Privatniki a vam gre dobro al slabo

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.430
9.171
113
To zdaj tako pišete, kot da vam delavci nič ne delajo in jih imate namesto socialne. Ajajaj..Delavca plačaš 1000 € ja, ampak ti prinese noter 3000 €

Nam najcenješi delavec prinese 2580 € bruto noter, če njegovo delo tržimo po najnižji tarifi 15€ na uro.
Zdaj pa napraskaj skup.
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
....ne gre, previsoka minimalna plača in veliko preveč nelojalne konkurence v obliki dopolnilne dejavnosti na kmetiji.

previsoka minimalna placa? wtf 580 €...te pa ti prezivi s tem za 1 mesec dela

Glej, nekvalificirani delavec stane čez 1000€/mesec. Konkurenčnega kmeta delavec stane 500€ mesec. Rušt pa deske, pa moramo za isto ceno prodajat. Ko je "delavec iztrošen" mu jaz moram nuditi drugo delo v firmi, kmet pa mu reče ne rabim te več.

Težava je , da država pobere več kot pol od bruto.

pogovarjava se o minimalni plači ki je 580€ in ti praviš da je to preveč..jaz pa sem ti povedal da je to mizerija in da probaj ti s tem prezivet... drugo pa so dajatve ki so obeseni na to...ampak to ne pomeni da je minimalna placa previsoka, ampak da so dajatve previsoke...z minimalno placo se da komaj z nekaj telovadbe prezivet...

Minimalna plača je 790,37 evra bruto. Kar se pa tice dajatev naj se pa delavci in sindikati zmenijo z oblastjo.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Glede na kupno moč predvidevam, da niso dobri časi za dobr posu.

90% dela s tujino, zadnjih par let 20% letna rast prometa, letos v prvem četrtletju 30+.

Ni da bi se pritoževal, so dobri časi... za sposobne ljudi.
grims-1.gif
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Glede na kupno moč predvidevam, da niso dobri časi za dobr posu.

90% dela s tujino, zadnjih par let 20% letna rast prometa, letos v prvem četrtletju 30+.

Ni da bi se pritoževal, so dobri časi... za sposobne ljudi.
grims-1.gif

Še konkretne številke napiši, ker odstotki so bolj tako...lahko nekdo reče, 50 jurjov prometa, naslednje leto 60 jurjov...
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
Ti bom še drugo stran povedal ti fata...

Delavcu je jebeštrga mar al je posu al ga ni.... kljukca
če ni posla isto hoče plačo kjukca
če ni plačan fatkura more biti ddv plačan pri izdani fakturi 22% kljukca
banka zaračuna za nabavo materjala mastno provizijo in odobritev kjukca (kako delavca ne briga)
neplačniki delavca ne briga kljukca

potem so še posredni stroški dela bolniške, dopusti, regresi
a ti maš boli [cenzura] delavca njemu pripada...

Vse to pa ne vidiš... in ker je privatništvo tko enostavno mr MrDaco... ŠTA SE ČEKA....

Roberto ti pa si sanjal o firmi ŠTA SE ČEKA... ko si se odločal je blo sto čejev, kje bom dobu HW, kje bom dobu za zagon, kaj bo če bodo neplačniki, kaj bo če ne bo za odvest DDV in akontacije, plačilo obveznosti itd....

Stroške dela je veliko, fizikalc pride jurja bruto bruto.. Pa to ni ves strošek dela tam so še stroški delovnega mesta, bolniške dopusti, prazniki...

Problem je ta, da si vi sploh predstavljate ne. Začnite na svoje pa vam bo kapnilo da boš pr enem sistemcu rabu za recimo 1.500 neto 45-50 jurjev stroškov dela...

No junaki zdej pa naprej z fata temo....
Še enkrat odpreš sp ali doo v čem je problem....

V bulšitu ki ga mečete na tablo...
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
kako pa kaj gliser, ki ga imaš baje na hrvaškem pod ameriško zastavo
tongue-1.gif

nekak ne bi plačal državi, kar ji gre..
cool-1.gif


drgač pa gre..ljudje zmeraj bolj potrebujejo pomoč.
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
Čist ok.... sam strošek... Nisem reku, da mi gre slab. Vendar gre lahko očitno tudi tebi, ker se privatništvo splača
hysterical-1.gif

Komunjazerjem nebi plačal nič..... ker mi ne nudijo nič.....

Seveda naredim vse legalno, da se izognem čim več davka, to naredi vsak podjetnik če sploh hoče preživet. Najprej je pri odprtju lekcija iz tega....

Še zmeraj pa plačam vse prispevke in DDV on time, dobavitelju pa največ z kakim mesecem zamude, seveda zaradi neplačil...

Komunajzerske firme pa ne odvajajo ne minimalih prispevkov, ne DDV-ja, neplačujejo ne dobaviteljev in še dobijo nepovratne subvencije...

Beli škrat temu pravi DRŽAVNA SREBRNINA......
crazy1.gif

Na koncu pa še taka firma sede z miljonksimi pufi do bank...

KER SE PRIVATNIŠTVO SPLAČA....
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.420
113
v lokalni ostariji
sej to je 20% rast:)

drugače pa niso samo komunajzerske firme ki ne plačujejo... jaz imam na žalsot izkušnje s čisto cerkvenimi firmami, ki niso plačevale... ter direktoji ki so bili čisti belæki pa niso plačeval (So pa bili oziroma so vsako nedeljo pri maši v prvi vrsti...)
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.950
5.026
113
Citat:
Uporabnik gloglo pravi:
Ti bom še drugo stran povedal ti fata...

Delavcu je jebeštrga mar al je posu al ga ni.... kljukca
če ni posla isto hoče plačo kjukca
če ni plačan fatkura more biti ddv plačan pri izdani fakturi 22% kljukca
banka zaračuna za nabavo materjala mastno provizijo in odobritev kjukca (kako delavca ne briga)
neplačniki delavca ne briga kljukca

potem so še posredni stroški dela bolniške, dopusti, regresi
a ti maš boli [cenzura] delavca njemu pripada...

Vse to pa ne vidiš... in ker je privatništvo tko enostavno mr MrDaco... ŠTA SE ČEKA....

Roberto ti pa si sanjal o firmi ŠTA SE ČEKA... ko si se odločal je blo sto čejev, kje bom dobu HW, kje bom dobu za zagon, kaj bo če bodo neplačniki, kaj bo če ne bo za odvest DDV in akontacije, plačilo obveznosti itd....

Stroške dela je veliko, fizikalc pride jurja bruto bruto.. Pa to ni ves strošek dela tam so še stroški delovnega mesta, bolniške dopusti, prazniki...

Problem je ta, da si vi sploh predstavljate ne. Začnite na svoje pa vam bo kapnilo da boš pr enem sistemcu rabu za recimo 1.500 neto 45-50 jurjev stroškov dela...

No junaki zdej pa naprej z fata temo....
Še enkrat odpreš sp ali doo v čem je problem....

V bulšitu ki ga mečete na tablo...

Glej vemo, kako posel poteka. Vemo za probleme neplačnikov itd... Verjetno tudi delavca zanima problem neplačnikov, ker bo slej ko prej izgubil službo, tako kot ti posel.

Poznam veliko privatnikov. Enim gre tako da že razmišljajo o samomoru. Drugim ki pa laufa, pa imajo vse te ugodnosti, ki sem ti jih napisal. Vse, ama vse je kupljeno na firmo, se imajo za Ðajiæe in gledajo na mene kot na reveža. Čeprav bi ga rad vprašal, če bi sam bil tak Ðajiæ, če bi si normalno izplačal plačo 2,5k netto (izračunaj si bruto) in probal od tega kupit BMW-ja in apartma na morju. Valda pa lahko stiskajo zaposlene, pri plačah, če gre saldo na firmi potem proti ničli.
Seveda pa ostajajo tudi taki, ki brez vseh teh bonusov komaj životarijo, skupaj s svojimi zaposlenimi. Ampak ob te se ne obregam.

P.S.
Če je sistemc tako drag, zakaj potem ne pustiš s.p. in greš za sistemca? Ajde če si že proti meni tak, bom pa jaz nazaj.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Citat:
Uporabnik gloglo pravi:
Ti bom še drugo stran povedal ti fata...

Delavcu je jebeštrga mar al je posu al ga ni.... kljukca
če ni posla isto hoče plačo kjukca
če ni plačan fatkura more biti ddv plačan pri izdani fakturi 22% kljukca
banka zaračuna za nabavo materjala mastno provizijo in odobritev kjukca (kako delavca ne briga)
neplačniki delavca ne briga kljukca

potem so še posredni stroški dela bolniške, dopusti, regresi
a ti maš boli [cenzura] delavca njemu pripada...

Vse to pa ne vidiš... in ker je privatništvo tko enostavno mr MrDaco... ŠTA SE ČEKA....
Ali imaš ti delavca ali družabnika?
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ja pa jade... Ti lahko s prve dokažem da ni res... tudi pod 500 so za poln delovnik + neplačane ure + prevoz + malica... Pa ni 500 izplačila, trgovsko podjetje.

jest jim še 400 nebi dal, klimatiziran prostor, pozimi v toplem okolju, kaj pa trgovcem manjka, večina trgovin je ob vikendih zaprtih, nakupovalni pa tko kakšne akcije pa so taprvi poleg.....ma sem delal pol leta v manjši trgovini, pol delovnika sem gledal v luft, pol mi je pa dop*zdl in sem šel pucat in pucat pa vse do milimetra postavljal.

Čist druga zgodba je delat za 500 evrov, fizično, na prostem, v dežju, mrazu, vročini, med kačam in sršeni.....
bonk.gif
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Tole berem in vse lahko povežem z stanjem ko ga imamo v državi !
Prvo,privatnik vsi mislite da so barabe in izkoriščajo delavce in državo.
Drugo vsi mislite,da so polno denarja.

Človk dobi vtis,da so privatnike kar določili kdo sploh bodo privatniki.Pozabljate,da je lahko vsak,samo na UE gre in se prijavi,takoj bo dobil za akontacijo in prispevke za plačevat,če boš pa imel jih pa nič ne briga.
Skratka država in privat sta kot pes in mačka.Posledice komunističnega sistema se ne bomo znebili še dolgo.
Je pa tako,seveda obstajajo slabi in dobri privatniki.Lahko jih ločimo po podjetnosti ali pa poštenju.Ampak takšni niso ker so privatniki ampak ker so takšni ljudje,kot vsa ostala družba.Tolk kot so pokradli v državnih firmah,privatniki ne bodo nikoli.lp.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
A dej ga lomt, moj šef si je kupil bajto za 420.000 evrov + avto za 40.000 evrov, vrjetno je mel prej stanovanje, danes ga gledam, imam posu, vse tist ma tam v najbolj stanju, men pa ni mogu dat tistih ušivih 600 evrov...sm ga moral zapustit, ko mi je plačal, predno bi spet delal X čas pa čakal na plačo.