V Sloveniji nam gre zelo dobro

erikson

Guru
25. avg 2007
21.466
5.458
113
Cerar nima veliko veze z njihovo plačo. Šolstvo je brezplačno in bi lahko poskrbeli, da bi bili na trgu vredni več. Ali pa odprli svoje podjetje.

Na splošno imam vtis, da ljudje preveč pričakujejo od politikov in ministrov. Oni se menjajo, vendar ljudje pod njimi ostajajo isti.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Citat:

Šolstvo je brezplačno in bi lahko poskrbeli, da bi bili na trgu vredni več.
Nič na svetu ni zastonj, vse mora nekdo plačati (šolstvo, zdravstvo in tako dalje).
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.992
9.113
113
39
MB
meni se tudi zdi, da najbolj jamrajo tisti, ki so malo šokirani da ni več socializma, pa da jim ni jasno, da jim služba ne pripada avtomatsko
smile-1.gif
tudi tukaj vidim da pišete kak je v avstriji fajn ... je ja, samo tam je treba delat, ne to kaj se grejo ti ki jamrajo pri nas, na 8 urni delovnik, 5 ur efektive ... pa sem verjetno dosti reko

za take ki najbolj jamrajo, pa grejo v službo po plačo pa da so na toplem/klimi tistih 8 ur, pa 14:59 že spakirani čakajo da se odjavijo pa grejo, je ziher boljše v sloveniji kot v tujini
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ja no, za 550 e ti ni kriv Cerar..ce ne bi luftal v mladih letih in bi delal, kot veliko tvojih vrstnikov , bi bil sedaj kaksen e vec pomoje..
smirk-1.gif
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
V bistvu bi lahko prebral malo statistiko in videl da je tricetrt pokojnin pod 600€. Govorim priblizno, ker ne poznam zadnjih podatkov.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Ja no, za 550 e ti ni kriv Cerar..ce ne bi luftal v mladih letih in bi delal, kot veliko tvojih vrstnikov , bi bil sedaj kaksen e vec pomoje..
smirk-1.gif

Ne sploh ne, sveti Peter je kriv!

Če trgovka v Lidlu drugi strani slovensko-avstrijske meje zasluži dvakrat več kot na naši strani, kdo je po tvoje "zaslužen"???
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Aja, nisem vedel, da je Cerar na oblasti zadnjih 25 let..
smile-1.gif
spomnim pa se, da , ko smo bili svetilnik evrope ni bilo nic bolje kot danes..
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Pač na zadnjega... Najprej naj povem, da sovražim jambrače, ki mi razlagajo kako ni dela, kako se ne da preživeti, kako ni za kruh...

Meni osebno v Sloveniji NAČELOMA (predvsem v očeh okolice) nič na manjka. Imam stanovanje, avto, na računu nekaj privarčevanega denarja za nepredvidene zadeve. Ker sva z ženo že skoraj od 18 leta naprej delala in v najboljših časih mesečno zaslužila vsak malenkost več kot znaša povprečna plača sva uspela kljub vsakoletnemu 14 dnevnemu dopustu na poceni destinacijah odplačati tudi kredit.

Vse super fino. Prideš na zeleno vejo in imaš idejo, da zdaj pa lahko začneš malce več trošiti tudi za osebno zadovoljstvo. Do trenutka ko gre nekaj resno narobe z zdravjem in začneš hoditi okoli zdravnikov. Tu se VSE navdušenje nad slovenijo ZAKLJUČI! V sistemu se žal večina zdravnikov obnaša kot da so bogovi. Mlajšim se vidi, da bi drugače, ampak zelo hitro jih "sistem" nauči kako mora biti. V medijih konstantno jamranje kako imajo premajhne plače, kako zavarovalnice ne plačujejo... "na terenu" pa vidiš, da bi že z manjšo optimizacijo lahko uredili marsikatero težavo in da v sistem dejansko pride dovolj denarja le zapravi se ga ne po pravem ključu.

In seveda od daljši bolniški pride tudi nadomestilo, ki kar naenkrat seveda ni več nadpovprečen dohodek. Da o višini neizbežne invalidske upokojitve raje ne govorim. Stroški "zdravljenja" pa seveda še zdaleč niso vsi kriti preko zavarovalnice. Če želiš določene zadeve vsaj približno znosne seveda ni druga kot plačilo iz lastnega žepa. Nama zadeva pod črto še vedno znese. Ampak ne pozabimo da sva imela solidne dohodke pred tem. Kako bi bilo, če bi bila pred vsem tem na minimalcih in neodplačanih kreditih raje ne pomislim.

In ker žena uporablja določena zdravila, s katerimi žal ne gre več v Azijo in še marsikatero drugo lokacijo na svetu sva prisiljena na dražje destinacije. Zato je bil letošnji "dopust" krog po Španiji in Portugalski z avtom. Cene v trgovinah znosne, v restavracijah večjih mest pretirane. V polne trgovine s cotami raje ne greš, ker že v izložbi vidiš cene, ki niso primerne naši denarnici. Solidne hotele ob današnji tehnologiji najdeš po relativno znosnih cenah. Potem te pa preseneti recimo zajtrk v hotelu. Večina hotelov je imela ceno med 10 in 15€/oseba. Huh... sem zelo hitro dojel kak revež sem, da razmišljam, da to mi je pa res predrago in da bom raje "kmet" in grem v trgovino po štručko, ki jo bom pojedel na balkonu. In potem se pogovarjaš z drugimi turisti. Iz celega sveta so. Se jim zdi vse poceni. Oni se ne obremenjujejo z zajtrkom za 15€, ali z vstopnino v vsako cerkev, tudi ko se vsedejo v restavracijo ne pogledajo najprej na jedilnik ali gre skozi. Razlog je, ker imajo popolnoma drug rang dohodkov kot mi. Ko omeniš, da imaš kar solidno plačo in omeniš 1000€ se bolj kot ne kislo nasmejejo v mišljenju, da jih zajebavaš.

Zato še enkrat. V Sloveniji tistim s plačo nad 1000€ gre približno OK. Se da preživeti, neko malenkost lahko zapraviš tudi za "živeti". Lahko greš tudi 2x za podaljšan vikend v Umag pozimi, ko so akcije. Ko pa s tem denarjem želiš nekam po razvitem svetu zelo hitro ugotoviš, da si precej velik revež.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.017
113
Lepo si napisal Igi. Sicer pa je članek zlagan do onemoglosti. Prijatli na SV delu Slovenije, zadnje mesece kar tekmujejo v tem, koliko so komu oklestili plače. Enim 5, drugim 10 tretjim 20%. Vsi pa si na koncu rečejo, še srečni smo da imamo službo. In potem prebereš članek, in ne veš več ali sploh živiš v enaki državi, ali pa smo samo mi, tukaj kjer sonce vzide nekaj mili sekund prej kot v Ljubljani, v totalnem qrcu.
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
za take ki najbolj jamrajo, pa grejo v službo po plačo pa da so na toplem/klimi tistih 8 ur, pa 14:59 že spakirani čakajo da se odjavijo pa grejo, je ziher boljše v sloveniji kot v tujini

Seveda so tudi taki.
Ampak dobijo potem 580 do 680 evrov. Si mogoče pričakoval, da bodo za pol avstrijske plače viseli do 18. ure?
Zato, da bo ku.rba kapitalistična vsake dve leti kupila nov avto ranga 45.000 evrov?

V Avstriji je znanec nekaj let delal v Borovljah v tovarni pištol. Ne boš verjel, ob 14.01, no mogoče ob 14. 05 so bili vsi "dopoldanci" pri vratarju.... Za 1900 evrov.
Si mogoče mislil, da tam potegnejo dve uri? Za koga kurca? Za enega najbogatejših Avstrijcev?
 
Nazadnje urejeno:

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.108
3.413
113
Btw. v Avstriji, če delovna inšpekcija ugotovi, da je bil zaposleni na delu več kot 10 ur, brez kakšne posebne obrazložitve, delodajalec faše kazen.
.
Sicer pa "on topic":
Zame je bil streznitveni mrzel tuš pred tedni, ko so mediji poročali o Slovencu, ki se je poškodoval na delu v tovarni Tesla v ZDA...
...pa potem linki na originalne ameriške članke, kjer je pisalo, da je praksa, da za taka dela, preko več posrednikov, najemajo delavce iz OBUBOŽANIH DRŽAV (IMPOVERISHED COUNTRIES!!) Evropske unije, kot so Slovenija, Hrvaška, Slovaška, Romunija, Bolgarija, ko nato dobijo kakšnih 10% zneska, ki ga plača naročnik.
.
Ja matr, za zahodnjake Slovenija spada med OBUBOŽANE države.
rolleyes-1.gif

Zgodba o ospehu.
uf-1.gif

.
Veramem pa, da se ima 160.000 zaposlenih v JS + vse na JS pripete "firme" komunala, elektro, RTV, Železnice itd... ...prav fino.
"Ni brige ni pameti", vsak mesec plačica višja, kot v gospodarstvu pa, če se kaj dela ali ne.
Službo izgubiti, nemogoče. Bolniška kadar si zmisliš, če kaj "zagusti" se pa toži delodajalca za mobing.
Če si malo višje pa pade še kakšen honorarček, pa "dodatek za pripravljenost", pa jasno podkupnine itd...
...pa kdo nebi bil zadovoljen.
Raj na zemlji.
rolleyes-1.gif

.
Aja, pa 44.000(!!) (bil podatek, pred kratkim v medijih), ki jih je v zadnjih 8-ih letih zapustilo državo in, koliko, 10.000 ??, ki se jih vsakodnevno vozi na delo čez mejo, in jih ljuba Slovenija davi z davki....
 
Nazadnje urejeno:

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Ankete, indeksi zadovoljstva, raziskave (samoizmišljenih) inštitutov, ipd. Propaganda kapitala, ki ji tudi najmanj brihtni ne verjamejo več.

Edit: tipkarska napaka.
 
Nazadnje urejeno:

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:Aja, pa 44.000(!!) (bil podatek, pred kratkim v medijih), ki jih je v zadnjih 8-ih letih zapustilo državo in, koliko, 10.000 ??, ki se jih vsakodnevno vozi na delo čez mejo, in jih ljuba Slovenija davi z davki....

44.000 v osmih letih je 5500 letno in sploh ni velika številka. Ko bo 50.000 letno, se oglasi. Naj se preselijo čez mejo in slovenskih davkov ne bo več.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Šolstvo je brezplačno in bi lahko poskrbeli, da bi bili na trgu vredni več.

Imaš mogoče otroke? Glede na napisano imam občutek, da jih nimaš. Res (še) ni visokih šolnin, ampak daleč od tega, da bi bilo brezplačno.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
ksz
Dva primera, brez da komentiram, kaj si mislim o njih.
Pred leti sem se poznal z družino, ki se je preselila iz Argentine. Mož vem, da je nekaj časa (ali cel čas delal za Interbrew). Ko je žena zbolela za rakom, so se nazadnje vrnili v Argentino. Razlog - niso bili zadovoljni s slovenskim zdravstvenim sistemom. Žena je v Argentini pozneje umrla, vendar nazaj v Slovenijo niso prišli.
Avstrijski državljan je bil kot kuhar v Altenmarktu vsak april brezposeln, ker je lastnik zaprl restavracijo ("remont") in odpustil vse brezposelne. Po kakih 20-ih letih je dal odpoved. Ko sem ga nazadnje videl, je bil na bolniški, ker so ga zdelali živci. Ko sem ga predzadnje videl, je delal na spodnji postaji smučišča Flachau. Od novembra do marca ni imel enega prostega dneva in je delal nekje od 10.00 do 22.00. O plači ga nisem spraševal, ker za moje pojme ni denarja, ki to plača.
Mislim, da nam v Sloveniji gre solidno. Sodimo pa pač v nerazviti del Evrope in ne moremo preskočiti ne vem kam. In tudi nima smisla, da svoj drobiž zapravljamo po zahodnoevropskih gostilnah, ker ga je takoj konec. Nerodno je, da smo prej v Jugi bili najbolj razvit del širše države, sedaj pa smo v okviru EU pač v spodnji lestvici. To ubija moralo, ni pa tako strašno slabo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.373
5.410
113
Plačuje se en tolk kot se je v mojih cajtih. Sej takrat tudi mi bilo vse čisto zastonj, samo iz našega žepa ni šlo, pa je bilo manj važno. A se res samo jaz spomnim, da je bilo treba ravno tako knjige kupiti, pa delovne zvezke, pa po 4 zvezke na predmet, ki so morali biti taki in taki in zaviti tako in tako, pa nalepka gor točno levo zgoraj in bog ne daj kje drugje. Pa ko smo po nareku pisali v beležke, koliko denarja je treba prinesti za ta izlet pa oni izlet, pa bus pa šolo v naravi,....

Vprašaj svoje otroke koliko stane, pa bo mislil da je še bolj zastonj kot smo mi mislili, ker zdaj niti tega nimajo več da bi sporočila prenašali, vse preko easistenta.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.108
3.413
113
Se strinjam, da nam gre "solidno".
.
Samo za vzdrževanje naše "solidnosti" si zadnjih 8 let vsako leto sposodimo po kakšno miljardico in pol - toliko zmanjka v proračunu.
In zdaj smo na točki, ko ta znesek letno plačujemo že samo za obresti, zato je pa zdravstvo malo slabše - čeprav v zdravstvu je denarja dovolj a ga ogromno požre korupcija in neorganiziranost - pa ceste bolj ljuknaste itd...
.
Kako solidno bomo živeli, ko denarja iz tujine več ne bo, kaj šele, ko bo potrebno začeti vračati glavnico ???
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.992
9.113
113
39
MB
mogoče se bojo pa takrat stvari porihtale, ker očitno jih sami neznamo/nočemo
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.569
2.419
113
In potem bo švaba z vrečo denarja prišel.... da bomo porihtal zadeve.
hysterical-1.gif



Penzioni bodo šli na realnih 200€.... javna uprava se bo prepolovila itd..... Pufov bo pa za dve generaciji naprej ostalo.

Lopovi s pokradenim denarjem bodo pa v monako bežal.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik igi pravi:


Zato še enkrat. V Sloveniji tistim s plačo nad 1000€ gre približno OK. Se da preživeti, neko malenkost lahko zapraviš tudi za "živeti". Lahko greš tudi 2x za podaljšan vikend v Umag pozimi, ko so akcije. Ko pa s tem denarjem želiš nekam po razvitem svetu zelo hitro ugotoviš, da si precej velik revež.

Odvisno koliko nad jurja...

Če skupaj prineseta domov vsaj 3, se da normalno živet, brez da gledaš na vsak ojro. Sploh potem, ko so otroci ven iz vrtca in odplačaš kredite.
evil.gif