Telemach!!!

seba11

Zelenc'
12. nov 2011
21
0
1
Maribor
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Dobro si ugotovil za bumerang
smile-1.gif


Problem je da sem menjal Handana 5000 za cisco SD, tako imam sedaj Cisco in Handan 6000 in na obeh je enak problem z omenjenima programoma, le da na Ciscotu ni tako opazno kot na Handanu.
Pri Ciscotu slišiš samo pri zvoku, da ga prekinja na Handan pa je slika taka kot bi gledal puzzle in ti jih nekdo pred tabo levo in desno premika.

To se je že večkrat pojavljalo vendar so vedno potem nekaj spremenili v omarici, ne vem zakaj sedaj ne naredijo tega ali pa zamenjajo elektronike v omarici, saj je ta problem z Telekomom prisoten že od vsega začetka, le da so ga včasih znali popravit, sedaj pa očitno ne.

Serviser bi lahko vsaj poklical in povedal kaka je situacija, ne pa da nič ne obvesti.
Ker ponavadi jaz težim na Telemach, že celi blok pričakuje da se bo nekaj izboljšalo, sedaj me pa vsak dan sprašujejo, če e je že kaj uredilo, zakaj še vedno cel blok ne more gledat omenjenih programov itd.


hm, zanimivo. Jaz sem v bumerangu pa nikoli nisem imel tega problema. Imam pa na enem tv Technisat DIGIT K3x na drugem pa telemahov Conax TechniCrypt pa mi deluje vse ok. ......sem pa res 2 leti nazaj menjal notranji kable ki so bili napeljani do obeh te- jev ker je štekala slika, od takrat vse ok.....
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če se ne motim je od tega kar sem menjal kable slabo leto, tako da kabli definitivno niso krivi, ker je enak problem z istimi kanali po celem bloku.
Serviser je zmeril z inštrumentom na zidni vtičnici in ugotovil, da od nekod prihajajo not motnje.
Je pa vsako pomlad in vsako zimo isti problem, ko porihtajo v omarici potem vse dela kot mora, tako, da kabli niso krivi.
Samo zakaj ni omarice porihtal in dvignil frekvence prejšnji teden pa mi ni jasno.
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
Problem je cisco sprejemnik, ki ni shieldan, handan je malo bolj. Problem je lahko tudi slaba instalacija po bloku, če je kje kabel poškodovan in tuče noter Telekomov signal. Dvig nivojev bi mogoče omilil težavo, odpravil pa ne.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Do sedaj je dvig nivojev odpravil težavo, ker potem je delalo kot mora, seveda do naslednje drastične spremembe temperature.
Sem opazil, da so 3 programi negledljivi in sicer Fox Movie, Comedy Central in Crime and Investigation.
Ne gre mi v glavo zakaj vsi ostali programi delujejo brez napake, a te tri pa sploh ne morem gledat tako močno jih kocka?
Na Handan 6000 pa če pogledaš pod info kaže jakost in kakovost 90%
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
Očitno je motnja med 330 in 340MHz. Moč antene na Telekomu more biti konkretno visoka, če moti naprave, ki so 100m vstran.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Ker ne dobim zadovoljivih odgovorov na Telemachu, sprašujem tukaj:

Dobil bom novi MIX paket. Zraven pa disk za snemanje. Rečeno mi je bilo, da ne morem uporabljati snemanja in časovnega zamika na nekaterih kanalih. Ko vprašam kateri to so, rečejo Pop tv, kanal A in RTV kanali pa še nekateri drugi, vendar nisem dobil odgovora kateri to so? Na netu o RTV kanalih ne najdem nič, niti drugih, torej na katerih kanalih sedaj ne bom mogel snemat in uporabljat funkcij?

Vse skupaj je dokaj brezveze potem, če imaš neko končno novo funckijo, ki pa jo ne moreš uporabit na pol kanalih.

Drugo je glede Voyo.si. Na tv se tega baje ne da gledati, razen na pametnih od Samsunga? Na Voyo.si piše drugače in se baje da gledati preko nomralnega tv, če imaš Telemach. Telemach o tem ne ve ničesar. Ko rečejo, da imajo videoklub ponudbo, vprašam kaj imajo na voljo, kje lahko vidim filme - ne znajo povedat, itak zadeva stane spet dodatno. Voyo.si ima tega precej več, samo spet ne na tv, samo na računalniku?
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kaj imamo koga na forumu, ki dela na Telemach Maribor in bi lahko šel pogledat to presneto omarco?

Samo če bi bila motnja na 330Mhz potem bi moralo kockat tudi SK prime, ki pa dela brez problema in je na isti frekvenci kot Comedy Central.
 

MiChO

Zelenc'
16. nov 2012
4
0
1
Ej Telemach, zakaj zajebava internet na naših koncih zadnje 3 dni? Prekmurje, Tišina, Sodišinci...
 

TheCableGuy

Pripravnik
20. mar 2012
50
0
6
popotnik: Se opravičujemo za zapoznelo reakcijo na forumu. Smo posredovali tudi zahval tehniku.
smile-1.gif


sumica: Na naši spletni strani lahko najdete kanale ki to funkcijo podpirajo (http://info.telemach.si/pdf/digi_shema_cutv_11_2012.pdf). Voyo pa lahko spremljate preko računalnika, smart TV-ja, ali navadnega TVja vkolikor imate preko nas Cisco pretvornik s vzpostavljenim povratni pasom. Zadeva ne stane dodatno nič, plača se edino prihod tehnika če mora na lokacijo zamenjati sprejemnik ali vzpostaviti povratni pas. V tem primeru ni druge opcije, Voyo namreč ni naša storitev.

MiChO: Splošnih težav na tem območju ni bilo, možno pa da gre za lokalno oz. idividualno napako. Če mi pošljete podatke na PM lahko preverim.
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Bi se jaz prosil za odgovor, ce lahko? Kdaj bodo spet delali vsi programi na D3GO na PC-ju? Trenutno jih namrec skoraj 20 ne dela, pa to ze vsaj mesec in pol!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.416
6.557
113
A še komu drugemu ne dela več 72h na novih ciscotih? Sem probal reset, pa ne spremeni nič.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Tale odgovor sem danes dobil od telemacha, ko sem jim pisal, kdaj bodo končno uredili EPG.

Spoštovani gospod XXXXXXXX,
Zahvaljujemo se vam za posredovano dobronamerno kritiko v zvezi z elektronskim programskim vodičem.
V sklopu digitalnega trojčka pri digitalni televiziji imate možnost spremljati EPG, katerega večina naročnikov uporablja kot nadomestilo TV sporeda. Zavedamo se, da prikazovanje vsebin v elektronskem programskem vodiču trenutno še ni rešeno na optimalen način, zato se vam za pripombo nanj zahvaljujemo. Hkrati bi vas vljudno prosili, da v kolikor boste le-to še opazili, nam sporočite sledeče;
- Program na katerem je napačno prikazovanje EPG-ja
- čas eventa
- kaj piše
- kaj bi moralo biti napisano
- sprejemnik (tip sprejemnika) na katerem je bila napaka opažena
Verjamemo, da boste naše pojasnilo sprejeli z razumevanjem in vas lepo pozdravljamo.

Če je tako,lahko cele dneve presedim pred TV jem in računalnikom iin jim pišem kaj vse je narobe, saj ni niti 10% EPGja uporabnega. Če se komu da, napake lahko javljate na:
reklamacije@telemach.si
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.416
6.557
113
Bi bilo dovolj, če bi bilo teh 20 takšnih, ki jih najbolj gledam, pa je od tega samo ene par takih, za par programov pa se 5 eur ne splača ravno
smile-1.gif