Poziv iz Avstrije???

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tudi v holzlandu je tega veliko... Je pa res da so tam kmetavzi spoštlivejši do županov kot pa pri nas... Recimo ti si že en tak primerek...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
Meni je v AT skoraj problem vozit po omejitvah, ker so tako visoko nastavljene, da zaradi previsoke porabe raje niti ne vozim toliko. Recimo med dvema seloma je omejitev 100kmh, pa kje se bom toliko vozil...
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Še zmerom se ne ve, kako tujina dobi moje/tvoje/njegove/njihove osebne podatke na osnovi tablice vozila.?
Res je lahko kakšen dogovor, vendar je zagotovo recipročen. Vi, ki ste malce bolj vezani na AT lahko kaj izbrskate? Ni tu nobenega od tam - MNZ?
Pa saj ujamejo Avstrijca na radar z 180 km/h. Pa še v časopis ga dajo.
Nekdo strokovno ugotavlja, da mi nismo Balkan. Z tako ureditvijo prometne signalizacije, kot jo vi omenjate da je v Avstriji, pa Avstrrijci niso Balkan?


Citat:
NOVICA
26. 3. 2015
.
.
.

Prav tako je Državni zbor RS na svoji 6. redni seji sprejel spremembe Zakona o motornih vozilih, ki prinaša naslednje spremembe in dopolnitve:
V zakonu je imenovano ministrstvo, pristojno za promet, za nacionalno kontaktno točko v Republiki Sloveniji za čezmejno izmenjavo podatkov iz evidenc registriranih vozil držav članic Evropske unije za namen čezmejne izmenjave podatkov o lastnikih vozil ali osebah, na katere so ta vozila registrirana. Ti podatki se izmenjujejo za prometne prekrške, povezane z varnostjo v cestnem prometu, ki jih določa direktiva 2015/413/EU in so posledično tudi določeni v tem zakonu.

Preko nacionalnih kontaktnih točk v državah članicah Evropske unije bodo pristojni prekrškovni organi pridobivali podatke za vsak posamezen primer prometnega prekrška iz zakona avtomatizirano preko spletnega dostopa.
Zakon določa tudi način podrobnega poročanja Evropski komisiji o številu avtomatiziranih iskanj, ki jih opravi država članica Evropske unije, za katere je direktiva 2015/413/EU zavezujoča.

Zaradi čezmejne izmenjave podatkov o lastnikih vozil ali osebah, na katere so ta registrirana, se v evidenco registriranih vozil dodaja še podatek o datumu rojstva.

Zakon ureja tudi podrobnejše navajanje pogojev za udeležbo vozil v cestnem prometu, da bo možno posebej sporočati podatke o kršitvah prevoznikov in upravljavcev prevozov v nacionalni elektronski register cestnih prevoznikov.

vir

EU Direktiva 2015/413
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Meni je v AT skoraj problem vozit po omejitvah, ker so tako visoko nastavljene, da zaradi previsoke porabe raje niti ne vozim toliko. Recimo med dvema seloma je omejitev 100kmh, pa kje se bom toliko vozil...
467716-post_slo.gif
Oni so 'trčeni' v eno, mi pa v drugo smer.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Meni je v AT skoraj problem vozit po omejitvah, ker so tako visoko nastavljene, da zaradi previsoke porabe raje niti ne vozim toliko. Recimo med dvema seloma je omejitev 100kmh, pa kje se bom toliko vozil...
bonk.gif

torej ti spadaš v tisto skupino slovenceljev, ki vozijo namesto 90 izven naselja 70, namesto 50 po naselju 30, namesto 30 15 itd samo da prihranijo 0,5 l litra goriva na 600 km in s tem zaiebavaš vse ostale na cestah
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
Nisi prebral postal, kjer sem napisal, da sem fasal kazen iz AT zaradi prehitre vožnje?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
Hja ko grem po stari cesti z prastarim 206, ki ima pri 70kmh že 2000rpm, ostanem nekje na tej hitrosti, ne glede na omejitev.

Potem pa je [cenzura], če te nekje spečejo, kjer pa je nižja omejitev
wink-1.gif


Ampak ko je že govora o AT, kako butasto imajo postavljen en radar. Tik pred krožnim, kateri se nahaja na koncu AC...mislim...a je tam kak pešec/otrok da bi ga zbil, če je AC, pa itak da bom znižal hitrost pred vstopom v krožno, drugače ga itak ne moreš zvozit...in to je tako, da je 500m pred krožnim znižano na 50kmh, ja kdo tam sploh spusti na toliko, če je itak dovolj časa da primerno znižaš hitrost, poleg tega pa je še dvopasovnica...čisto jasno mesto za lupljenje nas, ki ne vemo točno kje je radar.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Hja ko grem po stari cesti z prastarim 206, ki ima pri 70kmh že 2000rpm, ostanem nekje na tej hitrosti, ne glede na omejitev.

Potem pa je [cenzura], če te nekje spečejo, kjer pa je nižja omejitev
wink-1.gif


Ampak ko je že govora o AT, kako butasto imajo postavljen en radar. Tik pred krožnim, kateri se nahaja na koncu AC...mislim...a je tam kak pešec/otrok da bi ga zbil, če je AC, pa itak da bom znižal hitrost pred vstopom v krožno, drugače ga itak ne moreš zvozit...in to je tako, da je 500m pred krožnim znižano na 50kmh, ja kdo tam sploh spusti na toliko, če je itak dovolj časa da primerno znižaš hitrost, poleg tega pa je še dvopasovnica...čisto jasno mesto za lupljenje nas, ki ne vemo točno kje je radar.

Daj zbriši tole - ker to kar pišeš je za odvzem izpita. Očitno ti keto bolj škodi kot koristi.
crazy1.gif
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Hja ko grem po stari cesti z prastarim 206, ki ima pri 70kmh že 2000rpm, ostanem nekje na tej hitrosti, ne glede na omejitev.

Potem pa je [cenzura], če te nekje spečejo, kjer pa je nižja omejitev
wink-1.gif


Ampak ko je že govora o AT, kako butasto imajo postavljen en radar. Tik pred krožnim, kateri se nahaja na koncu AC...mislim...a je tam kak pešec/otrok da bi ga zbil, če je AC, pa itak da bom znižal hitrost pred vstopom v krožno, drugače ga itak ne moreš zvozit...in to je tako, da je 500m pred krožnim znižano na 50kmh, ja kdo tam sploh spusti na toliko, če je itak dovolj časa da primerno znižaš hitrost, poleg tega pa je še dvopasovnica...čisto jasno mesto za lupljenje nas, ki ne vemo točno kje je radar.

Daj zbriši tole - ker to kar pišeš je za odvzem izpita. Očitno ti keto bolj škodi kot koristi.
crazy1.gif

467716-post_slo.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
No pa sem tudi jas očitno nabasal na fiksni radar nekje v Avstriji. Dvakrat v 4 dneh na istega. Omejitev 50. Jas ga prekoračim prvič za 6 km, drugič kar za grozljivih 8 km na h. Dobim v nemščini na dom seveda Anonymvertfugung iz Tirol unser land. Vsak hoče 30€. Sicer mi bo kak sodelavec jutri vse prevedel kaj pravijo ampak kolikor razumem govorico evra....plačam in gotovo a? Ni kaj filozofirat ne.
priden.gif

Edit: pismo je prišlo 6 mesecev po dogodku...
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Pozno si dobil, zadnjič sem jaz nabasal in je dobila firma v 10 delovnih dneh. Drugače pa, ja plačaš in si brez skrbi, da bi te ob morebitni kontroli terjali za nazaj.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.132
2.473
113
Kolega je 5 tednov nazaj dobil, da so ga slikali v Avstriji, kazen 50 EUR. Potem mu je nekdo rekel, da je to prevara in da samo hočejo denar od njega, zato je zadevo ignoriral. No, pred par dnevi pa je prišlo iz Avstrije priporočeno za podpisati kdo je vozil avto v dotičnem času.

Težava je predvsem v tem tem, da kolega že kar nekaj mesecev ni bil v Avstriji, sploh pa ne na dan, kateri je omenjen v dopisu. Sam sem prosil za pojasnila kaj storiti v tem primeru vendar v angleščini. Odgovora še nisem prejel, je pa očitno, da gre za napako v sistemu OCR.
 
Nazadnje urejeno:

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
No pa sem tudi jas očitno nabasal na fiksni radar nekje v Avstriji. Dvakrat v 4 dneh na istega. Omejitev 50. Jas ga prekoračim prvič za 6 km, drugič kar za grozljivih 8 km na h. Dobim v nemščini na dom seveda Anonymvertfugung iz Tirol unser land. Vsak hoče 30€. Sicer mi bo kak sodelavec jutri vse prevedel kaj pravijo ampak kolikor razumem govorico evra....plačam in gotovo a? Ni kaj filozofirat ne.
priden.gif

Edit: pismo je prišlo 6 mesecev po dogodku...

Jaz nisem dobil nobene slike zraven. Samo tekst. Kot berem po internetu za male prekrške kao pod 70€ ni izterjave, ampak te verjetno vseeno naslednjič ko prideš prisilijo da plačaš ko te ustavijo...? A to kdaj zapade? Če recimo ne grem 1 leto prek, a to zapade?
grin1.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.867
3.381
113
40
Lj
Ampak je kul da vas Avstrijci tkole dresirajo a ni. Ko greste naslednjič tja boste pridni kužki in vozil po omejitvah, torej stvar deluje.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Jaz sem jim dolžan že par let enih 300 eur., ampak niso nič kaj omenili ko so me ustavili kakšen mesec nazaj. Pomoje da ne terjajo, ker tudi kazni ni potrebno več plačati na licu mesta.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Ampak je kul da vas Avstrijci tkole dresirajo a ni. Ko greste naslednjič tja boste pridni kužki in vozil po omejitvah, torej stvar deluje.

sej zato pa pravim, 6 km gor al pa dol je zame že po omejitvi, edino da vozim drugič 40 za sigurno tam kjer je 50 omejitev?
hysterical-1.gif