Nakup testnega vozila

jello

Guru
22. sep 2008
9.693
3.576
113
Tako je. Velja pa tudi v primerih ko ti zmanjka bencina, zakleneš ključe v avto in podobne neumnosti oziroma nerodnosti.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Kdo pa še vozi kable za vžig v avtu?

Oprosti,ampak kakšno neumno vprašanje,le kako ti to pride na misel?!?
bonk.gif

Vsak bi moral imeti s seboj (kvalitetne!) kable za primer,če mu odpove akumulator!
Pa vedno je treba kupiti dobre,kvalitetne kable,ker poceni kabli s tanko žico so praktično neuporabni...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Jaz imam vedno kar dva kompleta, zihr je zihr. Najboljše je pa to, da v večini primerov služijo polnjenju tujih akomulatorjev in ne mojega
grin1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Najbolj ziher je da kupiš kleme in kabl pa sam narediš, ker tisto v raznih baubavih je bolj bogo. Pa malo daljše da je bolj na komot.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:

Oprosti,ampak kakšno neumno vprašanje,le kako ti to pride na misel?!?
bonk.gif

Vsak bi moral imeti s seboj (kvalitetne!) kable za primer,če mu odpove akumulator!
Pa vedno je treba kupiti dobre,kvalitetne kable,ker poceni kabli s tanko žico so praktično neuporabni...

Še nikoli nisem v nobenem avtu imel teh kablov, niti ne poznam nobenega od svojih bližnjih, ki bi to kramo vlačil s sabo. V vsej moji zgodovini pa se mi je akumulator spraznil samo enkrat ko je odpovedal alternator, pa še takrat je vozil moj brat in ignoriral lučko za akumulator.

Ko je pa akumulator slab (ima da drži najmanj 7 let) se ga pa zamenja ne pa čaka kdaj te bo pustil na cedilu.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
jaz tudi ne vem kaj si lahko pomagaš s kabli, če alternator ne polni :S
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.514
9.214
113
Očitno imaš pameten avto, pa ne moreš pustit vključenih luči.
Aja, takim bumbarjem je kar prav, da obstanejo, a ne?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
pravzaprav te sodobni pametni avti opozorijo, da ugasni porabnike, ko se akumulator začne prazniti
grims-1.gif

sicer pa tudi jaz še vedno vozim kable s seboj, navada od prejšnjega avta, ki je imel bolj slab akumulator, jaz pa preškrt, da bi ga zamenjal. je zelo prav prišlo eni stari mami lani, ko je na hoferjevem parkirišču spraznila svoj akumulator
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Nimaš kaj razmišljat, mazdo 3 je praktično težko dobiti, sploh pa popusta skoraj ni, tako da vzami testno.

To kako grdo se dela s testnimi avto, pa so nekateri malo pretivarali. Važna je tudi politika avtohiše.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Očitno imaš pameten avto, pa ne moreš pustit vključenih luči.
Aja, takim bumbarjem je kar prav, da obstanejo, a ne?

Ne vem kaj je zate pameten avto ampak piskanje za luči je imela že Corolla leta 90', pri Yugoto 88' pa tega res ni bilo, drugih "ne pametnih" avtov pa kot kaže si nisem lastil.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.693
3.576
113
Dej ne pametuj. Zadnji štirje akumulatorji so mi crknili tako da ko sem obrnil ključ se ni zgodilo nič. Včasih doma, včasih pred službo, včasih na poti. Kakšen je mogoče doživel 7 let, večina jih je crknila po 4-5 letih, poleti je delal normalno, ko pridejo mrzli dnevi pa začne hecat. Prvič se ti zdi da si mogoče kaj pozabil prižgano, prižgeš na kable, doma nafilaš, naslednjič začneš sumit da je mogoče alternator, ko se tretjič sprazni greš pa po nov akumulator.

Baubau kabli so za ca. 99% osebnih vozil čist ok.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
OK, potem sem pa samo jaz tak srečko da mi vsi zdržijo 7+ let in me še ni nikoli pustil na cedilu (razen okvare alternatorja).

Za info pa, ko akumulator enkrat globoko sprazneš, je ZANIČ in ga moraš zamenjat, lahko se pa jebeš in voziš s sabo kable in fehtaš ljudi.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.408
113
v lokalni ostariji
ja če testn avto nima placa za kable je hudič.

drugače pa se zgodi da crkne... sem enemu NOVEGA renoja štartal nakabel.je pozabil nekaj vzžagno in mu jhe spraznilo aku do večera.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Baubau kabli so za ca. 99% osebnih vozil čist ok.

99%?
Verjetno še nikoli v življenju nisi vžigal dizla pri -5 stopinjah in spraznjenim akumulatorjem!
VEČINA baubau kablov pri tem odpove,zaradi premajhnega preseka se začnejo pregrevat in zgodbo je hitro konec....
S takimi kabli lahko vžgeš samo manjšega bencinarja,pri dizlih pa zadeva odpove!
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.709
140
63
ksz

Katerikoli rabljen avto se ne splača kupovat za minimalno razliko v ceni.
Mora biti vsaj 20% razlike sicer je smotrnejši nakup nov avto.
Upošteva se pa padec vrednosti ob kasnejši prodaji, ker si 2. lastnik, izguba več mesecev garancije, obrabljeni deli, riziko, da se je avto zlorabljalo.

Tako, da pol leta star Golf z 10.000km za 2kEUR manj od novega (20kEUR) mene ne zanima, sploh.

lp
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.693
3.576
113
Lani decembra in letos januarja saaba 9-5 1.9 TiD (s 75 mAh accu-jem). Pa včasih passata, ki je bil približno enakih karakteristik. V zadnjih 20 letih sem 3x kupoval baubau kable. 2x ker sem jih posodil in jih nisem dobil nazaj in enkrat ko se je z baubau kabli vžigal 40let star viličar. Tistega pa res niso prenesli.