WAYTEQ X990 + SYGIC AURA

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

lipan

Pripravnik
4. sep 2007
200
0
16
Se ,da dobit kašno enostavno SYS datoteko za IGO V8.3 za WAYTEQ 950 HD
aplauz.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Kakšna je razlika med X990 in X960? Vidim, da ima 960 2-jedrni procesor (500MHz), 990 pa enojedrno 600 MHz, ostalo pa se mi zdi več ali manj enako... Kateri je "boljši"?

Sem ravno naročil (x960BT) direktno preko Wayteq-ove strani, stanje je trenutno "Na voljo" tak da upam, da bo naslednji teden že pri meni. Se mi pa zdi super, da je podopora tudi za Garmin - namreč karte za Belorusijo (kjer sem prejšnji mesec lahko rekel samo "hvala Garmin") so pri vseh ponudnik za en drek, medtem ko ima Garmin odlično pokritost!

LP
Gargy
 

lipan

Pripravnik
4. sep 2007
200
0
16
Tole z navigacijami mi je pa postalo že bolj hobi kot potreba
grims-1.gif
,sploh ob tako aktivni udeležbi na tem furumu.
Da o Janchu
priden.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
@Gargy

Prednosti X990

- Ima najnovejši SiRF Prima procesor z OpenGL ES tehnologijo za hitro procesiranje 3D elementov. Dobra zadeva na daljši rok, ko (če) bodo to tehnologijo zahtevale aktualne navigacije s prihajajočimi posodobitvami. Trenutno tako podporo zahteva samo Sygic Aura, ki iz serije WayteQ deluje le na modelu X990.

Prednosti x960BT

- BT (bluetooth) podpora z novo funkcijo DUN, preko katere lahko naprava uporabi telefon kot modem, za uporabo dodatnih storitev navigacije, ki zahtevajo internetni dostop. Te dodatne funkcije se že pojavljajo recimo v novem Primu 1.2 in to sta Google local search in Online Traffic.

Če želiš uporabljat Garmina na WinCE napravi, potem ti kar povem, da raje opusti idejo, saj Garmin, ki sicer deluje na linux platformi, za WinCE 6.0 (niti za 5.0) ni bil razvit do te mere, da bi bil uporaben. Teoretično sicer dela, ga lahko naložiš a še zdaleč ni uporaben. Enako velja za TomTom.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Citat:
Uporabnik Jado pravi:
kako preko wayteyove spletne? madžarske?

Nope, wayteq.si... pIše da je x960BT na voljo, dodal v košarico, dobil predračun in plačal. rok dobave bi naj bil 2-5 dni...

LP
Gargy
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Hja, sem tudi jaz kasneje videl, da je x990 (logično) boljši model od x960. BT (DUN) je uporabna zadeva, po svoje pa je tudi 3D pospeševanje cool, zaenkrat je pa res le Sygic Aura edina, ki to podpira - Auro imam sicer kupljeno za Android, dela super. x960 sem kupil bolj iz radovednosti (pa še to sem vzel tega, ker je pač bil na voljo, x990 pa ne), da vidim to čudo, saj sem za "resno navigacijo" do sedaj prisegal le na Garmina, je pa res, da sem fural bolj po "vukojebinah", kjer se pa Garmin z lokalnimi proizvajalci kart res izkaže (recimo Belorusija je zelo lep primer). Torej še moj nuvi 760 le ne bo romal na smetišče pozabe - vsaj dokler ne spacajo uporabnih map.

Tako, v času čakanja na pketek pa je treba "preletet" vsa ta čreva iz prejšnjih postov, da sploh vidimo kako in kaj...

PS: ali obstaja za WinCE 6.0 (in posledično tudi zaWayteq-a) kakšna pomorska navigacija (razen Garmina)?

LP
Gargy
 

globus1

Pripravnik
18. sep 2007
57
0
6
Evo ravnokar plačal 960 BT + TMC in upam da kmalu pride. Prosim pa mojstra Jancha za pomoč še zlasti okoli TMC, seveda na ZS. Hvala
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
Jaz pa bi prosil koga, ki je ze spedenal TMC na Wayteq x850, naj mi prosim pove, kako ga spraviti v zagon. meni vedno pise le: pregledujem: 0.0 MHz. Imam nalozene vse licence in ostalo tako kot na Becker-ju z113, kjer pa zadeva deluje brez problema. Nekaj sem prebral, da naj bi delovalo, ce poganjas program iz sd kartice, vendar bi ga jaz raje kar iz pomnilnika naprave.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Imata oba vse potrebno na ZS. Glede TMC-ja, upam, da je jasno tudi, da mora biti TMC sprejemnik na napajanju, da deluje...

edit: Twister87, pa imaš ti sploh WayteQ-a? TMC nastavitve varirajo od naprave do naprave, saj so razlike v strojni opremi TMC antene. Če imaš drugo napravo oz drugo anteno, ti tukajšnja navodila prav nič ne koristijo
ne-ne-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
Janch, hvala za ZS! Jup, imam Becker Z113 in pa Wayteq x850+TMC (no, tega bo foter uporabljal za bus). Na Beckerju mi je TMC deloval tudi brez napajanja, Wayteq-a pa z napajanjem nisem preizkusil, ker sem mislil, da bo delalo tudi brez. bom poizkusil se z napajanjem.
LP
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.