Položaj lege pri nadstrešku za avtomobil

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.358
5.867
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Zakaj pa nebi postavil stebre le na moje označene rdeče krogce, in dal špirovce kot so označene črne črte ?
Pač bi imel pri stopnicah steber 1m notri od zaključke strehe,ampak to ne bo vplivalo na stabilnost če te to skrbi.
Rjava črta na sliki je kao streha narisana....
Ves kaj je spirovec in kaj lega? Na tej strehi bodo pac malo vec kot 3 spirovci. Ne glede na to kam bodo nakloni. Ce bi postavil lege (ti jih imenujes spirovce) po tvoji skici, potem lahko naredi naklon proti uvozu(spodaj na sliki) ali zadaj. Avtor pa ima misljenega proti meji (na desno stran slike).
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik irenab pravi:. ...Gotovo bi se res dalo parkirati vštric tudi ob 5,3 m širine a očitno smo se malo razvadili :) pa majhni, predšolski otroci, ki vrata vedno na stežaj odprejo ... če bi začetni steber postavili 1 m stran od hiše, sem prepričana, da bi bil en dva tri obutan...
Steber na začetku te moti le, ko voziš pod nadstrešek. Ko si enkrat mimo njega imaš na razpolago enak prostor, kot če je steber ob steni.

PS- Strah te je, da bodo otroci butali z vrati ob 200x200 velik steber, ni pa te strah da bodo butali ob hišo, če boste parkirali tik ob njej
sprasujem se.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
spirovci so lahko takšni a potem bodo morale lege bit opasne..jaz bi delal brez leg, ampak s 3 prečkami, ki pa bi morale biti zelo močne, tako kot pišejo 6.3 ni mala malca. Jaz bi dal zadevo, enemu statiko za mal pregledat, pa da naredi vsaj skico in določi stebre in nosilce... max 100 do 200 €. Pa mirno spiš.

Gorenjska, to je dost snega, še more biti precej močneje kot recimo kje drugje, so faktoriji za veter in sneg drugačni.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
ena skica- ni v merilu in služi za idejo
2471439-streha-01.jpg
 

Priponke

  • 2471439-streha-01.jpg
    2471439-streha-01.jpg
    36 KB · Ogledi: 331

irenab

Zelenc'
25. avg 2016
13
0
1
Tukaj je slika, kako parkiramo oba avta. Parkiranje ni problem, prostora je dovolj, seveda ob predpostavki, da bo steber stal ob hiši, ne 1 m stran od nje. Hanzi, za mere špirovca res ne vem, telih 12/18 sem rekla na pamet. Naklon strehe bo proč od hiše, torej od avta 1 proti avtu 2 (od leve na desno).

Telex, problem je v tem, da avto 1, ko bo parkiran, ne bo šel mimo stebra, še vedno bo vštric ob njem. Avto se namreč ne zapelje tako globoko pod nadstrešek, ker ga ustavijo stopnice. Mislim, da je iz slike lepo razvidno.
 

Priponke

  • 2471493-Nadstresek_avto.pdf
    173,6 KB · Ogledi: 327
Nazadnje urejeno:

irenab

Zelenc'
25. avg 2016
13
0
1
Sajkek, hvala za skici :) Mogoče bi se pri 2. skici prva prečka podaljšala nad stopnice, da bi špirovc sedel nanjo? Sedaj je polovica špirovca v zraku. Ali pa ta varianta ... prosim, ne štet špirovcev, gre samo za skico in idejo, kako bi tekle lege.
 

Priponke

  • 2471499-Nadstresek_lege.pdf
    246,5 KB · Ogledi: 232
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik irenab pravi:
Gotovo bi se res dalo parkirati vštric tudi ob 5,3 m širine a očitno smo se malo razvadili :) pa majhni, predšolski otroci, ki vrata vedno na stežaj odprejo ... če bi začetni steber postavili 1 m stran od hiše, sem prepričana, da bi bil en dva tri obutan.

Kr vztrajaj pri širšem parkingu.
So pri znancu tudi rekli eh dovolj bo, pa so tudi merili parkinge. V prvem tednu je že bil en ruknjen v steber
wink-1.gif
Ženske niso nikol dovolj blizu roba parkirale. Kolkrat se je pa z vratu butnlo, pa rajš ne pomislim:)

Aja, pa če iz istega nadstreška sklepam, boš na 6.3m moral imeti kar konkretni lepljenec. Vsaj tej znanci ga imajo... (ne vem na kaki dolžini), pač za 2 avta bolj na knap.

V hišo je pa fiksiran z enim kotnikom in mislim, da so samo 4 luknje.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
aja, stopnice gredo dol, potem ja, prečka se podaljša, da strešne lege sedejo nanjo. Špirovci so običjano pravokotni na lege. Klasičnih leg pri mojih risbah ni. Ampak so nosilne prečke in strešne lege na katero daš kritino. Seveda pamorajo imet zadeve roke, oziroma križne vezi za veter in ostale obtežbe. Sej pravim, zdaj imaš že kup idej, vse ksupaj sprintaj, in do lokalnega statika, da neredi grobi izračun.
 

irenab

Zelenc'
25. avg 2016
13
0
1
Absolutno širši parking ... ko se enkrat navadiš na "komot", težko znižaš kriterije
smile-1.gif
Ja, pozabila sem povedat, les bo lepljen. Hvala vsem za nasvete, super ste. Pripnem slikco, ko bo postavljen. Lep pozdrav!
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.929
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik irenab pravi:
Tukaj je slika, kako parkiramo oba avta. Parkiranje ni problem, prostora je dovolj, seveda ob predpostavki, da bo steber stal ob hiši, ne 1 m stran od nje. Hanzi, za mere špirovca res ne vem, telih 12/18 sem rekla na pamet. Naklon strehe bo proč od hiše, torej od avta 1 proti avtu 2 (od leve na desno).

Telex, problem je v tem, da avto 1, ko bo parkiran, ne bo šel mimo stebra, še vedno bo vštric ob njem. Avto se namreč ne zapelje tako globoko pod nadstrešek, ker ga ustavijo stopnice. Mislim, da je iz slike lepo razvidno.

160 širok avto?
450 dolg avto v 400 dolžine? Pa če je med avtom 1 in steno 80, bo med avtom 1 in stebrom 60 ali manj. Ni fajn za mimo hodit (pa še ogledalo bo blizu).
Tle meni vse skupaj ne deluje kot nadstrešek, ki bi požrl 2 avta (razen če bo ened napol ven). Premalo placa, na žalost.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.358
5.867
113
pri taščici
Ocitno je risal tisti z Darsa ki je risal resevalni pas.
Ti si dolzino ugotovil (faljena za skoraj meter),
 
Nazadnje urejeno:

irenab

Zelenc'
25. avg 2016
13
0
1
Oba avta komot parkiramo, tako kot je skicirano na skici. In tudi oba avta bosta pokrita pod nadstreškom. Moje vprašanje je bilo, kako izdelati levo lego ob hiši. Ali v celoti ob steni hiše na treh stebrih ali ločeno na dve krajši legi (prvo polovico ob hiši, drugo zamaknjeno 1 m stran)? Kaj je bolje z vidika statike?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.358
5.867
113
pri taščici
Ja sem ugotovil, da sem pozabil prišteti meter (sirina) stopnic. Z vidika statike je boljse da so razdlaje med podporami cim krajse. Ti imas na vhodu 6,3m