Nakup testnega vozila

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Fantje....

In kaj pofukano imajo kabli za Accu z nakupom rabljenega avta
rolleyes-1.gif
?

Z nakupom testnega vozila si verjetno mislil....morda to, da je fajn, da imaš kable med dodatno opremo, saj lahko da je kdo testiral vzdržljivost akomulatorja, ko je bil ta testni avto še dejansko testni in ti je zj3bal baterijo, ti pa tega (še) ne veš?
tongue-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
KSZ
Bom še jaz malo off topic napisal.
Na mojem avtu nisem še nikoli rabil kablov. V avtu jih pa imam vedno s seboj. Do sedaj sem pomagal trem osebam s praznim akumulatorjem; dvakrat prižgani žarometi ob ugasnjenem avtomobilu, tretjič pa šlamastika.
Sam sem ga rabil samo enkrat in ga seveda nisem imel, ker ni bil moj avto. No, ta petnajsti voznik, ki sem jih prosil za kable in njihovo baterijo, je končno imel kable s seboj. In to ne BauBau varijanto, ampak doma narejene
evil.gif
.
V glavnem, poleg malo zajeb… na temo, kako sranje vozim (avto višjega cenovnega razreda
grin1.gif
obstajamo in vozimo kable s seboj, sicer bi mi šlo kar nekaj časa takrat, pa stroškov tudi.
Tako da, tistih par dag, kolikor kabli tehtajo ni problem imeti s seboj. Je pa seveda bolje jih ne imeti s seboj, kot kakšen kratek stik naredit, saj sem ugotovil, da se večini mladcev tudi sanja ne, kam naj bi tisti kabli sploh šli. V USB vtič namreč ne pašejo
evil.gif
.
 

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
evo sem se odločil da ga bom vseeno vzel glede na ceno (3000 popusta, 3k prevoženih). V sredo ga dobim, pa da ne bom odpiral nove teme bom vprašal kar tukaj.

Star avto bom načeloma prodal na avto.net za nek drobiž, ker v avtohiši mi glede na starost ne dajo nič... Zdaj dokler ne najdem kupca, bom avto odjavil in mi bo pri novem veljala bonifikacija kot sem jo mel pri starem? Glede na to da prvič menjavam avto, kakšen je postopek? Hvala že vnaprej.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja...moral boš odjavit stari avto, pa boš na novega prinesel bonus.

Če boš pa tudi starega obdržal registriranega, lahko pa pač brez popusta registriraš novega, pa potem dobiš keš nazaj od zavarovalnice, ko prodaš starega.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Ne, starega ne rabiš odjavljat in prijavljat na novo.

Sam sem naredil tako, da sem na starem doplačal zavarovanje, kot da ne bi imel bonusa, do konca zavarovalne dobe, na novem pa sem potem koristil bonus.

Ko avto prodaš, pa dobiš potem povrnjeno zavarovanje.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.514
9.214
113
Če veš, da boš zadevo prodal v parih dneh ni treba komplicirat.
Meni je agent dal takoj PR na novem in čez par dni sem mu poslal odjavo za staro vozilo. Nobenih problemov. Mi je pa rekel, da če v roku enega tedna ne prodam, bom pa moral doplačat na starem. Očitno imajo nekaj ''lufta'' pri teh rokih. Je pa res, da sem pri njem že kar nekaj let, pa tudi zavarovanj je kar nekaj.