V Sloveniji nam gre zelo dobro

I

Izbrisan uporabnik #9334

Zaključiš lahko že sedaj.

Pa ko si že omenil jokice - sploh veš, kdo so?
Ponavadi so to tisti, ki futrajo državo in jim je še vedno malce mar zanjo.
Tisti ki pa pravi, da "pozna jokice", je pa tista pijavka, ki ji je lepo v loju in ki sem jo omenil malce višje.
 
Nazadnje uredil moderator:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.767
6.362
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Zaključiš lahko že sedaj.

Pa ko si že omenil jokice - sploh veš, kdo so?
Ponavadi so to tisti, ki futrajo državo in jim je še vedno malce mar zanjo.
Tisti ki pa pravi, da "pozna jokice", je pa tista pijavka, ki ji je lepo v loju in ki sem jo omenil malce višje.
V bistvu je tako, da marsikdaj najbolj jamrajo ravno tisti ki ne-le da drzave ne futrajo, ampak aktivno delajo na tem da bi ji dali cimmanj, itd
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.857
98
48
štajerska
glede na to, da v slo ni nekih normalnih služb za normalno plačo, da se dnevno v tujino na delo vozi na tisoče ljudi, da je večina zadev pri nas dražja kot v sosednih razvitih državah, da so plače slabše, kot v sosednjih razvitih država itd, močno dvomim, da nam gre zelo dobro.
večini gre zadovoljivo. redkim zelo dobro
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.019
9.174
113
40
MB
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
ti pa meniš, da je pri nas vse v najlepšem redu ? Da nam gre glede na zahodne razvite države bolje kot njim ? enako ?

kdo je kadarkoli rekel da je vse v najlepšem redu? daleč od tega! ampak če nihče ni pripravljen delat nekaj da bo čez 20 let boljše, pač nikoli ne bo boljše, in pri nas je pač dosti takih, ko gledajo samo kje se da cuzat za nič dela.

Daleč od tega da nam gre bolje, nam pa nič ne manjka ... glede na vloženo, politika je pač samo odraz ljudstva
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Zaključiš lahko že sedaj.

Pa ko si že omenil jokice - sploh veš, kdo so?
Ponavadi so to tisti, ki futrajo državo in jim je še vedno malce mar zanjo.
Tisti ki pa pravi, da "pozna jokice", je pa tista pijavka, ki ji je lepo v loju in ki sem jo omenil malce višje.
V bistvu je tako, da marsikdaj najbolj jamrajo ravno tisti ki ne-le da drzave ne futrajo, ampak aktivno delajo na tem da bi ji dali cimmanj, itd

Ja, pri nas je pravi raj za take ljudi
rolleyes-1.gif
"
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Zaključiš lahko že sedaj.

Pa ko si že omenil jokice - sploh veš, kdo so?
Ponavadi so to tisti, ki futrajo državo in jim je še vedno malce mar zanjo.
Tisti ki pa pravi, da "pozna jokice", je pa tista pijavka, ki ji je lepo v loju in ki sem jo omenil malce višje.
V bistvu je tako, da marsikdaj najbolj jamrajo ravno tisti ki ne-le da drzave ne futrajo, ampak aktivno delajo na tem da bi ji dali cimmanj, itd

To je edini način, ker je država požrešna za popizdit. Od vsakega eura, ki ga zaslužim, poberejo najmanj 40 centov. Gre pa vztrajno proti 50!!!

V Švici imaš pri slabih 10k bruto dobrih 8k neto.

V Sloveniji pri slabih 10k bruto bruto dobiš na račun 4300 eurov
bonk.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
V bistvu je tako, da marsikdaj najbolj jamrajo ravno tisti ki ne-le da drzave ne futrajo, ampak aktivno delajo na tem da bi ji dali cimmanj, itd
V Švici imaš pri slabih 10k bruto dobrih 8k neto.
V Sloveniji pri slabih 10k bruto bruto dobiš na račun 4300 eurov
bonk.gif

Policijski šefi pravijo drugače. Oni že vedo...
Apollo pa tudi... Drugače pa vpraša - Houston...
smile-1.gif
Houston pa zagotovo ve. Kakšno je stanje (sranje)...

 
Nazadnje urejeno:
19. jul 2007
2.769
1.495
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
kaj naj rečem. z zdravstvom pri nas imam dobre izkušnje, tako da ne morem iti z refrenom. pol familije bilo že pod rušo sicer (eni večkrat), da pa počakam en mesec na cepljenje in ni na vrsti moj mali jutri, to mi pa ni nekaj, kar bi me iz tira metalo...
s pravnim sistemom nimam nobenih izkušenj (razen z notarji, s katerimi imam dobre)
cestna infrastruktura se sploh ne uvršča na seznam, nanjo niti ne pomislim, ko me nekdo vpraša, če sem zadovoljna s svojim življenjem. (??)
pozabil si na šolstvo, kjer pa spet ne vem kaj naj rečem. Moji zahodni kolegi niso do znanja in izobrazbe prišli tako na izi in poceni kot jaz, pa sem po nazivu in znanju povsem konkurenčna. Moj tudi. Res pa gre obakrat za naravoslovne smeri, kjer praviloma zadeve držijo vodo tudi izven slovenskih meja.

jaz ne vem, a ko nekdo vpraša, če si zadovoljen z lajfom, najprej pomislilte, kaj bi morali drugi narediti za vas. našteval si samo stvari, na katerega nimaš direktnega vpliva. in te te tako iz tira vržejo, da ne moreš biti zadovoljen?

Kakorkoli 100 ljudi 100 čudi.

Dejansko je tako, če si nekam po vezah se privlekel v državno službo, pa nisi ravno za šalterjem, niti ne previsoko, ta scena: Svetovalec I, Svetovalec II, je ni države na tem svetu, ki bi ti ponujala to, kar ti ponuja Slovenija v smislu kvalitete življenja

- varnost (na žalost bo to iz dneva v dan čedlje bolj vredno)
- kvalitetno šolstvo
- tako kvaliteten vrtec za ta denar, ga ne dobiš nikjer v svetu (vprašaj koga ki je v npr. v Angliji, kaj meni o tem)
- zdravo okolje (zrak, voda, zelenje)

če si svetovalec I ali svetovalec dva, brez odgovornosti, z EU kriteriji nikakvo plačo (1300 - 1500 €), amapk po kupni moči in kaj dobiš si pa totalen car, največji car na tem planetu. Moj kolega, ki dela v Švici, se samo kislo nasmehne, ko sliši kaj o delavnih Slovencih.

Če si pa nekdo, ki ti ni nihče nič zrihtal, si zelo pameten in zelo delaven, je Slovenija ena najsalbših držav na tem svetu, treba je pa priznat, sicer z eno veliko prednostjo, da se s slovenskim potnim listom lahko zelo enostavno relociraš po vsem svetu.

Za tiste, ki so v glavni dobi življenja doživeli že tisto mehko Jugoslavijo, šli v Sloveniji v pokoj pri rosnih 50+, ne vem če je še katara generacija ne tem svetu imela tak luksuz.
Ni več samoumevno, da bo naslednja generacija živela bolje kot njeni starši.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.678
14.382
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Vidim da ste se jokice ze vecinoma vse javile, pogresam se samo the godfather med jokicami -Jado, pa Zajfa bi verjetno tudi imel kaj za dodati, potem pa lahko zakljucimo pocasi

Čestitke, odlična kontraargumentacija
zmaga.gif
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Vidim da ste se jokice ze vecinoma vse javile, pogresam se samo the godfather med jokicami -Jado, pa Zajfa bi verjetno tudi imel kaj za dodati, potem pa lahko zakljucimo pocasi

Čestitke, odlična kontraargumentacija
zmaga.gif

Recimo, da se je potrudil po svojih najboljših močeh.
crazy1.gif
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
Citat:
Uporabnik johan_blond pravi:

Za tiste, ki so v glavni dobi življenja doživeli že tisto mehko Jugoslavijo, šli v Sloveniji v pokoj pri rosnih 50+, ne vem če je še katara generacija ne tem svetu imela tak luksuz.
Ni več samoumevno, da bo naslednja generacija živela bolje kot njeni starši.

467716-post_slo.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik johan_blond pravi:
Za tiste, ki so v glavni dobi življenja doživeli že tisto mehko Jugoslavijo, šli v Sloveniji v pokoj pri rosnih 50+, ne vem če je še katara generacija ne tem svetu imela tak luksuz.
Ni več samoumevno, da bo naslednja generacija živela bolje kot njeni starši.

Ne samo da ni samoumevno, je popolnoma logično, da NOBENA generacija v Sloveniji v bodoče ne bo več živela dobro.

Govorim o večini Slovencev, ali pa o najmanj 40%, ki bodo v nekaj letih pojedli akumulacijo, potem pa ne bo več denarja ne za tehnični pregled, ne za dopust, ne za nov pralni stroj...

In ja, res je, da v Avstriji ljudje z 900 - 1300 evrov plače praviloma NIMAJO AVTA in NE HODIJO NA DOPUST.
Imajo pa zato ti ljudje v banki akumulacijo/prihranke - ker so tako vzgojeni in naučeni. Tam je sramota,če imaš 1200 evrov plače, pa nič prišparanega.

Tistih 5 ali 6 brezupnih pijančkov, ki klošarijo pred celovško železniško postajo, niti slučajno ne kvari avstrijsko državno povprečje, kot slovensko kvari tistih 30.000 (?) Slovencev, ki raje ležijo doma, kot da delajo za 600, 700....
Kar je sicer ZELOOO slaba plača, če zanjo res kaj narediš...

In v Sloveniji si, za razliko od Avstrije, če imaš 600 ali 800 evrov plače, pa vsak mesec vse spič.kaš - frajer... Svetel vzgled. Skoraj guru...

Res nam ni pomoči !
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.719
1.618
113
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Vidim da ste se jokice ze vecinoma vse javile, pogresam se samo the godfather med jokicami -Jado, pa Zajfa bi verjetno tudi imel kaj za dodati, potem pa lahko zakljucimo pocasi

Čestitke, odlična kontraargumentacija
zmaga.gif

Recimo, da se je potrudil po svojih najboljših močeh.
crazy1.gif

Pa dobro kaj bi vidva rada, da se z vama in podobnimi bolniki tukaj prepucavam kako je vama hudo? Pubeca, ce sta vidva pristala na supku druzbene lestvice in se ne najdeta v tistem visokem procentu zadovoljnih...ja jebiga...zelim veselo jambranje tukaj in za lokalnimi sanki se naprej
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.678
14.382
113
Ti pa si talent ej...nihče te ne prosi, da se prepucavaš z nama o tem kako je nama hudo ampak lahko zargumentiraš zakaj meniš, da gre Sloveniji dejansko še zelo dobro. Če je pa to zate preveč pa se prosim že v štartu ne oglašaj, sploh pa ne s takimi sporočili, kjer ne poveš nič uporabnega razen to, da se brez razloga posmehuješ drugim. Jaz pa, za razliko od tebe, pyzdim čez stvari z razlogom in to ne zato, ker naj bi po tvojem pristal na šupku družbene lestvice (kar sploh nisem ampak ok, zate sem lahko, tu na alterju sem itaq marsika in sem tega že vajen) ampak zato, ker bi imel identičen problem, če bi imel res konkretne številke na TRRju in drugod.

Tko da napiši kaj konkretnega ali pa pojdi malo raziskovat kdo je dejansko na šupku družbene lestvice, saj boš točno tam končal v kolikor ti življenje naplete težave z zdravjem ali pa s čim drugim in ti bo to "reševala" Slovenija. To, da pa znaš žalit (in bolj kot ne zgolj to) nam je pa že znano tako da lahko s takimi forami mirno odj3beš kam drugam.
roza.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.767
6.362
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Zaključiš lahko že sedaj.

Pa ko si že omenil jokice - sploh veš, kdo so?
Ponavadi so to tisti, ki futrajo državo in jim je še vedno malce mar zanjo.
Tisti ki pa pravi, da "pozna jokice", je pa tista pijavka, ki ji je lepo v loju in ki sem jo omenil malce višje.
V bistvu je tako, da marsikdaj najbolj jamrajo ravno tisti ki ne-le da drzave ne futrajo, ampak aktivno delajo na tem da bi ji dali cimmanj, itd

To je edini način, ker je država požrešna za popizdit. Od vsakega eura, ki ga zaslužim, poberejo najmanj 40 centov. Gre pa vztrajno proti 50!!!

V Švici imaš pri slabih 10k bruto dobrih 8k neto.

V Sloveniji pri slabih 10k bruto bruto dobiš na račun 4300 eurov
bonk.gif
Ne dva nacina sta. Prvi je da se izogibas placilu davkov in ob tem se jamras. Drugi pa da se izogibas placilu davkov in si pac tiho.

Mislim da dobro ves kaj si mislim o nacinu obdavcitve pri nas. In te ne obsojam. Se mi bo zdelo pa malce idiotsko ce bos se jamrat zacel
=)

Sicer pa sem zadnjic razmisljal, da bi z veseljem pomagal pri vzpostavitvi financne policije. Ker furs v trenutni obliki je enostavno smeh. To bi bil tak zanimiv karierni izziv.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Da, sprejmi ga!
To bi bil zaresen in praktičen doprinos Sloveniji. Za razliko od onega konja zgoraj, ki je prilepil izvleček iz uradnega lista z neskončnim upanjem, da je tako pojasnil uspešno funkcioniranje države v štiritaktnem režimu s centralnim mazanjem
tongue-1.gif
.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Yup, tisti v vikend zaporih bi vozli P1 GTR, namesto te sirotinje, ko ja majo zdaj. Vseeno kake zakone sprejmeš, če jih ne izvajaš (sankcioniraš) v praksi.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
No mojster stevo pa povej zakaj se tako dobro pocutis v tem raju pod alpami...rad slisim tudi zadovoljne ljudi....pomoje se imas v kaksni sluzbici kjer uzivas v brezdelju ok ...sorodstvene veze so ti omogocile preboj...jazbinsek je ocetu senkal stanovanje ali dve... bo tako priblizno ?