SSD izkušnje

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Splača se ne, ker se finančno ne povrne, definitivno pa glede na naravo windowsov bolje delujejo če so sveže nameščeni, prav tako bodo zaznali SSD in ti ne bo treba šravfat po nastavitvah.
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
Naredil test z programom HD Tune in disk tester na treh diskih:
1.WD 500gb
2.WD 640gb
3.Toshiba 128gb SSD

Glede na to, da imam malo starejšo plato je SSD pri linearnem branju dosegel hitrost 220mb/s, ostala diska pa en 95 in drugi kar 145mb/s, nevem zakaj je prislo do take razlike med njima (HDD), da je en kar pol hitrejši.
Hitrejši je 500gb disk in tudi starejsi.
Naj omenim, da so to max hitrost, pri 1 min testu je pri SSD nihala hitrost 10mb/s gor - dol, medtem ko je pri obema HDD nihala hitrost dol celo na min 1mb/s , tako da HDD nima lepega konstantnega branja tako kot SSD in je slednji dejansko dosti hitrejši na račun tega.
HDD je hiter ce kopiraš filme, če pa kopiraš 1000 malih file pa popuši tudi do 10x po hitrosti napram SSD.

SSD je bil občutno hitrejši pri naključnem branju ko sta HDD dosegla le 3.5mb/s, SSD pa neverjetnih 65mb/s.

Še večja razlika pa je bila v času dostopnosti ko sta HDD dosegala med 7.5ms do 8 ms, SSD pa le 0.20 ms.

Kljub temu da imam starejši pc se je investicija vseeno izplačala na račun hitrosti, sploh ker imam na pc adobe master collection, photoshop in programov ni da ni. Zagon omenjenih programov je izredno hiter in prihranek na času tudi.

Tisti ki pc uporabljate le za pošto in net pa investicija SSD morda res ne pride v poštev.

lp
 
Nazadnje urejeno:

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Kako pa pol cimenostavneje prenesete winse iz HDD diska na SSD...da se ohranijo vsi programi?

LP
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Preberi me
smile-1.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Kje bi dobil za preizkus delovanja adapter iz 1,8" na mSata SSD in mSata SSD disk. Velikost ni važna.
Stvar je v tem, da bi moral v novejšem prenosniku probat z menjavo klasičnega 1,8" HDD zaradi nikakve hitrosti in delovanja.

Ima kdo za posodit zgolj za preizkus
sprasujem se.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.454
113
Sam imam cca. 5 let star računalnik:
AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5200+, 2,0 GB RAM, NVIDIA GeForce 8400 GS
Pred kratkim so bili na novo naloženi XP in sedaj računalnik dela nekoliko bolje, vendar pa precej počasi odpira kakšne fotografije na raznih forumih. Torej, če bi dokupil tale SSD, bi računalnik deloval gladko in brez problema. HDD mislim da je cca. 360GB, kar mi zadoošča. Računalnik uporabljam predvsem za internet, torrenti, občasn Skype in gledanje kakšnih filmov. Sin bi rad igral Minecraft, vendar je za kaj takega računalnik postal preveč počasen. Bi bilo z SSD to normalno?

Lp
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Za nalaganje slik iz internega in bolj gladko igranje iger se ti SSD ne bo nič poznal. Disk pri takih zadevah ni ključen faktor. Mogoče se ti bo igra zagnala par sekund prej, to pa je tudi vse.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Zamenjaj XP s sedmico. Na taki strojni ooremi je sedmica mnogo bolj efektivna.
Po aprilu 2014 pa tudi nobenih popravkov za XP ne bo več...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.454
113
Moj računalničar mi je rekel, da na moji stari kišti XP bolje deluje. Kaj pa bi potem pohitrilo moj računalnik? Dodaten 2GB DDR RAM ? Po prebranem SSD disk vsem deluje kot raketa. Zakaj ne bi pri meni?
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
kot je dejal philips, SSD ti tu ne pomaga (hitrost SSDja se opazi pri branju podatkov z diska, pri odpiranju spletnih strani pa sta predvsem pomembna CPU in RAM, no ja, pa tudi internetna hitrost
evil.gif
)

V najboljšem primeru bi bilo potrebno dodati RAM (preveri katero MB imaš, da vidiš kaj ti podpira) pa potem poglej, če bo bolje. Najprej si odpri task manager pa preveri koliko MB ti kakšna zadeva požira in si izračunaj. V brskalnikih se pojavlja problem, da lahko obremenijo sistem na 100% (meni se je na prejšnjih računalnikih dogajalo, da je recimo FF zasedel cca 0,7GB rama(imel sem 1GB), ostali procesi pa seveda ne delajo na 0% in je vse štekalo, dokler nisem zaprl brskalnika in je nato normalno delalo. Ko sem kupil še 1 paličico je bilo bolje
cool-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.454
113
Citat:
Uporabnik chancey pravi:
kot je dejal philips, SSD ti tu ne pomaga (hitrost SSDja se opazi pri branju podatkov z diska, pri odpiranju spletnih strani pa sta predvsem pomembna CPU in RAM, no ja, pa tudi internetna hitrost
evil.gif
)

V najboljšem primeru bi bilo potrebno dodati RAM (preveri katero MB imaš, da vidiš kaj ti podpira) pa potem poglej, če bo bolje. Najprej si odpri task manager pa preveri koliko MB ti kakšna zadeva požira in si izračunaj. V brskalnikih se pojavlja problem, da lahko obremenijo sistem na 100% (meni se je na prejšnjih računalnikih dogajalo, da je recimo FF zasedel cca 0,7GB rama(imel sem 1GB), ostali procesi pa seveda ne delajo na 0% in je vse štekalo, dokler nisem zaprl brskalnika in je nato normalno delalo. Ko sem kupil še 1 paličico je bilo bolje
cool-1.gif

Uffff, sem zrmznil že po prvem stavku. Sem samo povprečen uporabnik računalnika
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Jaz imam pa na podobni škatli (Intel Core2 Duo 8400) in SSDju nameščen WIN 8.1 in dobesedno seka. Začel sem z XPji in 4 GB RAMa in je bil pogreb, nato sem dal sedmico (64 bitno). Delalo neprimerno bolje. Sedaj je gor čista namestitev 8.1, edino RAM sem povečal na maksimalnih 8 GB (virtualka za torente, pa kakšen server...)
Žal tvoj računalničar ni čisto up to date. Četudi boš dal v tole mašino še 2 agB boš uporabil samo 3 GB... Daj sedmico gor, resno, pa še 2 GB RAMa...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.454
113
Računalnik želim posodobiti tako, da bo delal kot nov in brez štekanja. Sicer je star že 5 let, pa vseeno novega ne bi kupoval.
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Moj računalničar mi je rekel, da na moji stari kišti XP bolje deluje. Kaj pa bi potem pohitrilo moj računalnik? Dodaten 2GB DDR RAM ? Po prebranem SSD disk vsem deluje kot raketa. Zakaj ne bi pri meni?

Windows XP podpira do 3GB RAMa (32 bitni sistem(x32)). Ti pa imaš x64 (ti piše tudi v imenu procesorja
cool-1.gif


Vsekakor je dobrodošla menjava sistema, nikakor pa ne za Windows Visto, ker ni tako optimiziran kot Windows 7.

Pa zamenjaj računalničarja
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Popravek. Na 32-bitni procesor se 64-bitni OS ne bo namestil. Nikdar. Obratno pa gre.
Drugače pa avtorju... moj PC je iz časa, ko je bil Intel E4500 in, pa 775 podnožje... Torej zadnji zdihlaji XP in pričetek Viste.
Dandanes je še v uporabi, konfiguracijo sem ti napisal.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.454
113
Jbg, sem pred kratkim plačal 30€; za namestitev XP in sedaj spet 30€; za W7 + 30€ za 2GB DDR RAM
smile-1.gif
 

bi_dzi

Pripravnik
16. avg 2007
160
0
16
investiraj v in samo v SSD če še kaj ostane pa v rame pa obvezno w7 oz 8.1, sam imam ssd 4 leta pa sem sedaj dobil za porihtat novi hp laptop pa je popolni šrot proti mojemu 8 let staremu računalniku.
Pa pozna se pri prav vsem tudi pri internet strani, kdor pravi drugače nima ssd-ja in ni nikoli delal z računalnikom na ssd-ju.
Tako da priporočam čimprejšnjo nabavo, pa obilo užitka ob pohitritvi nadaljnih x let
smile-1.gif
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Pa ne mu dajat lažnega upanja, da bo iz XP na win 7 doživel novo dimenzijo hitrosti. Razlike v hitrosti ne bo opazil, edino če bo win98 temo vklopil.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
No no... OT ima čisto spodobno računalo.
Predlagam mu, da nabavi še vsaj 4 GB RAMa in pa 80-120 GB SSD za sistem. Potem naj odklopi stari disk in namesto njega priklopi SSD. Namesti naj Win 8 (8.1) 64 bit (in to na čisto). Samo DVD v enoto, zagon iz DVD enote in naj sledi čarovniku. Enostavna zadeva. Ko se zadeva namesti do konca, namesti še manjkajoče programe. Nato priklopi star disk kot sekundarni in uredi podatke po želji.
Em se bo naučil, pa še zajeb nima možnosti narediti na starem disku...
smile-1.gif