Poziv iz Avstrije???

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik raners pravi:
@pButec, je to res? Da tabla za naselje ne pomeni, da je od table naprej 50km/h?

Točno tak. Poglej v kaki vasi, ko bo sredi vasi recimo tabla prečrtano 70 (torej da je 50 naprej) ali pa enkrat za vasjo prečrtano 70 (torej da je 100 naprej).

Mi smo se ucili:
- da znak za ime kraja pomeni, da se uposteva pravila za voznjo v naseljih (50)
- ce stoji pod znakom kraja se znak za omejitev hitrosti, velja to za celo naselje
- ce stoji znak za ime kraja BREZ crnega okvircka, se upostevajo omejitve hitrosti z znaki za le-te, se pravi 70 znak pred
imenom kraja BREZ okvircka (doloca zgolj da se vozis blizu naselja oz. obrobje) pomeni, da je naprej 70 omejitev (do razveljavitve)
- ce stoji znak za omejitev hitrosti pred koncem znaka za naselje (okvircek ali brez), velja hitrost se naprej od konca naselja
(sedaj ga znak za konec naselja po novem razveljavi)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.358
2.280
113
V AT dohitim avto. O lej ga Mariborčan. Se mu prilepim za rit. Tip začne spreminjat hitrost.
Tip je poznal tako kraje, kot radarje. Alter tip? Treba bo po predpisih.
A ja, pa z prenosnimi radarji so meril ponoč.
A ja, pa za 130 tam kjer je 100 plačaš 30€ na licu mesta + info o sobah dobiš. Le ta je zastonj, tako kot
načrt lokacije le te!
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik krko pravi:
Citat:
NOVICA
26. 3. 2015
.
.
.

Prav tako je Državni zbor RS na svoji 6. redni seji sprejel spremembe Zakona o motornih vozilih, ki prinaša naslednje spremembe in dopolnitve:
V zakonu je imenovano ministrstvo, pristojno za promet, za nacionalno kontaktno točko v Republiki Sloveniji za čezmejno izmenjavo podatkov iz evidenc registriranih vozil držav članic Evropske unije za namen čezmejne izmenjave podatkov o lastnikih vozil ali osebah, na katere so ta vozila registrirana. Ti podatki se izmenjujejo za prometne prekrške, povezane z varnostjo v cestnem prometu, ki jih določa direktiva 2015/413/EU in so posledično tudi določeni v tem zakonu.

Preko nacionalnih kontaktnih točk v državah članicah Evropske unije bodo pristojni prekrškovni organi pridobivali podatke za vsak posamezen primer prometnega prekrška iz zakona avtomatizirano preko spletnega dostopa.
Zakon določa tudi način podrobnega poročanja Evropski komisiji o številu avtomatiziranih iskanj, ki jih opravi država članica Evropske unije, za katere je direktiva 2015/413/EU zavezujoča.

Zaradi čezmejne izmenjave podatkov o lastnikih vozil ali osebah, na katere so ta registrirana, se v evidenco registriranih vozil dodaja še podatek o datumu rojstva.

Zakon ureja tudi podrobnejše navajanje pogojev za udeležbo vozil v cestnem prometu, da bo možno posebej sporočati podatke o kršitvah prevoznikov in upravljavcev prevozov v nacionalni elektronski register cestnih prevoznikov.

vir

EU Direktiva 2015/413
Torej ko gre za kasirat, se bodo podatki lepo izmenjavali, kdor pa v tujini in EU preživi v zaporu par let, pa pri nas še vedno lahko dobi potrdilo o nekaznovanosti.
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Naprimer mi smo vajeni omejitev 50 v naselju,nekje celo 40 ! In kar je manj pa v industrijskih conah.

Zadnjič šel v Celovec in nekje pred mostom čez dravo v naselju znak 30 km/h !! In evo merili z pištolo iz druge smeri !
Jaz lepo počasi nekje 50 in misil ja sem vljuden voznik! Seveda sem spoznal v drugo smer da je kar 30 omejitev. Policajev takrat ni bilo in tudi vožnja z 30 je bila zolo smešna,ker za menoj je bla kar kolona !
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.132
2.474
113
Sam sem potem pisal v Avstrijo v Angleščini, ker mi Nemščina ni ravno domača, kaj se zgodi v primeru, da nisi bil v Avstriji s svojim vozilom in je dejansko prišlo do napake pri prepoznavi tablice. Odgovora nisem prejel. Kolega je pa spisal pritožbo, ki jo bo neuradno prevedel v nemščino in poslal v Avstrijo.