Navigacija NOMAD

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Situacija je taka:
SDHC 8GB, FAT32, deluje BP. Morda koristna informacija za tiste, ki imate to navigacijo in bi jo še uporabili. 8GB je namreč dovolj za celotno Evropo, pa še več kot 2/3 prostora ostane.
Verjetno bi SDHC delovala tudi na Tuševih Igo navigacijah, ker naj bi bile praktično enake.
cheer.gif


LP
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Ponovno deluje. Sedaj nikakor noče odnehati, pa kakorkoli navigacijo zlorabljam. Problem je bil v adapterju MicroSD <-> SD

Iz previdnosti bi vseeno morda bilo dobro, če še kdo stestira, preden se resno odloči, da ta način uporabi. Možno je tudi, da kaka kartica istega tipa deluje, druga ne. V Stari Nokii N95 naprimer Kingston MicroSDHC ni delala, pa karkoli sem že poizkušal. Formatiral tako in drugače, delalo ni.
Sandisk istega tipa pa brez problema.

Nekoč sem bral na nekem tujem forumu, da obstajata dve različni napetosti za "napajanje" kartice. Nekatere delujejo z eno, nekatere z drugo napetostjo, nekatere pa z obema. Koliko je ta izjava resnična, se potem več nisem poglabljal.
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.348
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Povzetek na podlagi mojih izkušenj zbranih skozi čas in skozi vse teme, ki se tičejo Nomada in iGO683B (Tuš):

Napravi sta identični po hardweru, razlika je le v nalepki in pri nekaterih primerkih tudi v ohišju (Nomad je v bolj 4-oglat, medtem, ko je iGO683B bolj ovaljne oblike - slika spodaj).

Kar je bistvenega? Za obe znamki obstajata 2 različici in sicer ena z WinCE 4.2 in druga z WinCE 5.0. Razlika je samo v operacijskem sistemu, v strojni opremi ali videzu pa ni nobenih razlik. Kako ločimo katera je katera - najlažje po osnovnem meniju - tako imenovanem SHELL-u:

WinCE 4.2:

igo683bce42.jpg


pomembno pri tej verziji sta dve stvari:

1. Ta verzija NE PODPIRA SD HC standarda, torej je potrebno uporabljati samo klasične kartice, katere pa je danes že kar težko dobiti. Zato je priporočljivo za nadgradnjo navigacije uporabiti kar originalno kartico.

2. Ukaz za zagon navigacije mora biti na SD kartici kot SHELL.INI s sledečim vnosom (Primer za iGO8):

\SDMMC\iGO8\iGO8.exe

WinCE 5.0:

igo683bce50.jpg


Ta verzija pa že podpira klasične SD kartice s standardom HC. Za zagon navigacije pri tej verziji pa mora biti na SD kartici datoteka GpsShell.ini s sledečim ukazom (primer za iGO8):

[Navi0]
start=\SDMMC\iGO8\iGO8.exe
handle=iGO8.exe
stop=
nowait=1

Slike za Nomada žal nimam a velja popolnoma enaka specifika, kot je navedeno za iGO683B. Če ima kdo drugačne izkušnje, kot sem jih navedel jaz, jih lahko predloži da slučajno ne bomo učili krive vere, ampak osebno sem dokaj prepričan, da moje navedene trditve držijo.