Telemach!!!

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ja to je ta na SCART samo kako dostopit na TV do teleteksta, če pa gre vse preko škatle?
Že razmišljam, da po praznikih menjam ta SD za onega HD novejšega, kjer ima teletekst, ker drugače me bo tast dal iz kože, gnjavi za ta teletekst cele dneve.
 

NeMeBasat

Pripravnik
28. maj 2008
248
0
16
Toti Maribor
Če me spomin ne vara imaš zadaj dva priklopa cable in pa cable out ...cable out z koaksialnim kablom poveži direktno na priključek za anteno na TV pa potem moral teletekst delovati z daljincem od TV...tako imam jaz narejeno na sprejemniku od Technisat Digit K1...s tem, da sam sprejemnik že ima vgrajen teletekst...včasih pozabimo pa gledamo TV brez vklopa sprejemnika (res da so samo programi analogne sheme)... (:)


LP B.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ok, mi je uspelo priti do teleteksta na TV brez da bi karkoli spreminjal kable.
Sedaj še imam edino problem, da teletext lahko vklopim z daljincem od TV iz njega pa ne morem več prit drugače kot pa da izklopim TV.
Sem prestiskal vse gumbe pa nikakor noče iz teletexta.
Ok boljše to kot pa nič
wink-1.gif


Hvala ti za nasvet, sam se niti približno ne bi spomnil te možnosti.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Od Gorenja, enega starega in velikega, da ga dobiš iz omare pa morata biti dva.
Bom probal nekako ven dobit pa pogledat številke.
Tast je rekel, da preden so prišle te škatle, da je 1x stisnil, da se je vklopil teletekst in potem isti gumb še enkrat, da se je teleteks izklopil.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
A je to tisti gorenjev CRT. Sosedu sem pomagal dati na regal, tako še sedaj imam modrice na rokah
bonk.gif
. Pilot pa je še najbolj glupi.
Polno tipk brez funkcij.
evil.gif
 

NeMeBasat

Pripravnik
28. maj 2008
248
0
16
Toti Maribor
Hehehe...toto TV od ene tone smo tudi mi meli...včasih...mislim, da ima tvoj tast prav, da se izklopi z tipko s katero se vklopi...ali pa prilepi sliko daljinca...mogoče se spomnim še na stare čase (:)

LP B.
 

NeMeBasat

Pripravnik
28. maj 2008
248
0
16
Toti Maribor
Ta tipka bi morala biti ja...kaj pa tipka ko preklapljaš med AV?...šmarnico rukni pa boš pozabil na roke...žal ti od tukaj dalje ne znam več pomagati (:)
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sedaj bom pa znorel počasi.
V sredo bil serviser pri meni in meril signal in je ugotovil, da prihaja neka motnja in da je napaka v omarici.
Kaj je potem delal v omarici mi ni jasno, ker ni bilo ne duha ne sluha več o njem, zadnje kar je rekel, je da naj bi Telekom po vsej verjetnosti zopet na območju Tabor motil signal.

Kako za vraga ta motnja vpliva samo na Comedy central in na Crime and investigation, ki sta vsak na svoji frekvenci, vsi ostali programi pa delujejo normalno.
V četrtek je še nekako šlo gledat, včeraj in danes je pa pravi obup.

Kam se še lahko človek obrne, da dobi neke konkretne informacije zaradi česa še ta napaka ni odpravljena oziroma kaj je vzrok za to motnjo?
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
Če je to res, potem te reši samo menjava sprejemnika oz. da ga zaviješ v alu folijo. Sklepam, da si doma v okolici bumeranga? Ta problem se je že večkrat pojavil, ker ima Telekom nek uplink s tako močjo, da moti vse naprave v okolici na določenih frekvencah.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Dobro si ugotovil za bumerang
smile-1.gif


Problem je da sem menjal Handana 5000 za cisco SD, tako imam sedaj Cisco in Handan 6000 in na obeh je enak problem z omenjenima programoma, le da na Ciscotu ni tako opazno kot na Handanu.
Pri Ciscotu slišiš samo pri zvoku, da ga prekinja na Handan pa je slika taka kot bi gledal puzzle in ti jih nekdo pred tabo levo in desno premika.

To se je že večkrat pojavljalo vendar so vedno potem nekaj spremenili v omarici, ne vem zakaj sedaj ne naredijo tega ali pa zamenjajo elektronike v omarici, saj je ta problem z Telekomom prisoten že od vsega začetka, le da so ga včasih znali popravit, sedaj pa očitno ne.

Serviser bi lahko vsaj poklical in povedal kaka je situacija, ne pa da nič ne obvesti.
Ker ponavadi jaz težim na Telemach, že celi blok pričakuje da se bo nekaj izboljšalo, sedaj me pa vsak dan sprašujejo, če e je že kaj uredilo, zakaj še vedno cel blok ne more gledat omenjenih programov itd.