Samsnug Galaxy Note

GasPet

Zelenc'
5. feb 2012
27
0
1
Na sammobile.com je že nov SW za Galaxy Note. ICS 4.0.4, ampak je samo Open Germany. Tega verjetno ne morem spraviti na svoj telefon in, da telefon dela popolnoma nemoteno?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Lahko, pomembno je samo, da je prav za tvoj telefon.sicer pa sem prepričan, da ti telefon niti ne puasti flešat rom-a, ki ni za tvoj telefon.
Edino, kar bo pri tem nemškem romu je, privzet nemški jezik, katerega pa spremeniš na angleškega oz. slo, če je na voljo.

Najbolši uradni romi na samfirmware so OPEN, ker ne vsebujejo operaterjevega bloatwara - specifičnih aplikacij, kot je naprimer integral pri mobitelu itd..
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Na svojega nota lahko nalagaš vse ROM-e ki nosijo v imenu oznako N7000. Imena Open Germany itd. pa ti povejo, da je ROM delan za nemški trg in vsebuje nastavitve za nemške operaterje, kar pa nikakor ne pomeni da tebi ne bo delal brezhibno. Vsi moji android samsungi preživijo 99% časa na vseh ostalih romih le na uradnem Mobitelovem ne
wink-1.gif


Flashaj in to je to, telefon pa te ne opozori, da recimo ROM ni primeren za tvoj aparat, to je tvoja dolžnost. Iz Sammobile potegni Open Germany ROM za model N7000 in ne bo nič hudega. Ne bo pa škodilo če prej prebereš kakšna navodila kako se flasha itd, ni pa nič kompliciranega in je slabih 5 minut posla
wink-1.gif


Drugače pa pojdi v nastavitve, in čisto na dnu tam ko imaš podatke katero verzijo ROM-a imaš trenutno tudi piše oznaka naprave (GT-N7000), nekaj v tem smislu.
 

GasPet

Zelenc'
5. feb 2012
27
0
1
Očitno sem zafrknil, ker mi piše, da vzporedno ne more downloadati 2 datoteki, ponovno pa ne morem potegniti ROMa dol... bi bil kdo tako prijazen pa bi mi potegnil dol in pustil v dropboxu?
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
KSZ

Predvčerajšnjim sem naložil ICS na svojega NOTEa in opažam zmanjšano zmogljivost baterije - danes, po 2 urah in 30 minut mi manjka točno 14% baterije, opravil sem pa en klic (pol minute) in parkrat pogledal na uro. Samodejno osveževanje aplikacij imam izklopljeno.
Včeraj, ko je bil prvi dan uporabe po posodobitvi sem komaj zdržal do večera brez polnjenja baterije - ponavadi sem imel ob taki intenzivnosti uporabe telefona še 25-30% polno baterijo.

Se je še komu zgodilo to?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Ne moreš v download način? Telefoni se običajno zabrikajo, ko nalagaš rom za drug telefon. Mislim, da je tvoj telefon samo v neki zanki in bi se ga moralo dat obudit.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik Megapixel pravi:
ksz

Zna kdo unbrickat Nota? Sem preizkusal JB in zasustral pri prehodu nazaj na ICS.

lp

Brick je taka zelo specifična beseda. Ponavadi se da vse te Samsunge dokaj preprosto vrniti nazaj med žive
smile-1.gif
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Saj ne bi bil prvi Samsung, ki bi ga oživel od mrtvih... ampak tokrat mi pa res nekaj ne gre
confused-1.gif


Sicer se večinoma odziva, ampak do delujočega sistema pa še ne pridem.
 
Nazadnje urejeno:

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Ok, če telefon pride v download mode potem je veliko možnosti da zadevo spraviš pokonci.

Zdaj glede na to da si delal downgrade učasih lahko pride do komplikacij vendar jih jaz nisem imel, ko sem šel iz ICS nazaj na GB.

Jaz bi ti priporočal da potegneš dol najprej en Open Europe 2.3.6 ROM, telefon flashaj preko Odina in OBKLUKAJ Re-Partition, to je ponavadi najbolj pogosta težava, saj ljudje ko prehajajo med novejšimi in starejšimi verzijami OS-a ne uporabijo Re-Partitiona.

Ko bo šla stvar v Odinu čez boš videl če se bo telefon zbootal v sistem, če ne bo šlo kar še enkrat probaj v Odinu dati repartition z enakim ROM-om. Pa včasih so rekli da je za reševanje najboljši kakšen ROM, ki je v večih datotekah se pravi PDA posebaj, MODEM posebaj itd... ampak mislim da bi tudi s tistim, ko je samo ena .tar datoteka, moralo iti.

Na ta način sem jaz enega že odpisanega Galaxy S2 oživel in še danes dela super.

Probaj pa poročaj. Veliko sreče
wink-1.gif