvi 1300
Boot BLK B0972-00 4.90
Splash D1340-80

Kako naj aktiviram JCV?
Vse sem že sprobal, pa nič!

Hvala
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@Gogi22

Imaš pa neko čudno številko Splash.Če se dobro spomnim,ko sem probaval številke da ta ne omogoča JCV.
Odpri garmindevice.xml,ki je v mapi garmin in preveri če boš našel ta zapis:

- <DataType>
<Name>LaneAssist</Name>
- <File>
- <Specification>
<Identifier>JCV</Identifier>
</Specification>
- <Location>
<Path>.System/JCV</Path>
<FileExtension>jcv</FileExtension>
</Location>
<TransferDirection>InputOutput</TransferDirection>
</File>
</DataType>

Če ne boš našel potem se drži navodila od tukaj

če boš pa našel zapis not potem pa samo ustvariš mapo JCV v skriti mapi .system ali pa na SD kartici ustvari mapo Garmin (če je še nimaš) v njej mapo JCV in v njo daš D2504020C.JCV (če imaš CN 2011.32) ali pa D2504020A.JCV (če imaš karto CN 2011.30)
 

Gogi22

Zelenc'
3. feb 2011
29
0
1
HVALA @popotnik

Mislim, da sem uspel.

JCV D2504-02 2.00 Junction View (JCV) Working (F88A2B9B)


So še kakšne ½ finte½ za nuvi 1300?

Hvala
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tako kot se mi je zdelo.Splash D1340-80 ne omogoča JCV.V inventory page ti ga zabeleži na sami karti pa ne dela.
Boš moral flashat garmin logo,če boš hotel uporabljat JCV.
Nuvija vklopiš in greš v servisni meni
priklopiš nuvija na pc
razpakiraš update
zaženeš updater.exe in nastaviš na USB in klikneš OK in Yes
Ko naredi do konca se ti nuvi ponovno vklopi.
Odklopi nuvija iz PC in ga zaženi in JCV ti deluje.