Redar v gostilni, radar pa parkiran zunaj.

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.821
-303
113
Citat:
Uporabnik Robi666 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Ker mi ta situacija ni dala miru, sem danes vprešal 'moža v modrem' za mnenje.
Zaključek je jasen: zakonsko gledano, je odsek od začetka križišča do table omejen na 50 !
In odvisno od nastavitve radarja v vozilu komunalca, lahko tudi kaznuje vse, ki vozijo enakomerno po celi Zaloški.

Takle mamo.

Ne drži. Omejitev je 60. Če je tabla ponovljena za križiščem (in ob tem ni nujno, da je tik za njim), velja omejitev od križišča naprej. Pri postavitvi table je treba nemreč upoštevati razmere na tem delu ceste ...

SJTV ima prav, ker sem pred kratkim skasiral 250€ in 3 pike na istem križiču in mi piše, da je omejitev 60, jaz pa s vozil...
redface-1.gif
Važno je, kje te je radar ujel, ne pa kje je radar stal.
Tebe je radar ujel še pred križiščem, in tam smo si enotni da je omejitev 60, zato si plačal na omejitev 60.

če bi te pa radar ujel za križiščem, in še pred ponovno tablo 60, bi bila pa kazen najbrž višja. V tem primeru bi računali na podlago 50. .
In nima veliko veze, koliko ima policaj/redar nastavljen radar. Če je omejitev 50, radar nastavljen na 60, peljal si 79, boš plačal za 29-km prekoračitev.
Kazni se v takšnih primerih izognijo samo tisti med 50 in 60, tistim čez 60 pa računajo prekoračitev na podlago 50, kolikor je pač tam omejitev.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
tukaj pri cerkvi v Dravljah ga tudi dostikrat postavi ,redar pa v senci pod lipami!

Link
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.418
126
63
KSZ

Očitno je nekdo dobil dobro kuverto s temi Vw UP-i






Sta pa fanta čist po kavbojsko....odnos do oškodovange nikakšen, lepo na toplem greta riti 2 komada, to je pa to .
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.372
302
83
Citat:
Uporabnik Sergio81 pravi:
Sicer nič takega, ker je tam pogosto redarstvo, sem se pa že kar nekaj časa nazaj ustavil tam, ga prav veselo zaparkiral z dostavnim vozilom, opravil nekaj telefonskih pogovorov in uredil nekaj papirjev, da ni blo treba v pisarni na kar po cca 20 minutkah neka uradna oseba potrka na okno in začne nekaj bluzit o mojem nepravilnem parkiranju, ampak glede na to, da ni table o prepovedi in nisem bil edini, ki je tam parkiral sva bila kar hitro zmenjena
wink-1.gif

ej, imava isto obnašanje ob redarskih radarjih :D
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
Citat:
Uporabnik Sergio81 pravi:
Sicer nič takega, ker je tam pogosto redarstvo, sem se pa že kar nekaj časa nazaj ustavil tam, ga prav veselo zaparkiral z dostavnim vozilom, opravil nekaj telefonskih pogovorov in uredil nekaj papirjev, da ni blo treba v pisarni na kar po cca 20 minutkah neka uradna oseba potrka na okno in začne nekaj bluzit o mojem nepravilnem parkiranju, ampak glede na to, da ni table o prepovedi in nisem bil edini, ki je tam parkiral sva bila kar hitro zmenjena
wink-1.gif

ej, imava isto obnašanje ob redarskih radarjih :D
To sta bla vidva?
http://www.zurnal24.si/zaparkirala-sta-radar-clanek-133431
2132845-slika-_original-1314428669-620852.jpg
 

Priponke

  • 2132845-slika-_original-1314428669-620852.jpg
    2132845-slika-_original-1314428669-620852.jpg
    106,3 KB · Ogledi: 185
Nazadnje urejeno:

ametist

Fizikalc
5. nov 2012
180
47
28
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Vsakemu svojo položnico, pa bo mir.
zmaga.gif

Zakaj že?
A ker te dva občana znata pravilno parkirat, redar ki pa naj bi imel nekaj pojma o cpp-ju pa ne zna.
A ja on je tam itak samo za to. da polni občinsko malho, njemu dol visi za varnost, oz. si želi čim več prekrškarjev in njihovih €€€ in ne čim manj, še manj jim pa na pamet ne pade, da bi delali preventivno in vzgojno.

lp.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.410
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik ametist pravi:
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Vsakemu svojo položnico, pa bo mir.
zmaga.gif

Zakaj že?
A ker te dva občana znata pravilno parkirat, redar ki pa naj bi imel nekaj pojma o cpp-ju pa ne zna.
A ja on je tam itak samo za to. da polni občinsko malho, njemu dol visi za varnost, oz. si želi čim več prekrškarjev in njihovih €€€ in ne čim manj, še manj jim pa na pamet ne pade, da bi delali preventivno in vzgojno.

lp.

Citat:
ZPrCP - Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP-UPB2)

65. člen

(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:

16. na mestu, na katerem bi parkirano vozilo onemogočilo vključitev v promet že parkiranemu vozilu ali onemogočilo dovoz na dvorišče stavbe, do garaže, skladiščnega prostora ali drugega podobnega objekta ali do zasebnega zemljišča. Dovoz na dvorišče, v objekt ali k objektu, pred katerim je prepovedana ustavitev ali parkiranje, mora biti na vhodu označen s predpisano prometno signalizacijo, če pa so na vozišču pri vhodu označena parkirna mesta, pa tudi s predpisano označbo na vozišču;

(6) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo 1., 4., 7., 9., 16., 17., 18., 19. ali 21. točko četrtega odstavka tega člena


Zato
rolleyes-1.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.216
5.599
113
Če nekdo pravilno parkira in pri tem zaparkira mentalnega invalida, ki je parkiral nepravilno, si prvi zasluži 65 člen /16 točko ?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.107
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Citat:
Uporabnik ametist pravi:
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Vsakemu svojo položnico, pa bo mir.
zmaga.gif

Zakaj že?
A ker te dva občana znata pravilno parkirat, redar ki pa naj bi imel nekaj pojma o cpp-ju pa ne zna.
A ja on je tam itak samo za to. da polni občinsko malho, njemu dol visi za varnost, oz. si želi čim več prekrškarjev in njihovih €€€ in ne čim manj, še manj jim pa na pamet ne pade, da bi delali preventivno in vzgojno.

lp.

Citat:
ZPrCP - Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP-UPB2)

65. člen

(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:

16. na mestu, na katerem bi parkirano vozilo onemogočilo vključitev v promet že parkiranemu vozilu ali onemogočilo dovoz na dvorišče stavbe, do garaže, skladiščnega prostora ali drugega podobnega objekta ali do zasebnega zemljišča. Dovoz na dvorišče, v objekt ali k objektu, pred katerim je prepovedana ustavitev ali parkiranje, mora biti na vhodu označen s predpisano prometno signalizacijo, če pa so na vozišču pri vhodu označena parkirna mesta, pa tudi s predpisano označbo na vozišču;

(6) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo 1., 4., 7., 9., 16., 17., 18., 19. ali 21. točko četrtega odstavka tega člena


Zato
rolleyes-1.gif

Prvič: uni ni parkiran, ampak je nepravilno parikran. Drugič: pustila sta dovolj placa, da zlahka pride ven.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
A MC je tudi pod vplivom arestantov?

Tega nebi vedel, si pa izjavil, da nam državo vodijo arestanti in trenutno jo vodi MC. Povzetek - MC je arestant.