popoldanska obrt

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
A moraš opraviti zdravniški pregled in varstvo pri delu? Popoldanska obrt je praktično enako kot v službi, zdravniški opravljen lani za službo, letos naj bi ga pa še za s.p..?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
Vse v zvezi s strojinštvom-drejanje, vrtanje, brušenje,skratka obdelava kovin in popravilo strojev in naprav na terenu.
Član OZS je pa kar "obvezno"?
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Jaz nisem obrtnik tko da bi ti tukaj težko dal točne informacije. Verjetno, če imaš obrt, je članstvo v OZS obvezno. Vsaj tako sklepam. Kaj imaš od tega? Nevem.

Pomoje je najbolš da greš na AJPES in OZS in se podrobno pozanimaš o stvareh. Pa postavljaj jasna vprašanja, ker se lahko hitr kaj neumne delajo, kaj zamolčijo in te lahko nategnejo.
 

Besho

Zelenc'
20. apr 2009
1
0
1
lp.odpru bi popldansko obrt ,prodaja(uvoz izvoz) avtomobilov.pa ce mi gdo lahko malo razlozi potek vodstva,recimo racunovodstvo(ali lahko sam vodis racunovodske storitve ipd).sama registracija podjetja,dohodki,odhodki(vec,manj)zaradi bilance konec leta.prosim za pomoc.lp
 

Luckana

Pripravnik
29. apr 2009
66
0
6
Pozdravljen

Postavil si kar precej vprašanj. Kar se tiče same registracije boš najhitreje opravil na točkah Vem. Ker sem računovodkinja, ti bom seveda svetovala, da si poišči računovodski servis, ki bo zate poskrbel za vse, kar se tiče tega dela posla. Stvari se na tem področju precej hitro spreminjajo, tako da raje izkoristi čas za svojo dejavnost administracijo pa prepusti tistim, ki se s tem ukvarjajo.
Malce višje na forumu sem objavila članek, ki je namenjen prav začetnikom in govori o načinu vodenja poslovnih knjig.
Če želiš dodatne informacije pa me lahko kontaktiraš na Zs.
 

Klemzi

Zelenc'
8. feb 2010
3
0
1
Zdravo!

Mene tudi zanima popoldanska obrt. In sicer bi delal kot malar! Ali je treba imeti za opravljanje takega dela kakšno licenco oz. rabim kakšen tečaj, da bi lahko opravljal to delo? Kako pa zgleda dohodnina na koncu leta? Kakšne so omejitve zaslužka, da je dohodnina majhna? Prosim za malo informacij z stališča dohodnine in postopku odperanja popoldankse obrti! Hvala in LP Klemen
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik Klemzi pravi:
Zdravo!

Mene tudi zanima popoldanska obrt. In sicer bi delal kot malar! Ali je treba imeti za opravljanje takega dela kakšno licenco oz. rabim kakšen tečaj, da bi lahko opravljal to delo? Kako pa zgleda dohodnina na koncu leta? Kakšne so omejitve zaslužka, da je dohodnina majhna? Prosim za malo informacij z stališča dohodnine in postopku odperanja popoldankse obrti! Hvala in LP Klemen

Za opravljanje dela ne potrebuješ obrtnega dovoljenja. Več podatkov o tem kaj je obrtno dovoljenje kdo ga potrebuje ipd dobiš tem linku dobiš podatke o obrteh za katere je potrebno obrtno dovoljenje in podatke o tem za katere obrtne dejavnosti obrtno dovoljenje ni potrebno.
Pleskarska dela (šifra dejavnosti 43.342)spada med tista za katera obrtno dovoljenje ni potrebno.

Dohodnina je odvisna tudi od zaslužka tvoje primarne zaposlitve. Dejansko se davek iz dejavnosti obračuna na podlagi davčnega obračuna, ki ga oddaš najkasneje do 31.3. za preteklo davčno (ponavadi = koledarsko/poslovno) leto, vendar pa vse skupaj potem pade v informativni izračun dohodnine, kjer ti skupaj z dohodkom iz zaposlitve + morebitnimi drugimi dohodki tvori davčno osnovo za dokončen izračun dohodnine, ki se obračuna po dohodninski lestvici.

določene stvari o registraciji si lahko prebereš tukaj . dejavnost pa najlažje registriraš preko točk VEM, lahko pa tudi preko spleta preko e-uprave. Kje lahko registriraš dejavnost in kaj za to potrebuješ si preberi na linku e-uprave.

v kolikor pa imaš še dodatna vprašanja pa le sporoči.
 

Klemzi

Zelenc'
8. feb 2010
3
0
1
.. Kai pa glede računovodskih storitev ali si lahko vodiš račune sam? Kai pa če bi hotel še moj prjijatelj z mano delati, kakšni so pa potem postopki? Pa Hvala za zelo koristne informacije!!! LP Klemen
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik Klemzi pravi:
.. Kai pa glede računovodskih storitev ali si lahko vodiš račune sam? Kai pa če bi hotel še moj prjijatelj z mano delati, kakšni so pa potem postopki? Pa Hvala za zelo koristne informacije!!! LP Klemen

Glede pravnega stališča si lahko računovodske storitve vodiš sam.....če si le to sposoben voditi, v kolikor nisi boš pa 4 ure več malal pa boš ta denar namenil računovodji.

Glede pomoči prijatelja.....vse odvisno od njegovega statusa študent/ zaposlen /brezposeln/ ima svoj s.p.....ipd. možnosti je več


LP
 

Klemzi

Zelenc'
8. feb 2010
3
0
1
Aha tko.... je študent drugače!! Ali lahko pol enostavno dvigne napotnico na mene in to je to?
lp
 
Nazadnje urejeno:

BeauTina

Zelenc'
4. jan 2011
1
0
1
Pozdravljeni,
tudi jaz sem nova in ker je že kar nekaj časa minilo od začetka te teme upam, da še kdo temu sledi
smile-1.gif

kot vidite sem tudi jaz nova in me zanima vse kar je povezano z popoldansko obrtjo, predvsem pa me zanima če lahko študent z prihodkom štipendije sploh vzame popoldansko obrt? Zanima me še, pri kom bi lahko največ izvedela o podrobnostih in zakonodaji popoldanski obrti oz. h komu bi se morala najprej obnit?
Lepa hvala za odgovore in pomoč
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik BeauTina pravi:
Pozdravljeni,
tudi jaz sem nova in ker je že kar nekaj časa minilo od začetka te teme upam, da še kdo temu sledi
smile-1.gif

kot vidite sem tudi jaz nova in me zanima vse kar je povezano z popoldansko obrtjo, predvsem pa me zanima če lahko študent z prihodkom štipendije sploh vzame popoldansko obrt? Zanima me še, pri kom bi lahko največ izvedela o podrobnostih in zakonodaji popoldanski obrti oz. h komu bi se morala najprej obnit?
Lepa hvala za odgovore in pomoč

Glede na to, da so prispevki za s.p. za študente kar precejšnji si moraš najprej izračunati, ali se ti registracija sploh splača, da ne boš vsega oz. velike večine dala državi.

Drugače pa štipendija ni omejitev le paziti moraš pri prihodkih oz. dobičku, da ne boš potem izpadla in naslednje leto ne dobila štipendije zaradi previsokih dohodkov.

Najbolje je, da ti nekdo preračuna oz. ti tu lahko pomagam tudi jaz. Pošlji podrobnosti na PM,
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik BeauTina pravi:
Pozdravljeni,
tudi jaz sem nova in ker je že kar nekaj časa minilo od začetka te teme upam, da še kdo temu sledi
smile-1.gif

kot vidite sem tudi jaz nova in me zanima vse kar je povezano z popoldansko obrtjo, predvsem pa me zanima če lahko študent z prihodkom štipendije sploh vzame popoldansko obrt? Zanima me še, pri kom bi lahko največ izvedela o podrobnostih in zakonodaji popoldanski obrti oz. h komu bi se morala najprej obnit?
Lepa hvala za odgovore in pomoč
S.P naj registrira eden os staršev pa ne bo problema, dobička ne bo, zaslužek pa.