Redar v gostilni, radar pa parkiran zunaj.

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Citat:
Uporabnik krko pravi:
Vrhnika z okolico:
Rdeč Clio

Tega bi res že lahko zamenjali. Prav bode v oči.
smile-1.gif
Pokriva pa občine Vrhnika, Brezovica, Dobrova - Polhov Gradec, Borovnica, Log - Dragomer in Horjul.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Se popolnoma strinjam. Kot pravijo, problem nastane ko dejansko ne vidiš znaka za začetek cona 30, ampak samo za konec. In voziš po predpisih, v dobri veri (ali celo nižje od omejitve, ampak je vseeno veeeliko preveč).
V prestolnici je kar nekaj takih con, kjer dejansko vidiš samo tablo za konec...
cry12bpy.gif
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Citat:
Uporabnik krko pravi:
Moja opažanja v zadnjem letu

Ljubljana:
Roomster rdeč in siv
VW UP ( hvala lost1
smile-1.gif
)

Vrhnika z okolico:
Rdeč Clio

Postojna z okolico:
Siv Clio

Kranj:
Bel Renault Scenic
Bel hyundai i30?

Policija: beli kangooji (+ v Lj zelen) in clioti - tastari, beli VW Caddyi - novejši, beli focusi karavani - stari,


Nekatera občinska redarstva postavljajo radarje na nogicah, prav tako policija. Policija ga najraje postavi tako, da je pred radarjem civilni avto in potem ko greš mimo lepo slikca v ritko : )
V glavnem dober radar detektor je zakon
tongue-1.gif

A na Dolenjskem pa ni(mamo) nič?

Zadnjič me je v Veliki Račni ustavil policist in pravi: Sicer nimamo laserskega merilnika, ampak po občutku ste peljali prehitro.
hysterical-1.gif

Čist sem bil paf.
evil.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
hehe...

pol mu rečeš, da ima napačne občutke, da po svojem občutku si peljal ravno 50km/h.
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Ko sem neki podobnega reku avstrijskemu policaju je pokazal pildek na katerem je baje pisalo, (mi je on prevajal iz nem v ang) da je usposobljen za približno ocenjevanje hitrosti - in ker sem na 50 omejitve prišel cca 100 mi je zaračunal 20 €.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.149
113
Zaloška...omejitev 50 med križiščem in tablo za 60....vse za varnost...

 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.926
5.463
113
bled ma Octavio karavan...mislm da je bela!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.926
5.463
113
Citat:
Uporabnik Alex pravi:

A na Dolenjskem pa ni(mamo) nič?

V Mirni mate bel Kangoo....
2063320-radar.jpg
 

Priponke

  • 2063320-radar.jpg
    2063320-radar.jpg
    43,8 KB · Ogledi: 232

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik krko pravi:
Zaloška...omejitev 50 med križiščem in tablo za 60....vse za varnost...
Da bi bila omejitev le v križišču in podaljšku, kjer je avtobusna postaja mi ni popolnoma jasno.
Predvsem zaradi tega, ker si ne predstavljam, da bi kolona , ki večinoma vozi okrog 60, tik pred križiščem zmanjšala hitrost, takoj nato pa zopet pospešila brez nevarnosti... Do sedaj nikoli nisem videl takšnega načina vožnje kolone.
Da ne omenjam dveh križišč na istem odseku Zaloške, kjer je tabla takoj za križiščem. In še množico drugih križišč na vpadnicah.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.747
6.352
113
Citat:
Uporabnik Alex pravi:
Citat:
Uporabnik krko pravi:
Moja opažanja v zadnjem letu

Ljubljana:
Roomster rdeč in siv
VW UP ( hvala lost1
smile-1.gif
)

Vrhnika z okolico:
Rdeč Clio

Postojna z okolico:
Siv Clio

Kranj:
Bel Renault Scenic
Bel hyundai i30?

Policija: beli kangooji (+ v Lj zelen) in clioti - tastari, beli VW Caddyi - novejši, beli focusi karavani - stari,


Nekatera občinska redarstva postavljajo radarje na nogicah, prav tako policija. Policija ga najraje postavi tako, da je pred radarjem civilni avto in potem ko greš mimo lepo slikca v ritko : )
V glavnem dober radar detektor je zakon
tongue-1.gif

A na Dolenjskem pa ni(mamo) nič?

Zadnjič me je v Veliki Račni ustavil policist in pravi: Sicer nimamo laserskega merilnika, ampak po občutku ste peljali prehitro.
hysterical-1.gif

Čist sem bil paf.
evil.gif
Morda bos bolj paf ko te bo na isti lokaciji upalil kak obcinski radar. Jih pa najemajo in te lahko slika vse od trinoznika, octavie, roomsterja... dalje.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.348
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik krko pravi:
Zaloška...omejitev 50 med križiščem in tablo za 60....vse za varnost...


Ampak dvomim, da ima nastavljeno na 50 km/h... Pomoje ima nastavljeno na dobrih 60 km/h... Dosedaj se nihce ni omenil, da bi dobil tukaj nalog, ce je vozil vec kot 50 km/h in manj kot 60 km/h...
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Se popolnoma strinjam. Kot pravijo, problem nastane ko dejansko ne vidiš znaka za začetek cona 30, ampak samo za konec. In voziš po predpisih, v dobri veri (ali celo nižje od omejitve, ampak je vseeno veeeliko preveč).
V prestolnici je kar nekaj takih con, kjer dejansko vidiš samo tablo za konec...
cry12bpy.gif

Pa ne samo v prestolnici, to je postalo že kar simptomatično in je povsem jasno, da je marsikatera cona samo zaradi inkasantstva
če bi bili fer in bi bil namen resnično zmanjšanje hitrosti, bi na vsakih 50 metrov v coni narisali še talno oznako.
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Predvsem, je pa tabla za cona 30 absolutno premala in običajno postavljena na nekaterih mestih tako za križiščem, da jo moraš spregledati.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ker sem že imel izkušnjo s cono 30 redno pazim na oznake za začetek take cone... In velikokrat je znak očitno tako skrit/slabo viden da ga spregledam. Važno da je za konec take cone viden, da se lahko še sekiraš da te ni na 40 slikal...