Poziv iz Avstrije???

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Ne vem. Če ne izpolniš, kršiš AT zakonodajo na SLO ozemlju.
Uradni jezik v SLO je slovenščina. Ta doc ni v slovenščini.
Tvojo tablico imajo v bazi. Če te ustavijo, te zapnejo še za to stvar. A si res dobil ta doc? S povratnico? Ma jaz nebi.
Kako so dobili tvoj naslov? Iz naše baze! A je kakšen dogovor v EU, da je naš uradni organ naredil kaj takega. Ni čudnega da Anglija izstopa iz EU.
Moj koga tako pošto dobil iz Munchna. Plačal.

Se ti bereš sebe? Na čem si, očitno dobra roba. Razumeš?
 

S57BMU

Pripravnik
7. sep 2007
643
10
18
Meni pa ni jasno po katerem zakonu bi moral slovenski državljan na poziv avstrijskih organov zaradi prometnega prekrška odgovoriti karkoli v nemščini? Potemtakem bi jodlar ki ga ujame stacionarc v sloveniji moral tudi v slovenščini odgovoriti al kaj??

Lp.
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Prav si ugotovil in tudi tako potekajo postopki. V upravnih postopkih je uradni jezik slovenščina razen na območju kjer se uporablja tudi jezik manjšin.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Noben ne brani odgovarjat v slovenščini. Enako kot njim nihče ne brani, da ne prevajajo slovenščine v svoj uradni jezik in gredo po svojem postopku naprej.
smile-1.gif


In ko gredo po svojem postopku naprej pridejo posledice. Ko ne gre več z računa tistih par 10 EUR, ampak nekaj 100 EUR, morda celo jurja ali dva. In slovensko sodišče na koncu napravi izvržbo na TRR zoper osebo katero je avstrijski pravosodni organ ugotovil, da ga mora oskubit in zoper katero ni ugovora, ker za ugovore slovensko sodišče ni več pristojno.

Sicer pa ne vem, kaj se nekateri usajate. Če ste v tujini delali prekrške, jih pač plačajte. Ni cel svet Balkan, kjer so zakoni samo za okras.
 
Nazadnje urejeno:

raners

Majstr
4. mar 2008
2.711
366
83
Po nasvetu kolega sem jim posredoval podatke, da sem jaz vozil avto in danes že dobil, da sem na območju, kjer je najvišja dovoljena hitrost 50km/h, prekoračil za 21 km/h. Piše tudi, da so v mojo korist že odšteli toleranco meritve, ki pride v poštev.

Kazen je 80 eur.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Po nasvetu kolega sem jim posredoval podatke, da sem jaz vozil avto in danes že dobil, da sem na območju, kjer je najvišja dovoljena hitrost 50km/h, prekoračil za 21 km/h. Piše tudi, da so v mojo korist že odšteli toleranco meritve, ki pride v poštev.

Kazen je 80 eur.

Pri nas ti za tako prekoračitev vzamejo avto, razveljavijo vozniško dovoljenje, stetovirajo ti na čelo hitrostni morilec, napišejo 500 kazenskih točk in oglobijo za 1555 eur plus sodne takse.
evil.gif


Vsa logika kaznovanja je pri nas mimo. Ravno včeraj sem se peljal skozi vas, kjer so hiše samo na eni strani pa še te so od ceste odmaknjene vsaj 3 m vmes je kolesarska steza in pločnik, omejitev pa 50 km/h. Hec je da je ta vas dolga kar 2 km. in kar traja da prideš skozi (Mostje pri Lendavi). No včeraj se mi ni ravno nekam mudilo in sem se peljal 50km/h kar se mi je nepopisno izplačalo, ker so bili sredi vasi za grmom skriti smrkci z radarjem(ni šans, da jih vidiš).
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
raners: te ni sram? torej si po števcu vozil med 75 in 80 v coni 50? si ti normalen? ko boš pa nekoga povozil, bo pa vse drugo krivo?
daj vrni izpit in prodaj avto, bomo ostali pešci in kolesarji, ki ti bomo/bodo ali so na poti, bolj varni.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
No malo si bil po mojem mnenju kljub vsemu hiter. Ne pa tako kot vpije jado.
Ko bodo jadota ujeli na taki cesti (sredi naselja) bo tudi mogoce kaksno resitev za pritožbo iskal. Pa verjemi da so jih ze precej ujeli, ker so nekaj 100m od mesta slike vozili prehitro.... Omejitev seveda 50.
2447654-Screenshot_2016-07-01-08-08-05.png
 

Priponke

  • 2447654-Screenshot_2016-07-01-08-08-05.png
    2447654-Screenshot_2016-07-01-08-08-05.png
    265,9 KB · Ogledi: 291
Nazadnje urejeno:

raners

Majstr
4. mar 2008
2.711
366
83
Hja, po stari cesti od Šentilja do Gradca se kamot pelješ 70 km/h na tempomat, na določenih mestih pa pač malce upočasniš (na 50km/h)...

Imajo pa za mojo logiko tak čudno postavljene znake na nekaterih predelih, da včasih res ne veš, koliko je omejitev. Primer: Imajo okroglo tablo za omejitev hitrosti 70 km/h, cca 5 metrov za tem pa pravokotna tabla za kraj... Pa še podobne cvetke...

Je pa res, da hitro spregledaš kakšno omejitev, še sploh na tej cesti, kjer je po večini omejitev 70 km/h...

Nisem pa vozil nevarno (vsaj po mojem mnenju ne, sem bil z družino na takem bolj na izi izletu). Vedno vozim podobno kot domačini in nikoli (sploh v tujini) ne prehitevam kot neki manijak...
 

peters

Pripravnik
30. jul 2007
196
0
16
Poslovno velikokrat koristim pot Radgona - Feldbach - Gleisdorf (pri Gradzu). Res je nasejana s fiksnimi radarji in sem na kakega že naletel (pride kazen na firmo od 30 - 60 Eur).
Očitna razlika med SLO in AT je pa v tem, kako so postavljene omejitve. Google streeta avstrijskih cest ni, zato ne morem prilepiti slike, vendar v strnjenih naseljih, normalne širine ceste in pločniki na obeh straneh, je omejitev 80 !!! Pa ne gre samo za en odsek, to je tam skoraj pravilo. Seveda je pri nas obratno, saj naselja, kjer bi stal dopolnilni znak vsaj 70 skoraj ni.

In pol se čudimo, zakaj vozimo v tujini po omejitvah, in zakaj se razburjamo, ko je v SLO treba plačat nekajkrat precenjeno kazen pri omejitvi 50 na široki in prazni cesti.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.358
2.280
113
Še zmerom se ne ve, kako tujina dobi moje/tvoje/njegove/njihove osebne podatke na osnovi tablice vozila.?
Res je lahko kakšen dogovor, vendar je zagotovo recipročen. Vi, ki ste malce bolj vezani na AT lahko kaj izbrskate? Ni tu nobenega od tam - MNZ?
Pa saj ujamejo Avstrijca na radar z 180 km/h. Pa še v časopis ga dajo.
Nekdo strokovno ugotavlja, da mi nismo Balkan. Z tako ureditvijo prometne signalizacije, kot jo vi omenjate da je v Avstriji, pa Avstrrijci niso Balkan?
 

peters

Pripravnik
30. jul 2007
196
0
16
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Z tako ureditvijo prometne signalizacije, kot jo vi omenjate da je v Avstriji, pa Avstrrijci niso Balkan?

Zakaj bi pa bili Avstrijci s tako ureditvijo Balkan? Ureditev je evropska, saj je prilagojena življenjski situaciji. Balkan smo pa mi, ker pri nas v naseljih ne poznamo drugih omejitev kot 50, ne glede na življenjsko situacijo.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Poznamo tudi omejitev 30kmh. Tega se z veseljem posluzuje najvecji kmetavzar med zupani.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Imajo pa za mojo logiko tak čudno postavljene znake na nekaterih predelih, da včasih res ne veš, koliko je omejitev. Primer: Imajo okroglo tablo za omejitev hitrosti 70 km/h, cca 5 metrov za tem pa pravokotna tabla za kraj... Pa še podobne cvetke...
Avstrija ima malo drugačna pravila glede tega, kaj razveljavi postavljeno omejitev. Oni imajo znak 70 postavljen 50m pred tablo za naselje in imaš potem skozi naselje 70 omejitev, pri čemer pri nas recimo tabla za naselje postavi novo omejitev na 50.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.711
366
83
@pButec, je to res? Da tabla za naselje ne pomeni, da je od table naprej 50km/h?
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
mene pa zanima, ker sem prav tako dobil poziv iz Avstrije za prekršek in sicer 18 km preko omejitve... kolikor gledam je predvidena kazen za tak prekršek 30 eur, pri anonimverfugung pa je cena 45 €...ne vem na kakšen način bi lahko prilezel na 70 eur? po mojem je boljse ce ne placam
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik raners pravi:
@pButec, je to res? Da tabla za naselje ne pomeni, da je od table naprej 50km/h?

Točno tak. Poglej v kaki vasi, ko bo sredi vasi recimo tabla prečrtano 70 (torej da je 50 naprej) ali pa enkrat za vasjo prečrtano 70 (torej da je 100 naprej).