SSD izkušnje

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.659
6.519
113
Ker mojemu sedanjemu računalničarju ne zaupam več kaj dosti, me zanima, če kdo pozna koga iz Gorenjske, mogoče bližine Bleda, ki bi mi vgradil SSD disk, dodal RAM DDR 2GB in naložil Windows 7? Seveda za kakšen pameten denar
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
no, že kaki dve ali tri leta povsem mirno živim brez pagefile datoteke. imam lepo 8gb rama. sicer ne uporabljam zahtevnih programov (photoshop ali corel sicer zaženem a ne delam na 100mb velikih zadevah...). občasno sem eksperimentiral z 200-1000 mb velikim pagefile, a nisem videl ne poslabšanja ne izboljšanja. tako da...z moje strani je izkušnja taka. ti imaš pač svojo. mogoče je res mimosun, ampak za nekoga, ki ima 32gb rama in potem še 64gb pagefile na disku....? ta priporočila so bila morda bolj v starejših časih, ko smo imeli tam po 512 rama ali pa 1gb. no ja, vsak si po svoje nastavi sistem tako, da mu optimalno deluje.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ta priporočila so še kako veljavna. Ampak vsak naj po svoje.
nahrung002.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik ngc2392 pravi:
philips: pa ga ti imaš? drugače za paging file vem...daš ga na drug disk/particijo ali pa ga izklopiš (če imaš več kot 4gb rama seveda). No, če ga procentualno omejiš, ti zadeva ne bo zrasla prek vseh meja. nekako 5 procentov je dovolj, četudi imaš 128 disk.

fadil: ssd ti načeloma odpravlja težave z odpiranjem programov (hitrostjo) in pa hitrim dostopom do več odprtih programov. seveda pomaga tudi količina rama. pri 4gb rama in ssd diskom bo zadeva morala povsem normalno delovati.

Ja, jaz imam že leto in pol Intel 520 120GB. Imam pa vklopljen system restore in hibernate, edino pagefile mislim da imam samo na HDDju.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Zakaj pa bi imel pagefile na počasnem disku, ko se tu še skoraj najbolj pozna prednost SSD?

Glede System restore: to izklopit zaradi bojazni pred "obrabo" pa že meji na idiotizem. Na anandtech ali kje že gonijo kup SSD-jev na polno (ciklični polni prepisi) že leta, in jih večina lepo dela. To je 100 do 1000 krat več pisanja, kot bo normalen uporabnik naredil.

Bom tak rekel: Je že kdo opazil wear problem na USB ključku? USB ključki imajo žnj-krat slabši wear leveling (če sploh) kot SSD-ji (in več časa so v uporabi)

PS: Na mojem Windows 8.1 je na C: po defoltu vklopljen System Restore - Po novem se sicer imenuje "System Protection".
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Trenutno imam vklopljen Azureus ( torenti ), občasno pogled pošto in brskam po netu. Zadeva je zelo počasna, ker imam izgleda preveč stvari odprtih. Torej, če kupim SSD disk in zraven dodam še en RAM DDR 2GB, ter dam instalirati Windows 7, naj bi zadeva delovala hitro in brez štekanja?

Prvo preveri, da slucajno ne s torenti cisto zabases upload, to bi tudi lahko bil razlog za pocasno nalaganje slik, kar si omenjal. Nastavi na nekje 50% tega kar imas na voljo. Isto seveda velja za download.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Čist by the way: zakaj pa noben ne priporoča hibrida? Ko sem svojega na prenosniku menjal (2 meseca izven garancije, WTF) sem raje vzel hibrida...
LPM
 

bi_dzi

Pripravnik
16. avg 2007
160
0
16
po 4 letih uporabe 15500 ur delovanja ter zapisanih 6,7Tb je stanje ssd-ja 98%, vklopljeno pa imam system restore, page file, namesto hybrnate pa uporabljam sleep, tako da mislim, da ga bom prej zamenjal zaradi velikosti kakor zaradi izrabe.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Popravek. Na 32-bitni procesor se 64-bitni OS ne bo namestil. Nikdar. Obratno pa gre.
Drugače pa avtorju... moj PC je iz časa, ko je bil Intel E4500 in, pa 775 podnožje... Torej zadnji zdihlaji XP in pričetek Viste.
Dandanes je še v uporabi, konfiguracijo sem ti napisal.

Na njegovega AMD 64 sem prepričan, da gre tudi 64 bitna 7-ca.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819103253
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.305
-8.455
113
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Ker mojemu sedanjemu računalničarju ne zaupam več kaj dosti, me zanima, če kdo pozna koga iz Gorenjske, mogoče bližine Bleda, ki bi mi vgradil SSD disk, dodal RAM DDR 2GB in naložil Windows 7? Seveda za kakšen pameten denar
Če ne delaš kaj zahtevnejšega rama ne rabiš dodajati.
2GB z 32bit W7 je čez glavo dovolj za povprečnega domačega uporabnika.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Naj doda SSD in RAM pa namesti Win 7 / 64bit.
Potem naj še torent odjemalca pravilno nastavi, da mu ne bo štekal internet in zabijal linijo, kar je sedaj velik problem pri njemu kljub zelo dobri povezavi.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.946
8.994
113
EU
Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
Čist by the way: zakaj pa noben ne priporoča hibrida? Ko sem svojega na prenosniku menjal (2 meseca izven garancije, WTF) sem raje vzel hibrida...
LPM
Zato, ker je možnost odpovedi podvojena. Ko ti crkne eden, ali drugi moraš menjat celo napravo oziroma trdi disk skupaj s ssd-jem, ki še ni v okvari.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.659
6.519
113
Citat:
Uporabnik Frenckie pravi:
Naj doda SSD in RAM pa namesti Win 7 / 64bit.
Potem naj še torent odjemalca pravilno nastavi, da mu ne bo štekal internet in zabijal linijo, kar je sedaj velik problem pri njemu kljub zelo dobri povezavi.

KAko pa se torrent odjemalca pravilno nastavi? Včasih je delalo vse BP, pa sem brskal po netu brez zatikanja. Je pa res, da je to že kar precej časa od tega. Trenutno imam Azureus vključen in internet dela kar OK. Občasno pa se zadeva upočasni. Naprimer, če odprem Outlook ali kaj drugega, pa malo počepne vse skupaj.
smile-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kak pa imaš kaj disk obremenjen? Ker če ti torrent odjemalec skozi piše na disk, ni čudno da vse ostalo šteka. Tega se lahko izogneš da povečaš disk cache in potem bo na disk zapisoval podatke bolj poredko (in več hkrati), kar ne bo tako zelo motilo samega delovanja računalnika.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ja malo poslušaj računalnik in opazuj lučko za disk. Če šrota oz. lučka zelo hitro utripa (ali celo gori v eno), potem je disk (pre)obremenjen. To seveda naredi takrat ko se ti zdi da šteka (v "mirovanju" disk naj ne bi bil kaj preveč aktiven).

Kaj pa defrag diska poganjaš kaj? To je fino vsake toliko časa narediti, najboljše kar kot tedenski schedule.