Navigacija NOMAD

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
se strinjam

tale nomad je kitajska navigacija z verjetno najcenejšimi deli. Mam izkušnje z maqma napravami.

Čeprav bi jst vzel kaken navigon 2110 max in na njega dal najnovejši 7.3.x softwer
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Verjetno imaš prav glede Nomada. Precej slabo viden ekran na soncu in vprašljiva kvaliteta. vendar glede na moje pozitivne izkušnje s servisom, se jaz zaradi tega nebi toliko obremenjeval. Ima še eno prednost: prebavi vse živo. Za testiranje je odličen.
cool-1.gif
Tega Navigona bi moral enkrat sprobat, čeprav 8110 mi nekako ni bil všeč. (naprava, ne program).
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
A ni izgled isti kot igo683 al kaj je že?
To je očitno ratal faj biznis. Iz kitajske si zrihtaš velike količine teh cheap naprav in potem prodajaš kot neko uber hudo napravco.
No, mape ma hude, to je treba prznat.
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Pa ima ta nomad uradno licenčen program?? Ali je le kje dolpotegnjen in instaliran z demo licenco ( igo683 press )
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
Mislim da je uradno licenčni program. Nism nikjer zasledil da bi kje pisalo demo verzija kot je blo to na IGO 2006.
 

GPSfreak

Pripravnik
11. apr 2008
35
0
6
Navigacjski program Nomad je licenčni uradni program, naložen na navigacijske naprave NOMAD. Nameščen je na 2GB SD kartici in ga ni možno kopirati in presnemavati. Deluje samo na originalni SD kartici!
Bodite previdni ker se pojavljajo nedelujoče kopije na Bolhi, ki jih uradni dobavitelj ne menja za delujoče!
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
Nevem no skor bi reku da je to nemogoče. Jaz sem si ga presnel na disk za v slučaju če mi kartica odpove. Na drugo kartico nism še kopiral in tud ne mislim zaenkrat probavat dokler mi ta dela. Naredu sem pa to zato, ker ko sem imel IGO8 in sem sam eno verzijo skina zbrisal v mapi skin mi je celo kartico zbrisalo tako da je bila popolnoma prazna in to se mi je zgodilo 2x zakaj to ne vem
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
V trgovini so mi pomotoma dodali SD kartico s kartografijo in vsemi pripadajočimi datotekami od NOMADA. Je to kaj vredno? Je 2GB.
7-8 € verjetn
tongue-1.gif

Nazaj je pa ne bom nosil, ker so me natagnali že pri LCD TV, ki smo ga v isti trgovini nabavili in je le ta crknil prej da sem ga doma priklopil
10.gif
potem sem pa garmina odpakiral(za taščo). 4 po nakupo ure smo ga peljali nazaj, pa mi šef ni hotel dati drugega, enakega ni bilo na zalogi kompezirat ni hotel,.... ma nema veze vglavnem o poštenosti mi ne, me je melo da bi še kaj zmaknil tam,.... bomo vidli kaj bo jutri,....
 

NellyPija

Zelenc'
16. dec 2008
1
0
1
Doma imam Nomad 350BT. In z njim kar nekaj problemov. Kupljen je bil preko spletne trgovine. ŽE kot prvo me je zmotilo dejstvo, da ga je nekdo že uporabljal, ker je imel shranjene določene destinacije.
Potem pa so tukaj še problemi z SD kartico- ki je včasih sploh ne zazna ( ko je v odklenjenem položaju.) Potem je problem z iskanjem naslova.. poišče naslov-ulico s hišno številko, ampak vodi pa te samo do začetka tiste ulice ni to je kao cilj?!

Ali mora biti SD kartica odklenjena / zaklenjena?
Ima mogoče še kdo slabo izkušnjo z Nomadom?

Sedaj ga bova poslala na servis in upam, da ugotovijo kaj je narobe z njim....
drugače je pa pri preračunavanju poti ENA A¨Hitrost na višku res! Upam, da odpravijo napako in da bo deloval tako kot mora¨!
 

marjan3

Zelenc'
2. nov 2008
3
0
1
tudi jaz sem kupil Nomad 350BT, že med plačevanjem je nekdo prinesel navigacijo nazaj tako, da sem bil že v dvomih. Doma napravo priključim na elektriko, po nekaj minutah vse zablokira, napravo resetirma, satelitov ne najde dve uri, ko napravo ugasnem in ponovno vključim, ponovno traja celo večnost da najde satelite ???. Pripelje te povsem na drugo mesto, če sem dal izbiro poti ni pomembno katero me je naprava vodila preko kolovozne poti do izbranega kraja, med vožnjo mi je vse zablokiralo, zelo slaba odzivnost, pripeljem domov, naprava se mi sama vklopi na windovs oziroma nekaj podobnega. Grem nazaj v trgovino, ponovno nekdo istočasno z mano vrne enako napravo. Povsem razočaran nad obljubami uvoznika ter prodajalcev, napravo vrnem, vzamem denar in se verjetno za to napravo ne bom več odločil, lahko pa da sem imel pač smolo ravno pri tem artiklu in so drugi v redu.
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
In zakaj se nisi odločil za Navgear? Svetlobna leta boljše kot ta nomad!
 
Nazadnje urejeno:

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Evo, sem mel prav ko sem rekel, da so v napravi poceni kitajski deli... Naprava ni vredna 180EUR in je en lep nateg.
 

DeeKay

Pripravnik
20. dec 2007
90
0
6
Gornja Radgona
Nomada sicer še nisem preizkusil, sem pa ravnokar govoril s prijateljem, ki jo je kupil pred cca. enim mesecem. Baterija sem mu po petih dneh izprazni, kljub temu, da navigacije ni uporabljal - je sploh ni prižgal.
 
22. jul 2007
12.851
1.331
113
123
Citat:
Uporabnik DeeKay pravi:
Nomada sicer še nisem preizkusil, sem pa ravnokar govoril s prijateljem, ki jo je kupil pred cca. enim mesecem. Baterija sem mu po petih dneh izprazni, kljub temu, da navigacije ni uporabljal - je sploh ni prižgal.
naj te potolazim tudi pri tusovi je ravno tako drugač se navadiš saj navigacijo rabiš predvsem v avtu in takrat ni panikeLPWWY
 

toncy

Zelenc'
13. nov 2008
3
0
1
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik DeeKay pravi:
Nomada sicer še nisem preizkusil, sem pa ravnokar govoril s prijateljem, ki jo je kupil pred cca. enim mesecem. Baterija sem mu po petih dneh izprazni, kljub temu, da navigacije ni uporabljal - je sploh ni prižgal.
naj te potolazim tudi pri tusovi je ravno tako drugač se navadiš saj navigacijo rabiš predvsem v avtu in takrat ni panikeLPWWY

Sam pa sem ponosni lastnik NOMADA, ki sem izredno zadovoljen z njim!!! Deluje odlično, izredno hitro in najde vse naslove in to celo TOČNO! Ne razumem pa ljudi, ki kar naprej nekaj "šimfajo" pa sploh niso imeli naprave v rokah! Kakšen nateg neki, vsak lahko proba pa se sam odloči a je to to! Nomada IZREDNO priporočam in ne nasedajte negativni reklami nevoščljivcev, ki ga nimajo al pa prodajajo in forsirajo svoje!