Privatniki a vam gre dobro al slabo

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.920
5.461
113
tko nekak....kolk bi ga sele mel če bi bil kara-marko....sm ti kr mal zavisten za nick
tongue-1.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
....ne gre, previsoka minimalna plača in veliko preveč nelojalne konkurence v obliki dopolnilne dejavnosti na kmetiji.

previsoka minimalna placa? wtf 580 €...te pa ti prezivi s tem za 1 mesec dela
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.355
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik poldo pravi:
Najbolj me razkuri ko slisim ali berem uspesno slovensko podjetje nato pa povedo da delavci nimajo niti 1000€... Pa kako se tako sranje od podjetja z delavci na 500 € poimenuje uspesno podjetje ?

Prvo kot prvo plače 500€ ni. Je lahko 605€ + dodatki.
Sanjati o 1000€ za nekvalificiranega delavca ali prodajalca s triletno šolo, pa je utopija.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.026
113
Mislim da danes določenim podjetnikom gre predobro. Zakaj? Avto na firmo kot strošek, bencin kot strošek, ves material iz Bauhausov, Merkurjev itd (pa naj bodo to pelargonije, WC papir, ali pa nova sedežna za dnevno sobo), kot strošek, apartmaji na Hrvaškem kupjeni pod firmo, spet strošek, prikolice v kampih skupaj z paušalom na firmo, kot strošek. Hkrati pa se nakaže minimum za plačo, vrtec zastonj, čeprav se z X6 pred njega pripelje. Pa valda da bo delavcu dal samo 500 eur, če pa ima firma toooooolikooooo stroškov... Da ne omenim, da se za (skoraj)vse zgoraj našteto plača DDV po nižji stopnji. Jaz pa kot zaposleni plačam vse, od astronomskega vrtca, vse po DDV 22% in mi nikjer ne gre pod strošek. Oni pa se navzven pokažejo kot največji reveži, v resnici pa živijo življenje kot si ne moreš mislit.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ja pa jade... Ti lahko s prve dokažem da ni res... tudi pod 500 so za poln delovnik + neplačane ure + prevoz + malica... Pa ni 500 izplačila, trgovsko podjetje.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.355
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
....ne gre, previsoka minimalna plača in veliko preveč nelojalne konkurence v obliki dopolnilne dejavnosti na kmetiji.

previsoka minimalna placa? wtf 580 €...te pa ti prezivi s tem za 1 mesec dela

Glej, nekvalificirani delavec stane čez 1000€/mesec. Konkurenčnega kmeta delavec stane 500€ mesec. Rušt pa deske, pa moramo za isto ceno prodajat. Ko je "delavec iztrošen" mu jaz moram nuditi drugo delo v firmi, kmet pa mu reče ne rabim te več.

Težava je , da država pobere več kot pol od bruto.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
467716-post_slo.gif

Če jim pa to pobereš oz. onemogočiš pa polovico do 3/4 takih "podjetnikov" krepne čez noč. Kar tudi ni nobene škode.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.355
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ja pa jade... Ti lahko s prve dokažem da ni res... tudi pod 500 so za poln delovnik + neplačane ure + prevoz + malica... Pa ni 500 izplačila, trgovsko podjetje.


z plačilno listo na plan! Takoj bo prispevek na TV.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne da. Jo je sram. Za nekih 30 let delovne dobe. Lahko pa javno povem trgovsko firmo. Metro d.d. Celje, Lava 8. Povezave pa sam najdeš, pa kdo je lastnik...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.355
113
Pomurje
Sigurno so primeri kot si jih opisal.

Če je delavec dober, bo si slej ko prej izboril boljše pogoje. Moj najvišje plačani delavec (tri letna šola) ima 1000€ z dodatki, plus 13 plača + nagrada za 1 maj! Živel praznik dela! No, nekaj še je za božičnico.

Nimam X6, nimam vikenda, motorja itd. Plačam polni vrtec in ne izkoriščam sistema.

SE PRAVI, SEM BEDAK. Nihče od delavcev me nima bolj rad, kot onega, ki izkorišča delavce in ima sam bogatijo.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.355
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ne da. Jo je sram. Za nekih 30 let delovne dobe. Lahko pa javno povem trgovsko firmo. Metro d.d. Celje, Lava 8. Povezave pa sam najdeš, pa kdo je lastnik...

Mogoče kar je še kredit gor, ki je odštet od plače?
Tudi Murine delavke so mahale s plačilnimi, ko pa si jo pogledal pa je vse štimalo, le krediti so bili odšteti.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Kak dan nazaj pa si jamral, da je servisna ura 30 evrčkov z davkom daleč predrago.
Ali si imel kaj matematike v šoli, da bi si znal kaj zračunati? Bruto / neto, strošek delovnega mesta, dopust, bolniška, davki?
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
....ne gre, previsoka minimalna plača in veliko preveč nelojalne konkurence v obliki dopolnilne dejavnosti na kmetiji.

previsoka minimalna placa? wtf 580 €...te pa ti prezivi s tem za 1 mesec dela

Glej, nekvalificirani delavec stane čez 1000€/mesec. Konkurenčnega kmeta delavec stane 500€ mesec. Rušt pa deske, pa moramo za isto ceno prodajat. Ko je "delavec iztrošen" mu jaz moram nuditi drugo delo v firmi, kmet pa mu reče ne rabim te več.

Težava je , da država pobere več kot pol od bruto.

pogovarjava se o minimalni plači ki je 580€ in ti praviš da je to preveč..jaz pa sem ti povedal da je to mizerija in da probaj ti s tem prezivet... drugo pa so dajatve ki so obeseni na to...ampak to ne pomeni da je minimalna placa previsoka, ampak da so dajatve previsoke...z minimalno placo se da komaj z nekaj telovadbe prezivet...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.401
5.430
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Mislim da danes določenim podjetnikom gre predobro. Zakaj? Avto na firmo kot strošek, bencin kot strošek, ves material iz Bauhausov, Merkurjev itd (pa naj bodo to pelargonije, WC papir, ali pa nova sedežna za dnevno sobo), kot strošek, apartmaji na Hrvaškem kupjeni pod firmo, spet strošek, prikolice v kampih skupaj z paušalom na firmo, kot strošek. Hkrati pa se nakaže minimum za plačo, vrtec zastonj, čeprav se z X6 pred njega pripelje. Pa valda da bo delavcu dal samo 500 eur, če pa ima firma toooooolikooooo stroškov... Da ne omenim, da se za (skoraj)vse zgoraj našteto plača DDV po nižji stopnji. Jaz pa kot zaposleni plačam vse, od astronomskega vrtca, vse po DDV 22% in mi nikjer ne gre pod strošek. Oni pa se navzven pokažejo kot največji reveži, v resnici pa živijo življenje kot si ne moreš mislit.

Hno, ja. Tukaj v tem postu je ene par anomalij. S prvim delom celim ni nič narobe, razen lastne dnevne sobe, ta zna biti malo kočljiva. Vse ostalo je lahko strošek firme in je tudi last firme in ne njega kot fizične osebe.

Od "pa valda" dalje pa je to posledica Slovenceljna, ki je končno prišel na pozicijo moči in odločanja. Če berem malo poste, ko se pregovarja folk o tem koliko kdo dela, se dobro vidi, da so tudi delojamalci enak kaliber in bi počel enako, če bi bili na njegovem mestu, ker pač nam um seže samo toliko daleč. Čisto direktne povezave med prvim in drugim delom ni. Četudi ne bi bilo avta, vikenda in jahte, bi imel delavec še vseeno toliko plače. Je pa to tipičen model firme, ki je šla zugrund v zadnjih letih, krivi se pa JS.

Drugo kar je, če plačuješ astronomski vrtec, pač to ne gre v korelaciji z minimalno plačo. Nekako tako si povedal - oba imata minimalno plačo, on ne plača nič vrtca, ti pa astronomskega.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.355
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
....ne gre, previsoka minimalna plača in veliko preveč nelojalne konkurence v obliki dopolnilne dejavnosti na kmetiji.

previsoka minimalna placa? wtf 580 €...te pa ti prezivi s tem za 1 mesec dela

Glej, nekvalificirani delavec stane čez 1000€/mesec. Konkurenčnega kmeta delavec stane 500€ mesec. Rušt pa deske, pa moramo za isto ceno prodajat. Ko je "delavec iztrošen" mu jaz moram nuditi drugo delo v firmi, kmet pa mu reče ne rabim te več.

Težava je , da država pobere več kot pol od bruto.

pogovarjava se o minimalni plači ki je 580€ in ti praviš da je to preveč..jaz pa sem ti povedal da je to mizerija in da probaj ti s tem prezivet... drugo pa so dajatve ki so obeseni na to...ampak to ne pomeni da je minimalna placa previsoka, ampak da so dajatve previsoke...z minimalno placo se da komaj z nekaj telovadbe prezivet...

Strogo gledano podjetje "ne zanima" koliko dobi delavec, zanima me koliko me stane delavec.
Se strinjam, da je 580€ premalo, ampak to ni problem samo podjetja. Ni belo-črno, je vsega pomalo.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.420
113
v lokalni ostariji
nam gre tako tako, ni več toliko posla kot ga je bilo in kot pravi johny77 ogromno je nelojalne konkurence.

glede plače... za neto 580€ moraš "napraskat" kar tam okoli 1000€ za delavca...