Privatniki a vam gre dobro al slabo

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
To je to bravo,lepo napisano...tukaj na alterju itak so vsi pametni u tri pm....vsi vse vejo in pametujejo...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.980
5.406
113
Citat:
Uporabnik Thrivial

90% dela s tujino,
grims-1.gif




To je to....ebesh nase pajdaške kapitaliste...

Čez čas pa še GMBH nakonc....da Mam'ca nau mogla več špegat pa je
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Citat:
Uporabnik KrNeki99 pravi:
Minimalna plača je 790,37 evra bruto. Kar se pa tice dajatev naj se pa delavci in sindikati zmenijo z oblastjo.

Ja na plačilni z vsemi dodatki vred. Moja je imela na pogodbi 575€ BRUTO, potem pa dodatki na popoldansko delo, dodatek na vikend, dodatek do minimalne,.. pa je 790€bruto
crazy1.gif
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.282
1.922
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Mislim da danes določenim podjetnikom gre predobro. Zakaj? Avto na firmo kot strošek, bencin kot strošek, ves material iz Bauhausov, Merkurjev itd (pa naj bodo to pelargonije, WC papir, ali pa nova sedežna za dnevno sobo), kot strošek, apartmaji na Hrvaškem kupjeni pod firmo, spet strošek, prikolice v kampih skupaj z paušalom na firmo, kot strošek. Hkrati pa se nakaže minimum za plačo, vrtec zastonj, čeprav se z X6 pred njega pripelje. Pa valda da bo delavcu dal samo 500 eur, če pa ima firma toooooolikooooo stroškov... Da ne omenim, da se za (skoraj)vse zgoraj našteto plača DDV po nižji stopnji. Jaz pa kot zaposleni plačam vse, od astronomskega vrtca, vse po DDV 22% in mi nikjer ne gre pod strošek. Oni pa se navzven pokažejo kot največji reveži, v resnici pa živijo življenje kot si ne moreš mislit.

Kje si ti najdu DDV po nižji stopnji?

O ostalem nebi, ker tudi pod razno ni tako kot si ti predstavljaš
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.348
2.431
113
še v SLO - ampak komaj
Ja, a ni nižja stopnja 9,5%?!?
evil.gif


@ermej - jap - in tole je največja svinjarija, ki so jo nagruntali. Če že minimalna plača, potem mora le-ta biti določena kot minimalna osnova za 40 urni delavnik (popravek - 37,5 urni), dodatki (nadurno, popoldansko, izmensko, nedeljsko in kar jih še je) pa ne sme vplivati na višino "minimalne", ampak mora biti res kot dodatek.
In če bi država vsaj malo pomislila, bi te dodatke (mogoče izjema nadure) precej manj obdavčila (ja, ja - daje možnost kreativnim načinom izplačevanja plače - samo to je spet težava države, ker to ne zna kontrolirati - mimogrede - država smo mi vsi).
Pa še onim 90-tim kekcom ni jasno, kaj bo/bi pomenil dvig minimalne na celotni plačilni sistem v kakem podjetju. Danes imaš vodjo skupine, ki za "vodenje" dobi recimo 100,- EUR/mesec več - zdaj dvigni minimalno za 50,- EUR - a misliš, da se bo vodja za "pišljivih" 50,- EUR pustil hebati od zgoraj in od spodaj? In smo tam - "ne morš me tako malo plačati kot jaz lahko malo naredim".
crazy1.gif
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Koliko tipicne slovenske fousije....ce res mislite,da je tako lahko vzamite 10 min cajta (glede da ste zaposleni oz delavci ga sigurno je) in odpret sp
Pol kupite x6 na firmo,tankajte 100€ na firmo,kupite gume za 1500€ na firmo itd....pa vrtec seveda 0€
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.980
5.406
113
Na s.p. lahko........če majo nepremičnino da jo zastavjo
smile-1.gif
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik mdragan pravi:
Koliko tipicne slovenske fousije....ce res mislite,da je tako lahko vzamite 10 min cajta (glede da ste zaposleni oz delavci ga sigurno je) in odpret sp
Pol kupite x6 na firmo,tankajte 100€ na firmo,kupite gume za 1500€ na firmo itd....pa vrtec seveda 0€

nahrung002.gif


Pa, da vidimo razmah podjetništva. Pa glede na moraliziranje bodo tudi vsem zaposlenim plačevali 1.500 neto + regres + božičnica + delitev dobička.
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Pa se to ne nikoli pozabit da denar za leasing,gume,benzin itd....treba zasluzit,ne pa cakat 15 v mesecu da kapne....in molit Boga da prazniki padejo na vikend...ne upat da 1 maj je v cetrtek da je podaljsan vikend
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
V 10 letih podjetnistva sem menjal 5 avtov...zaradi unicenja ne luksuza....niti en ni bil na firmo (glede na to da ste pametni u tri pm bi lahko vedeli da se bolj splaca potne stroske oz kilometrino dajat v ulajsavo kot avto)...vsakic io sem sel na leasing (zapadlost racunov tocna na minuto...ja tudi dober racunovodja stane) so me obravnavali kot socialni problem...na trenutke sem rajsi videl da imam 500 place ker te lepse obravnavajo
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.655
2.482
113
Citat:
Uporabnik Ganesh pravi:
Citat:
Uporabnik mdragan pravi:
Koliko tipicne slovenske fousije....ce res mislite,da je tako lahko vzamite 10 min cajta (glede da ste zaposleni oz delavci ga sigurno je) in odpret sp
Pol kupite x6 na firmo,tankajte 100€ na firmo,kupite gume za 1500€ na firmo itd....pa vrtec seveda 0€

nahrung002.gif


Pa, da vidimo razmah podjetništva. Pa glede na moraliziranje bodo tudi vsem zaposlenim plačevali 1.500 neto + regres + božičnica + delitev dobička.

Jst nimam nič proti, če si človek privošči nevem kakšen avto, magar naj si ferrarija.

Samo novodobni podjetniki, bi radi v par letih bili miljonarji. V nemčiji kakšen mittelstand (200 zaposelnih) gradi par generacij, tule je pa v 10 letih narejeno. Se ve kdo je pri tej stvari prikrajšan, zaradi očitne togosti na trgu dela. V enem zdravem okolju se moraš boriti za dobre delavce.
Ena firma v moji soseski, so v aziji odprli firmo. In potem je bil šok, vsake 2 tedna (ko je bila plača) so se z najboljšimi delavci, pogajali za naslednja dva tedna. Potem naslednji dan, ga kar ni bilo če mu je sosednja firma več obljubila. Pa nič javil, samo ni ga bilo.

Pač tukaj na balkanu, bi morala bolj država vse to malo bolj regulirat. Od kolektivnih plač za določene profile itd itd. Pa ne, da ima diplomiran strojnik 800 bruto napisano po kolektivni pogodbi. (Jah kaj bi pa še ti rad, se ti damo še 10% več od kolektivne pogodbe
hysterical-1.gif
).

In potem voluharji za extra profit še take subvencije pobirajo....

Citat:
USTREZNI STA SAMO 2 SKUPINI KANDIDATOV:

1. SKUPINA SO OSEBE Z VSAJ ZGORAJ NAVEDENO IZOBRAZBO IN SO HKRATI PRIJAVLJENI NA ZAVODU OD VSAJ 27.6.2012 DALJE IN SO ŠE VEDNO BREZPOSELNI. OPOMBA: LAHKO STE BREZPOSELNI TUDI DLJE ČASA, VENDAR NAJMANJ OD NAVEDENEGA DATUMA DALJE.

2. SKUPINA SO DIPLOMANTI, KI SO NAVEDENO IZOBRAZBO PRIDOBILI (DIPLOMIRALI) V ČASU OD 5.9.2012 DO 4.3.2013

(PONAVLJAMO IZBOR)
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Za ekstra profit ali pa morda za preživetje.
Vsaka regulacija pomeni manjšanje ekonomske svobode. Edina stvar, ki pri nas lahko izboljša stanje tako trgu kot na trgu dela pa je povečanje ekonomske svobode in povečanje osebne odgovornosti vsakega posameznika.

Ne pa, da je posameznik zadovoljen s tem, da je popolnoma nekvalificiran, pričakuje pa povprečno plačo. Je nekako logično, da to ne gre skupaj, kajne? Nekvalificirna delovna sila ima plače pod povprečjem, nadkvalificirana (razvojniki ipd.) nad povprečjem, ostali pa nekje vmes. Pa razlike med njimi se morajo seveda pri nas povečati. Ne pa, da ima razvojnik 30% več kot snažilka (pa ni s tem poklicem nič narobe, le opravlja ga lahko 90% delovno sposobnih).
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Pri nas manjkajo določene minimalne plače po kolektivnih pogodbah. Npr. v AT imaš za delovno mesto junior programer minimalno 2.116€ bruto. Pri nas pa eni delajo za 800€ neto pa še to jim zmutijo z minimalcem, višjo malco in potnimi pa še kaj na roko.
bonk.gif
Kaos je ta naša državica. Ne znamo se it.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.348
2.431
113
še v SLO - ampak komaj
A je letelo direkt name?

Ker če je, je očitno nesporazum. Jaz nikakor nisem nobenemu privatniku faušen - še manj pa lastniku firme (naj si s.p.ali d.o.o.), ki dela in zaposluje. Edini dodatek - naj bo pošten in naj svoj zaslužek ne ustvarja z popolnim izkoriščanjem delavcev, partnerjev itd..

Še več - take več kot spoštujem, saj eden takih tudi meni daje kruh.

Point je bil, da samo okolje ni ravno najbolj naklonjeno delodajalcem (in tudi delavcem) in namesto, da bi ščitilo tako ene kot druge, je trenutna "minimalna plača" v škodo tako delodajalcem kot tudi delavcem.
Pa tudi naša zaščita dolžnika pred upnikom je uiberbiserna. Pa spet velja za delodajalce, kot tudi za delavce - dolžnika (firma - firmi ali firma - delavcu) je treba hitro in uspešno "za jajca" in urediti plačilo dolga upniku. Ne pa, da se zadeve vlečejo leta in leta.
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Zakaj se pol zaposleni bunejo,ko predlagas zaposlitev preko sp-ja???
Ce so tako sposobni za koliko se nekateri imajo...
Men kot delodajalcu je to super...ni bolniske,ni dopusta,ni regresa,ni malice,ni prevoza....npr 2000€ bruto?
 
Nazadnje urejeno:

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Citat:
Uporabnik mdragan pravi:
Men kot delodajalcu je to super...ni bolniske,ni dopusta,ni regresa,ni malice,ni prevoza....npr 2000€ bruto?

Malica, prevoz in regres sta zajeta v bruto. Plačan dopust je pa stvar dogovora.
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Poanta je v tem da ti dam 2000€ ti pa se znajdi kakor boljse ves in znas....prispevki,racunovodja,stroski,davek na dobicek itd....ja dopust 7 dni na leto...bi pristali?
Jaz ne