Nokia E52

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Kolikor vem se dela upgrade softvera in bodo E52 kmalu nazaj v prodaji. Problem je očitno, da proizvajalci skušajo ujeti datume prodaje (v tem primeru jesensko, decembrsko obdobje), potem pa dajo ven softver, ki ni čisto popoln in to rešujejo naknadno z nadgradnjo softvera. Po moje z E52 hardversko ni čisto nič narobe, le počakati bo treba na primerno popeglan softver.

Vse bolj se mi zdi, da s telefoni postaja enako kot z avti, ko ni ravno pametno kupiti prvih serij novega modela vozila. Razlika je le v tem, da gre pri telefonih v glavnem za softverske hrošče, ki se relativno hitro porihtajo, pri avtih pa je cikel daljši in še pogosto gre za "hardverske" napake.

Jaz imam E52 in sem z njo čist zadovoljen. Res je, da sem doslej 2x naletel na zmrznjen zaslon (par sekund je ka bel ali siv, nato pa se "zbudi), 1x pa se mi je reštartal. To zadnje ni nič posebnega, sem doživel že pri vseh mobilnikih, celo iPhoneu in BlackBerryju. Glede tistih nekaj sekund pa predvidevam, da bo rešil nov softver, sem pa skoraj prepričan, da ga je Nokia zahebala pri proceduri, ki se zgodi iz prehoda iz stanja spanja v aktivno stanje. Po moje so ga glumili z varčevanjem baterije in se jim je rahlo zalomilo pri tem.
 

frenky666

Pripravnik
23. nov 2009
181
0
16
Novo mesto
Ma nič. Odločil sem se, da grem lepo kar na lice mesta v MC in probam bit tečen, ter zahtevam menjavo, ali drug telefon, torej kupnino nazaj, pa da nekaj dodam in drugega vzamem. Če se pa ne bodo dal prepričat ga naj pač na servis dajo.
 

VitoC

Pripravnik
10. okt 2007
395
0
16
Prekmurje/Ljubljana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik frenky666 pravi:
Jaz sem ga kupil 21.11.2009. Danes mi je uslužbenec v meni najbližjem MC rekel, da če bi prinesel v 8ih dneh nazaj ne bi bilo panike da ga vrnem, in vzamem kateri drugi aparat; ker je pa teh 8 dni minio;pa da ne.
Potem sem klical v MC v Cityparku (kjer sem E52 tudi kupil) in razložil zadevo, ter rekel, da mi je včeraj zmrzoval po par minut bil neodziven, danes mi je pa dokončno mrknil; da bi rad vzel nekaj drugega namesto tega, če je možno, pa je tip bil kao; "ni panike, samo malo kasneje pokličite, če je želeni aparat na zalogi".
Potem pa kličem popoldan, da preverim, če imajo aparat, ki bi ga vzel namesto tega na zalogi, da ne bom brezveze v LJ se fural, pa mi je ženska rekla, da je ne menjajo, ampak pošiljajo na servis, da ga lahko pa tudi sam v Teleray zanesem.

Ti jim prijazno povej, da ne uveljavljaš garancije, ampak stvarno napako in zahtevaš vrnitev kupnine!
Povej jim še, da si klical na teleray in, da so ti tam rekli, da vedo za napako, saj ima 80% e52 napake in ti hočeš za ta denar popoln izdelek.
 

Rok2012

Zelenc'
2. feb 2009
21
0
1
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
..... Po moje z E52 hardversko ni čisto nič narobe, le počakati bo treba na primerno popeglan softver. .....

Tukaj te moram popraviti, najpogostejša napaka za slab zvok pri pogovoru je funkcija "noise cancellation" za katero je odgovoren tretji mikrofon ki je lociran pod tipko "Home" taisti mikrofon v servisu v tujini po mojih podatkih izklopijo vendar naj bi bil postopek verjetno malo bolj kompliciran saj so nekateri nepooblaščeni servisi v tujini že poskušali to izvest na lastno pest pa je bil uspeh zgolj polovičen. Klicani te je slišal v redu medtem ko si sam slišal še vedno slabo med drugim pa ja ta postopek povzročil tudi nedelovanje prostoročnega telefoniranja. Sledeče je opisano na Nokia Support Discussions forumu tako da me ne držat za besedo.
Pa še povezava Nokia Support

Druga zadeva ki pa je tudi hardwearske narave je signal.Mogoče je že kdo opazil da mu nivo signala pogosto niha malokdo pa je opazil da med pogovorom jakost signala pogosto pade in sicer zato ker so pametni inženirji Nokie dali anteno v spodnji del aparata in ne v zgornji kot je v navadi. Če z roko primeš aparat na spodnjem delu mu tudi delno blokiraš signal sicer lahko to stestirate tako da odmaknete telefon stran od ušesa in ga obrnete na glavo, rezultat naj bi bil praviloma boljši signal.Seveda tak način drže telefona ne priporočam ker se vam bojo
hysterical-1.gif
Sicer ne vem koliko to vpliva na kakovost pogovorov vendar če boste imeli telefon z omenjeno težavo verjetno ne bo mogoče storiti ničesar saj je to izključno inženirska odločitev Nokie. Toliko sem zvohal o tem več pa tlele Nokia Support

Vsaj tole dvoje je kar se tiče hardwearskega ostalo kot so zmrzovanje,restarti,nedelovanje Garmina,...itd itd pa so verjetno drobnarije ki jih bodo odpravili.
819682-170127.jpg
 

Priponke

  • 819682-170127.jpg
    819682-170127.jpg
    42,7 KB · Ogledi: 313
Nazadnje urejeno:

hobby

Zelenc'
24. nov 2009
6
0
1
Po tem, ko sem po treh dneh (pogojne) uporabe vrnil telefon in so vrnili kupnino, sem šel kar tako malo za hec pogledat in povprašat, češ: "kako pa se telefoni obnesejo",, ipd. Na koncu sem izvedel, da so zavrnili celo pošiljko in da menda dobijo novo tam nekje januarja, kar pa se po mojih izkušnjah lahko mirno zavleče za kak mesec....
Problem je hardverski (matična plošča) , tako da noben update ne pomaga.
 

hobby

Zelenc'
24. nov 2009
6
0
1
Citat:
Uporabnik frenky666 pravi:
Ma nič. Odločil sem se, da grem lepo kar na lice mesta v MC in probam bit tečen, ter zahtevam menjavo, ali drug telefon, torej kupnino nazaj, pa da nekaj dodam in drugega vzamem. Če se pa ne bodo dal prepričat ga naj pač na servis dajo.

Torej; najbolje da pokličeš tržni inšpektorat in ti bodo povedali, kar si že lahko prebral, da lahko uveljavljaš stvarno napako (do 30 dni od dneva nabave) , kar je tudi najboljši argument pri trgovcih, ki še živijo v preteklosti in nate....jejo potrošnike, ki se ne zavedajo svojih pravic. To se jim v razgovoru splača prijazno omenit. Če bodo pa trmasti, pa podaj prijavo tržnemu inšpektorju. Tukaj se splača it do konca, drugače boš imel večne probleme s servisom, ker bojo našli milijon izgovorov...
Zahtevaj brezhiben izdelek ali pa vrnjeno kupnino.
 

hobby

Zelenc'
24. nov 2009
6
0
1
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Kolikor vem se dela upgrade softvera in bodo E52 kmalu nazaj v prodaji. Problem je očitno, da proizvajalci skušajo ujeti datume prodaje (v tem primeru jesensko, decembrsko obdobje), potem pa dajo ven softver, ki ni čisto popoln in to rešujejo naknadno z nadgradnjo softvera. Po moje z E52 hardversko ni čisto nič narobe, le počakati bo treba na primerno popeglan softver.

Vse bolj se mi zdi, da s telefoni postaja enako kot z avti, ko ni ravno pametno kupiti prvih serij novega modela vozila. Razlika je le v tem, da gre pri telefonih v glavnem za softverske hrošče, ki se relativno hitro porihtajo, pri avtih pa je cikel daljši in še pogosto gre za "hardverske" napake.

Jaz imam E52 in sem z njo čist zadovoljen. Res je, da sem doslej 2x naletel na zmrznjen zaslon (par sekund je ka bel ali siv, nato pa se "zbudi), 1x pa se mi je reštartal. To zadnje ni nič posebnega, sem doživel že pri vseh mobilnikih, celo iPhoneu in BlackBerryju. Glede tistih nekaj sekund pa predvidevam, da bo rešil nov softver, sem pa skoraj prepričan, da ga je Nokia zahebala pri proceduri, ki se zgodi iz prehoda iz stanja spanja v aktivno stanje. Po moje so ga glumili z varčevanjem baterije in se jim je rahlo zalomilo pri tem.

Na mobitelu v MB sem od prodajalca dobil info, da so celotno pošiljko zavrnili in da je problem hardverske narave. Naslednja pošiljka januarja 2010.
Telefon sem imel tri dni oz. sem ga tretji dan že vrnil, ker je redno zmrzoval po uporabi bluetooth slušalke (po prekinitvi klica in tudi med klicem) in še parkrat kar tako .. za hec.
 

VaNiiLLyDJ

Zelenc'
19. dec 2009
7
0
1
mogoce bos vtrofo na vredi telefon... obcutek mam pa da so vsi telefoni isti glede tezav, ker je le bla prva pošiljka... ali pa tudi ne.. osebno poznam 2 ki imata E52 in nimata težav. Tako da kolk sem se jas srečal z tem telefonom mi ni tolk preglavic povzročal (beri mojima kolegoma). Če pa bo kaj pa bom definitivno napisal gor kaj se jima dogaja.

LP
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Mimogrede... uporabljam E55, s katero naj bi tudi bile težave. Po SW upgradu deluje vse perfektno.
Z njim ni bilo nobenih težav razen z GXT, za katerega se je vedelo, da bo zanesljivo deloval šele z
novejšimi verzijami.
Vsekakor - dolgočasen telefon, ki kar dela in dela... in ima vse v majhnem pakiranju.
Kupljen v prosti prodaji v trgovini v BTC (oziroma WTC), uvožen z dežele "umlautov"...

lp,
Mpix
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Si pa hiter :)

na novo so umaknili tudi iz spletnih strani - pred kratkim se je blo noter.
Mi bi tudi mogli ta teden dobiti testne telefone nove posiljke, pa se je zgleda spet nekaj se konkretneje zakompliciralo
 

VaNiiLLyDJ

Zelenc'
19. dec 2009
7
0
1
kaj pa simobil pa tus pa tudi debitel? kak so pa telefoni tam? neki obcutek imam da samo pri mobitelu zafrkava nekaj
 
Nazadnje urejeno:

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Ali pa je samo Mobitel toliko fer, da škartirane telefone umakne iz prodaje, ostali pa naprej veselo prodajajo
confused-1.gif
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
torej dobil sem telefon iz ze nove serije, ki naj nebi imela napak. Sem se precej igral in za1x nisem naletel na zmrzovanje ali kaksne druge tezave. Ima se kdo kako idejo, kaj bi bilo potrebno pretestirat?