Samsnug Galaxy Note

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.666
6.614
113
Težave, da ni ravno kalibriran in so odstopanja par mm, saj so pisali o tem že na tem forumu...
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Težave, da ni ravno kalibriran in so odstopanja par mm, saj so pisali o tem že na tem forumu...

Ni ravno par mm. Ko se naučiš uporabljati pisalo, lahko ugotoviš, da je napaka pravzaprav
prilagoditev uporabi z levo ali desno roko, kar pa lahko nastaviš v nastavitvah. Odlkar več
pišem, sploh ne opazim kakšnega odstopanja.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.666
6.614
113
Jaz bi uporabljal za "klikanje" na VNC ali RDP, torej me pisanje ne zanima, kako pa je potem natančen?
 

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
je že kdo probal novo HBO GO Slovenija aplikacijo?? meni na mojem notu recimo zažene filem vendar predvaja samo zvok in podnapise, slike pa ni... bi kdo kaj vedel zakaj je tako?

nekako sem urihtal, zgleda da je zadeva še malo hroščasta
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.353
680
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Test: Samsung Galaxy Note - Digitalna beležka z analognim pridihom

Samsungov Note-a je namenjen tistim, ki pravijo da so tablice prevelike za na teren, moderni pametni telefoni pa premajhni, da bi z njimi na hitro opravili kakšno opravilo za katerega bi običajno potrebovali prenosni računalnik. Sicer pa Samsungov oglaševalski stroj Note-a usmerja bolj k pomoči skleroznim, saj naj bi to bila moderna digitalna beležka v katero ''analogno'' vnašamo tekst. Dodatni bonus je, da lahko deluje kot klasični mobilni telefon. Kako se aparta obnese in mojo definicijo analognega vnašanja teksta si prebereite v nadaljevanju testa... >> http://www.mobile.si/gsm/samsung-galaxy-note.html

IMG_6892.jpg
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.859
631
113
EU
Ta mobilnik se dejasnko prodaja kot vroče žemljice.

Imam pa naslednje vprašanje in sicer v zvezi z GPS. V specifikacijah piše "with A-GPS support and GLONASS"; ali je od programske (npr. aplikacija za navigacijo) ali strojne opreme odvisno, da ta naprava ujame vse (čimveč) satelite (torej da navigacija sprejema podatke ne samo od ameriških, temveč tudi ruskih satelitov)? Ali je to vseeno, pomembno je samo, da naprava to strojno podpira (itak, brez tega seveda ne gre), vsaka aplikacija pa bo znala prejete podatke tudi pravilno uporabiti?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.836
730
113
www.jernej.org
Odvisno od frameworka... če je framework narejen podobno kot pri iOS-u (tako, da aplikacija dejansko dobiva samo koordinate, smer in čas), bo delovalo neodvisno od aplikacije. Če pa aplikacije dostopajo prav do HW vmesnikov, bo pa problem...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.046
4.051
113
Dela. Lovi tudi Glonass-ove satelite. V Sygic Auri dobim, kjer imam izpisane satelite, jih imam vse prostorčke zasedene v par sekundah. GPS dela fenomenalno, za razlike od SGS1, ki ni lovil nič od nič, pa še stalno je zgubljal signal.

Nastavek za na prednjo šipo tudi imam že nekaj časa in je navigacia 1A.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.353
680
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Note res zelo hitro pridobi polozaj... in deluje marsikdaj tudi znotraj, kjer ostale "igrace" z GPS sprejemnikom ne najdejo polozaja ...

Zunaj mi je recimo uspelo najti tudi do 16 satelitov ...

20111228-cdcpp18et2x4tyd91bb48nyt3x.jpg


20111228-r1y9835jsutpxny7ja285jy5xa.jpg


20111228-n6afqigiyh3yarkqfkerhpcstr.jpg
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.859
631
113
EU
Najlepša hvala za odgovore
smile-1.gif
Zares dobra naprava take Note; dejansko huda konkurenca vsem navigacijskim napravam (poleg vsega drugega seveda).
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.353
680
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Stylus tezave vidijo samo nekateri... jaz recimo ne opazim te tezave... Imas mogoce narobe nastavljen stylus (pises z leve, nastavljeno imas pa za desnicarje?) ... Ali pa prevec primerjas s pisanjem z navadnim svincnikom na papir ...
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.859
631
113
EU
Če vas prav razumem, bomo lahko na Note namestili tudi novi Androidov OS 4.0 ICS (kar naj bi Samsung že potrdil)? Ta nima kakšnih posebnih strojnih zahtev, ker sem recimo opazil, da ima googlov telefon PowerVR SGX540 (GPU), medtem ko ima Note Mali-400MP in ker je rečeno, kako bo ta novi OS končno uporabljal GPU tako kot je treba; ampak verjetno bo ICS podpiral več različnih GPU-jev (saj ne da bi vedel, kakšna je sploh razlika med prej omenjenima)?

Dodal: Samsung's Galaxy S II Preliminary Performance: Mali-400MP Benchmarked
Citat:
The Mali-400 MP performs pretty well in GLBenchmark2, however it's still a bit behind NVIDIA's Tegra 2. Note that the Galaxy S II runs at 800 x 480 so its direct competitor in this case would be the Optimus 2X. These results don't tell us a lot about the GPU's performance other than the combination of hardware and drivers isn't quite up to par with what NVIDIA has today - at least under GLBenchmark2. There's so much that can be done with driver optimizations that it's difficult to draw any meaningful conclusions yet.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Ne razumem najbolje tvoje polemike?
Že mesec dni je uradno znano iz vseh možnih strani, da Galaxy s2, tab 10.1 ter Note dobijo ICS. In, če mene vpraša bo na teh apratih ICS odično izpeljan, ker bodo obstoječe tipke funkcionalne in se ne bo "zgubljalo zaslona", kot je to pri Nexsusu Prime
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.859
631
113
EU
... zgolj preventivno sprašujem vas strokovnjake na forumu
smile-1.gif
... človek nikoli ne ve, obljubljajo pa včasih marsikaj. Pa tudi čisto tako bi se lahko zgodilo, da morda kakšna funkcija ne bi delovala zaradi kakšne strojne nekompatibilnosti ipd. (saj pravim nimam pojma in upam, da vam ne kradem časa po nepotrebnem).
 
Nazadnje urejeno:

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
NekdoK, ker vem, da si razmišljal tudi o nakupu N9, ti bo zagotovo zanimiv ta oglas
smile-1.gif


Citat:
14 dni star galaxy note prodam ali menjam samo za nokia n9 telefon je v oličnem stanju popolnoma brez praske z garancijo menjam ga zato ker je rokovanje med vožnjo malce nerodno...