Redar v gostilni, radar pa parkiran zunaj.

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Citat:
Uporabnik ametist pravi:
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Vsakemu svojo položnico, pa bo mir.
zmaga.gif

Zakaj že?
A ker te dva občana znata pravilno parkirat, redar ki pa naj bi imel nekaj pojma o cpp-ju pa ne zna.
A ja on je tam itak samo za to. da polni občinsko malho, njemu dol visi za varnost, oz. si želi čim več prekrškarjev in njihovih €€€ in ne čim manj, še manj jim pa na pamet ne pade, da bi delali preventivno in vzgojno.

lp.

Citat:
ZPrCP - Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP-UPB2)

65. člen

(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:

16. na mestu, na katerem bi parkirano vozilo onemogočilo vključitev v promet že parkiranemu vozilu ali onemogočilo dovoz na dvorišče stavbe, do garaže, skladiščnega prostora ali drugega podobnega objekta ali do zasebnega zemljišča. Dovoz na dvorišče, v objekt ali k objektu, pred katerim je prepovedana ustavitev ali parkiranje, mora biti na vhodu označen s predpisano prometno signalizacijo, če pa so na vozišču pri vhodu označena parkirna mesta, pa tudi s predpisano označbo na vozišču;

(6) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo 1., 4., 7., 9., 16., 17., 18., 19. ali 21. točko četrtega odstavka tega člena


Zato
rolleyes-1.gif

Prvič: uni ni parkiran, ampak je nepravilno parikran. Drugič: pustila sta dovolj placa, da zlahka pride ven.

Tako je, če si nepravilno parkiran pač ne moreš drugim očitati nezmožnosti vključitve v promet in pa ja, dejansko bi šel 2x naprej in 1x nazaj pa je zunaj. Povsem drug problem pa je bila nezmožnost fotografiranja prehitrih vozil.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Pa naj vas rdeči je*ejo u glavo! Dokler bo mišljenje u vaših glavah, da lahko počnete vse kar se vam zahoče, boste pač kasirali položnice in filali proračun. Državnega ali lokalnega, prepuščam na izbiro...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
Od kje ti ta povsem zgrešena ideja, da lahko počnemo, kar želimo? Kdo te je tako grdo dezinformiral?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Drugače se ne bi bali radarja in ostali aktivnosti katere izvajajo rdeči in ta plavi...

Tudi sam naredim kdaj kakšen prekršek vendar je že prekleto veliko časa nazaj kar sem plačal zadnjo globo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
Aja zatooo tako razmišljaš. OK, hvala za razlago.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Dajmo zajebat redarje in policaje, da ne bodo mogli filat proračuna. Dajmo en teden vozit ful po omejitvah pa parkirat čist po pravilih.
Po mojem jih bo ful pizdlo, ker ne bodo mogli limat vrečk na vozila in pošiljat plačilcev po pošti...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.390
9.830
113
kod Džej-Zija
Eni to že počnemo. Odkar sem padel na Zokijevo mino z več ko enoletno zamudo, glede tega ne jebem žive sile. Tempomat pa omejitev v naselju.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.107
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Drugače se ne bi bali radarja in ostali aktivnosti katere izvajajo rdeči in ta plavi...

Tudi sam naredim kdaj kakšen prekršek vendar je že prekleto veliko časa nazaj kar sem plačal zadnjo globo.
Enako velja zame, pa to še ne pomeni, da lahko počnejo kar hočejo. Zakon velja ne le tudi, ampak kar najprej zanje.
 

bugmenot3

Pripravnik
21. mar 2014
862
-3
16
Nazadnje urejeno:

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik bugmenot3 pravi:
Je kdo oddal prijavo za nepravilno parkiranje?

Zakaj že?

Še 1x preberi ZPrCP...
rolleyes-1.gif


Citat:

65. člen

(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:

8. na zaznamovanem mestu na vozišču ali na zaznamovani niši, ki je rezervirana za avtobuse ali avtotaksi vozila. Zaradi vstopa ali izstopa potnika je dovoljena ustavitev na postajališču, ki je zunaj vozišča, če s tem ni oviran javni prevoz potnikov v cestnem prometu. Na postajališčih zunaj vozišča lahko ustavljajo in parkirajo policisti in občinski redarji pri opravljanju svojih nalog , če s tem ni oviran javni prevoz potnikov v cestnem prometu;
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.338
763
113
Kako pa pri civilnih avtih veš, da so policijski ali občinski radarji? Uradni avti so jasno označeni, tu pa...?
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.507
1.155
113
...če s tem ni oviran javni prevoz potnikov v cestnem prometu...

Na Dunajski pri Amzs je ob 16:00 popoldne vedno oviran promet oz izstop potnikov, ko redar parkira avto na koncu avtobusne postaje. Ponavadi prideta 2 avtobusa en za drugim. Prvi lepo zapelje na avtobusno, drugi je pa z zadnjim koncem na sredini desnega pasu in s tem ovira promet....posledično potniki iz zadnjega dela drugega avtobusa pri izstopu ne stopijo direktno na pločnik, čemur je avtobusno postajališče namenjeno...

Sej ne rečem red mora biti, ampak ob 16:00 popoldne v največji gužvi delat še dodatne težave v prometu.....

In še ena nelogična omejitev...mimo Gospodarskega razstavišča proti Bežigradu je do Plave Lagune (križišče z Linhartovo) 50km/h, iz kontra smeri proti centru 60km/h.....tam na tistih 50km/h jih padlo še pa še.....mogoče celo kakšen Alteraš
grims-1.gif


Aja mimo Pravoslavne cerkve tudi redko kdo vozi 30km/h.....radar je pa nekaj krat tedensko tam parkiran
smile-1.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.306
1.066
113
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Citat:
Uporabnik ametist pravi:
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Vsakemu svojo položnico, pa bo mir.
zmaga.gif

Zakaj že?
A ker te dva občana znata pravilno parkirat, redar ki pa naj bi imel nekaj pojma o cpp-ju pa ne zna.
A ja on je tam itak samo za to. da polni občinsko malho, njemu dol visi za varnost, oz. si želi čim več prekrškarjev in njihovih €€€ in ne čim manj, še manj jim pa na pamet ne pade, da bi delali preventivno in vzgojno.

lp.

Citat:
ZPrCP - Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP-UPB2)

65. člen

(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:

16. na mestu, na katerem bi parkirano vozilo onemogočilo vključitev v promet že parkiranemu vozilu ali onemogočilo dovoz na dvorišče stavbe, do garaže, skladiščnega prostora ali drugega podobnega objekta ali do zasebnega zemljišča. Dovoz na dvorišče, v objekt ali k objektu, pred katerim je prepovedana ustavitev ali parkiranje, mora biti na vhodu označen s predpisano prometno signalizacijo, če pa so na vozišču pri vhodu označena parkirna mesta, pa tudi s predpisano označbo na vozišču;

(6) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo 1., 4., 7., 9., 16., 17., 18., 19. ali 21. točko četrtega odstavka tega člena


Zato
rolleyes-1.gif

tako kazen bi plačal v primeru samo če si redar pred tem sam sebi napiše za napačno parkiranje.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Danes na Zaloški pri Petrol skladišcih novi radar v avtu VW UP ( ja, mali jajček), radar na zadnji polici, redar pa v STIK BARU.

V tem primeru bi bilo treba ukrast radar, tako kot so to naredili policajem v Rimu
evil.gif
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.507
1.155
113
Citat:
Uporabnik krko pravi:
In še ena nelogična omejitev...mimo Gospodarskega razstavišča proti Bežigradu je do Plave Lagune (križišče z Linhartovo) 50km/h, iz kontra smeri proti centru 60km/h.....tam na tistih 50km/h jih padlo še pa še.....mogoče celo kakšen Alteraš
grims-1.gif

Od včeraj naprej je od novega križišča z Vilharjevo, mimo Gospodarskega razstavišča v smeri Plave Lagune omejitev 60km/h . Konec inkasanstva na avtobsni pri gospodarcu?
smile-1.gif


Pa naj mi nekdo razloži zakaj je prej bila omejitev 50km/h, ker se mimo GR ni čisto nič spremenilo.....
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.110
752
113
ugibam da zato, ker je bilo prej križišče, kjer so se vozila iz stranske ceste vključevala na dunajsko preko pospeševalnega pasu, zdaj pa je tam semaforizirano križišče in tega ne morejo več.
omejitve na nekem odseku so definirane na podlagi presoje projektanta tistega odseka. sistem pač temelji na predpostavki, da se o tem odloča kvaliciran strokovnjak., še vedno pa gre za do neke mere subjektivno oceno. zato se omejitve na odsekih s časom lahko spreminjajo pri enakih robnih pogojih, ker ima novi projektant drugačno mennje od prejšnjega. kar pa ne izključuje možnosti, da je eno od teh nelogično.
tak primer je v pri meni v sosednji ulici, kjer sta kolesarska in pločnik speljana z zelenico očeno od ceste, postavljena je pa cona 30, medtem kov pravokotni ulici, ki je prednostna in niti nima kolesarske na obeh straneh, je normalna omejitev 50. ko sem na MOL poslal vprašanje,kakšni so argumenti za cono 30, sem dobil odgovor, da je tako predvidel projektant prometne ureditve
bonk.gif
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.507
1.155
113
Še vedno sem mnenja, da bi pred izgradnjo novega križišča, lahko od tukaj naprej bila omejitev 60.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.110
752
113
jaz pa sem mnenja, da lani ni bilo 32cm snega v LJ, ampak ga je bilo 33cm.
nima veze, kej je bilo prej, pomembno je le, kaj je trenutno in kaj bo mogoče v prihodnosti...
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Zadnjic sem za hec zaparkiral takole belega up-a na avtobusni postaji na regentovi ulici v lj-dravlje, ces, da moram kao telefonirati, pa se je pajac takoj prikazal in mi ukazal naj se odstranim. Ce se da komu pobrskati po zakonih, naj napise kako se temu izogniti in zaparkirati inkasante.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
Zadnjic sem za hec zaparkiral takole belega up-a na avtobusni postaji na regentovi ulici v lj-dravlje, ces, da moram kao telefonirati, pa se je pajac takoj prikazal in mi ukazal naj se odstranim. Ce se da komu pobrskati po zakonih, naj napise kako se temu izogniti in zaparkirati inkasante.
misliš takole? klik
Fašeš kazen, čeprav si pravilno parkiral.