WAYTEQ X990 + SYGIC AURA

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Vidim da je baterija kar močna .Battery type: Lithium-ion 1800 mAh (built-in) .
Kako pa kaj v praksi .Koliko časa zdrži brez napajanja ?
 

AIDS

Pripravnik
10. sep 2007
614
0
16
Trbovlje
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
Pa če lahko en cel review nardiš videa na youtubu.

hehe, lahko posnamem video, kako se zboota, kakšno je premikanje po meniju, kako deluje v vožni... komentiral pa ne bom zraven :D
 

AIDS

Pripravnik
10. sep 2007
614
0
16
Trbovlje
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
Vidim da je baterija kar močna .Battery type: Lithium-ion 1800 mAh (built-in) .
Kako pa kaj v praksi .Koliko časa zdrži brez napajanja ?

Po prvem polnjenju mi je zdržala uro in pol.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik AIDS pravi:Janch, ker vidm da obvladaš iGo sceno, mi še razkrij kako za vraga nastavim, ko vzamem kontakt, da gre navigacija v mirovanje po npr. 15 sekundah in ne po 10 minutah?

ne razumem točno kaj želiš...saj če izbrišeš tiste vrstice, se zgodi ravno to - iGO gre v spanje po 15 sekundah, ko mu vzameš štrom. Edino kaj je ponavadi problem, je to, da četudi ugasneš avto, še vedno deluje 12v napajanje, kar pomeni, da navigacija ne izgubi štroma in zato posledično ne more it v stand-by.

drugače pa lahko probaš še takole in po 5 min vidiš kaj se zgodi. Če je to to kar želiš, pač spremeni št. v 900 (15 min)

[power]
powermgm_state=0
power_off_mode=1
power_off_timeout=300
skip_resume_process=1
skip_suspend_process=1
 

AIDS

Pripravnik
10. sep 2007
614
0
16
Trbovlje
Janch, hvala bom probal.

Takole gre. Zdaj se navigacija zbudi, ko prižgem avto in v nekaj sekundah najde satelite in deluje.

Ko se ustavim in vzamem kontakt, bi pričakoval da se ugasne oziroma gre v mirovanje po npr. 15 sekundah in ne, da mi preklaplja na baterijo.
Se parkiram pred hišo, vzamem kontakt, zaklenem avto ... navigacija deluje ( na baterije ) in javlja baterija je prazna napolnite baterijo.
 

AIDS

Pripravnik
10. sep 2007
614
0
16
Trbovlje
Ravno včeraj me je to zmotilo. Se parkiram pred trgovino, ugasnem avto, zaklenem... navigacija še vedno deluje (na baterije) ...
Skočim po kruh v štarcuno, pridem nazaj in še vedno deluje... in mi ni všeč, da ko ugasnem avto, da navigacija še vedno deluje na baterije ne vem koliko minut.
 

AIDS

Pripravnik
10. sep 2007
614
0
16
Trbovlje
Vsaj na Navigonu je bilo tko. Prižgem avto, navigacija dobi štrom in se prižge. Ugasnem avto, zazna da sem vzel kontakt in se po 15 sekundah ugasne oziroma gre v standby.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Hja to je pa problem vseh navigacij, ki temeljijo na platformi wince. Četudi fizično ugasneš navigacijo se le ta vseeno prazni, ker v ozadju še vedno deluje gps sprejemnik, ravno zaradi tega, da ti pri vklopu hitreje najde satelite. No vsaj pri moji kitajskih no-name napravah je tako.
Mimogrede, a imaš sploh štrom iz 12v napajalnega priključka, kadar imaš ugasnjen avto? To je tukaj bistvenega problema.
 

AIDS

Pripravnik
10. sep 2007
614
0
16
Trbovlje
obstaja power vrstica da jo vnesem v sys file npr.:

if ac power = wake up
if no ac power = standby

:D
 

AIDS

Pripravnik
10. sep 2007
614
0
16
Trbovlje
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Hja to je pa problem vseh navigacij, ki temeljijo na platformi wince. Četudi fizično ugasneš navigacijo se le ta vseeno prazni, ker v ozadju še vedno deluje gps sprejemnik, ravno zaradi tega, da ti pri vklopu hitreje najde satelite. No vsaj pri moji kitajskih no-name napravah je tako.
Mimogrede, a imaš sploh štrom iz 12v napajalnega priključka, kadar imaš ugasnjen avto? To je tukaj bistvenega problema.

Potem je pa res problem v windowsih
smile-1.gif

Ko ugasnem avto, nimam štroma (vsaj lučka na ac adapterju ne sveti).
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
pa saj to mi zdaj ni jasno. Ko veš, če zbrišeš tiste vrstice, ti gre itak iGO8 privzeto v stand-by po 10 sekundah, ko mu vzameš štrom. Ko pa mu daš kontakt, se pa spet zbudi..Ampak še enkrat - ta funkcija ne more delovat, če se hkrati z izklopom avtomobila, ne izklopi hkrati tudi 12v napajanje v tvojem avtomobilu. Torej če ima štrom tudi, ko je ugasnjen, potem ne bo haska..
smile-1.gif


edit..ta post se nahaja na prejšnjega, saj si vmes še pisal...
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Ne vem zakaj kompliciraš. Ko zapustiš vozilo, moraš napravo pospraviti v predal, ali vzeti s sabo. Če boš napravo puščal na vidnem mestu, boš kmalu našel razbito steklo in ukradeno navigacijo. Danes je vse preveč sumljivih tipov, da bi kar puščal vredne stvari na vidnem mestu v avtu.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Stari, vsaj 5x sem pogledal video. Za*ebal si vse skup, ker si dal enostavno predober komad za podlago, da bi se lahko skoncentriral na dejansko sporočilo!! Fak, zakon...daj zdaj ti meni zdaj pomagaj pa mi zaupaj naslov tega komada...mi je pa to zano iz UFC-ja, čigar sem velik fan!
smile-1.gif
 

AIDS

Pripravnik
10. sep 2007
614
0
16
Trbovlje
LOL
smile-1.gif


Veš da ne vem, dal sem zamenjava zvoka in izbral klik na srečo ... komad mi je bil cool in sem dal shrani.

Mogoče tole? Bodies (Drowning Pool)
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Eto ti jaz povem, bolj kot s tvojo navigacijo sem se ukvarjal z iskanjem komada..in uspel (kot vedno)-->https://www.youtube.com/watch?v=HORkT4a2MhQ

edit: evo isti čas kot post od N_b ...bajduvej, AIDS, tebe prati sreča očitno (dobra naprava, dober smisel za musko, čeprav random...)

ps: glede tvojega problema se ti še javim, če me bo kaj pametnega zadelo!
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.